PDA

Zobacz pełną wersję : je tyle,ze pęknie:D



Caprice
04-02-2013, 04:21
No hejka,moj kedzior je i je,codziennie swierszcza(6-7wylinka- ma ok3cm) no i odwlok mu juz tak urosl,ze az szok.Tak mu napecznial,ze az rozjasnil sie caly od spodu i po bokach.Czytalam wczesniej,ze pajak nie moze zdechnac z przekarmienia,tylko zurazow mechanicznych,ale on naprawde sie monstrualny zrobil - zdechnac nie zdechnie,ale moze mu to jakos zaszkodzic?
Wybaczcie,ale jak patrze an ten ogromny odwlok,to nie moge uwierzyc,ze mogl az tak urosnac i zrobic sie okragly jak kulka
Pozdrawiam

werni
04-02-2013, 04:24
Zapewnie na kolejne swierszcze nawet nie spojrzy.. Moje wsuwaja ile chca, az do calkowitego jadlowstretu i NIC ZLEGO sie im nie dzieje. Tylko tyle ze taki nazarty pajak staje mniej ruchliwy no i delikatniejszy.

RAMMSTEIN1
04-02-2013, 04:25
lepiej zeby nie mial zadnego upadku.
Jezeli będzie sie wspinal i spadnie to kaput :]
a tak to raczej nic mu nie będzie ;)

rado120
04-02-2013, 05:13
jesli chce jesc to dawaj mu, nie zaluj i nie patrz na odwlok, raczej sie nie przeje :-), no chyba ze chcesz zeby z glodu umarl hehe ;P

Atrax Robustus
04-02-2013, 05:48
Nie przewiduje jego smierci przez najblizsze pare miesiecy :)

Jancur
04-02-2013, 07:53
Mlody P. Cambidgei je codziennie jedna pinke prawie w calosci i nie widze u niego objawow przekarmienia. Odwlok "w normie", a robal jest o wiele wiekszy od pajaka ;)

morda
04-02-2013, 10:39
Atrax - chyba, że go laciem potraktują....

Moje często mają napady i jedzą codziennie, czasem nawet kilka na dzień. Normalka. Rosea kumpla, dorosła samica ostatnio miała atak... ponad 30 świerszczy, duuuzo mączników i kawał mięsa. A mówi się, że niejadki. I u mnie i u niego tego nie strwierdziliśmy.

_INVISIBLE_
04-02-2013, 12:40
Dorba, ale nie ma co przesadzac z karmieniem ( tak obfitym ) poniewaz dla ptasznika zle moze sie to skonczyc :(

Caprice
04-02-2013, 12:47
no jutro jej nie dam nic,bo od kilku dni zre dziennie dorosle swierszcze,a sam/sama ma ok 3cm,jest chyba po 7 wylince.Poza tym mam wrazenie,ze zamist zrobic sie osowialy przez to,ze jest najedzony,on jakis taki pobudzony jest,z leksza nerwowy i rozkopal polowe terrarium:)...

RAMMSTEIN1
04-02-2013, 13:26
hehe :)
pare moich spiderkow tez tak jadlo ale byly raczej spokojniejsze :>
moze ten Twoj jadla jeszcze szuka :]

Jaca
04-02-2013, 13:28
Mam podobny "problem" z jedną Grammostola pulchra. Je, jak najęta, a inne pulchry wyprzedziła o 1,5 wylinki :] Teraz jest po 7 wylinkach, a tyłek ma tak gruby, że aż go za sobą wlecze. Natomiast wcale nie wpłynęło to obżarstwo na jej aktywność> Wczoraj przenosiła włókno kokososowe z jednego miejsca na drugie. Czasami tylko, jak dostanie zbyt żywe jedzenie, to potrafi się z nim nieźle poturlać, zanim ostatecznie zabije robala :]

Tony_666
07-02-2013, 03:43
nieprzejmuj sie raczej tym,ptaszniki wiedza kiedy przestać,odwłok mu raczej nie pęknie...ponieważ jest rozciagliwy,ale do czasu.Uwazaj zwłaszcza zeby w terr. nie trzymać zadnych kamyczków ,ostrych przedmiotów po upadku ze ścianki terrarium moze mu pęknąć odwłok.

msk
07-02-2013, 05:19
Na szczescie mozna niekiedy kupic takie terraria, ktorych scianki sa ustawione pod pewnym katem, dzieki czemu upadek nie jest mozliwy- jedynie zeslizgniecie.

42d3e78f26a4b20d412==