PDA

Zobacz pełną wersję : Pokarm mial byc mniejszy niz odwlok



PMajdan
04-02-2013, 11:44
A wcale tak nie musi byc! Vagans po 3 wyl. doskonale radzi sobie ze swierszczami wiekszymi niz on sam. Pomijam fakt ze ten swierszcz ma zmiazdzona glowe....

GALN
04-02-2013, 11:53
trzeba brać pod uwagę to że zostanie troszkę reszek,nie musi wcale zjeść całego ,jak mu się uda zabić to zje ile porzeba i reszę zosawi,"Pokarm mial byc mniejszy niz odwlok" jest używane tylko po to aby zachować czystość w terra i nie zaśmiecać nie zjedzonymi resztkami,nie tłumacz tego tak dosłownie.

GALN
04-02-2013, 11:56
zresztą jak byś zmielił na papkę takiego swierszcza to tego aż tyle nie będzie conajmniej 1/3

roko
04-02-2013, 12:10
dokladnie a zebys sie ktoregos dnia nie ździwił ze to swierszcz poradzil sobie z pająkiem
pozdro!

Miszqa
04-02-2013, 12:13
wiesz:) jeśli dajesz zabitego świerszcza to nic dziwnego, jakby ten vagans upolował i zeżarł dwa razy takiego świerszcza jak on sam to bym sie zdziwił:]

mój boehmei wcina bez skrupułów białe robaczki większe od niego, ale przecięte oczywiście :]

morda
04-02-2013, 12:15
Ja raz dałem zabitego dorodłego świerszcza do albopilosum po 5 wyl. Ze świerszcza zostało naprawde mało a pajak stał się kleszczem.

Piotrw126
04-02-2013, 12:27
P.Platus jest zajebisty jeśli chodzi o wlakę z świrszczem i G.Rose tez rzucam świerszcze wielkości ciala pająka (pająki są mniej więcej po tej samej wylince 5-6) i śwoerszcz nie spadnie na ziemię a juz pajączek go ma i tak fajnie się siluje przez 3-5 sek. i spokój, wygląda jak by świerszcz byl martwy

snake_pyton
04-02-2013, 12:41
Mój tata dał z lekka przetonconą, ale żywą pszczołę kędziorkowi l4 i zjadł, a wy mie chcecie martwymi świerszczami zażyć!!!!!!!!!

K@MciO
04-02-2013, 12:45
Hehehe to chyba mojej brocklehursti nie widzieliscie :> jest po 5 wylince i ma ok 1 - 1,5 cm cialka i radzi sobie z prawie doroslymi swierszczami, ale bez takich bajerow jak zmiażdżony itp => po prostu w pelni zycia swierszcz =]

Marian667
04-02-2013, 12:54
Licytujcie sie dalej.. co je czyj pajak zywego... a juz widze te przyszle posty : osa zabila mi pajaka, siwersz zjadl mi pajaka itp.

K@MciO
04-02-2013, 12:56
iiiii? :/

i`am
04-02-2013, 13:03
ja tam daje zywe swierszcze owiele wieksze czasami niz pajaki i jak narazie to nie maly nic do powiedzenia;]

Kubuś
04-02-2013, 13:10
A ja dałem swojej geniculatce myszkę, albo raczej dużą mysz, trochę większą od niej i co?? i to był tylko moment!! I został z niej tylko ogon i jedna łapa - a gdzie reszta?? - ciekawe co one robią z resztą:)
Co prawda była lekko padnięta, bo się wysiedziała w zologicznym i jej dzionki były już chyba podzielone, ale .... zawsze przecież możecie świerszcza włożyć na pare chwil do lodówki i potem obsewrwować kto jest silniejszy:)
A tak poważnie, to bywa i tak i tak, więc jeżeli pająk jest mały, to lepiej nie ryzykować. Moja geniculatka już troche ma, a poza tym to gatunek, który jest słynny z tego, że "połyka" pokarm prawie jak krokodyl.

Jancur
04-02-2013, 13:14
Ja tam jak podaje nawet mniejszego swierszcza od pajaczka to pilnuje z peseta, az swierszcz bedzie nabity na zabki i przestanie sie ruszac. Bo jak to mowia: na wszelki wypadek to i ksiadz kondona nosi ;)

Robin
04-02-2013, 13:20
Ja nie wiem czy dawać moim pajączkom mączniaki... Ze świerszczami nigdy nie było problemu, po prostu trzask i pająk już go ma na zębiskach. Ostatnio z braku świerszczy rzuciłem kędziorkowi mączniaka troszkę dłuższego niż on sam. Myślałem że będzie podobnie jak ze świerszczami, ale w pudełeczku odbyła się istna walka, jakiś matrix. Pająk fikał koziołki razem z tym robalem i minęlo chyba z 15 minut zanim dał mu całkowicie radę. Gryźć skutecznie to to chyba nie może, ale czy nie zrobi krzywdy pajączkowi tocząc z nim istnie zapaśniczy pojedynek?

Pozdrawiam
Bartek

snake_pyton
04-02-2013, 13:21
na wszelki wypadek to ksiądz h*** ma

Nazar
04-02-2013, 13:43
Hej Hej bez przesady chłopie, mozesz urazic tutaj niektorych. (Bardziej wierzących)

roko
04-02-2013, 13:47
niee nie powinien mu nic zrobic wrewcz nie mozliwe:)

Atrax Robustus
04-02-2013, 13:56
Pokarm "POWINIEN" byc mniejszy niz odwlok. Nie ma jasnych regul. W przyrodzie 2+2 nie rowna sie 4 ;]
Ja z braku malych swierszczy karmilem pajaki czesto swierszczami ich rozmiarow (Wiem, ze jestem zlym hodowca, ale dokladnie "nadzorowalem", czy pajak jest glodny i atakuje, czy nie.. jak nie, to wyjmowalem i po sprawie).

Jancur
04-02-2013, 14:15
Lepiej pilnowac niz pozniej miec pajaka z dziura w odwloku. Ps. nikogo nie chcialem w urazic ;)

Nazar
04-02-2013, 14:29
Spoko Jancur pisalem do snake_pyton:)

Pozdrawiam

Nazar

Tomo
05-02-2013, 00:14
A widzieliscie jak H. gigas łamie na pół dorosłego świerszcza wiekszego od siebie podczas wciagana go do norki 2 razy mniejszej ? To jest widok maszynki do zabijania. Zadnych problemow ze złamaniem go :)
Pozdrawiam

PMajdan
05-02-2013, 09:34
No tak. Mi sie udalo zaobserwowac jak moj pajak po (nieudanym) zaatakowaniu patyczka podchodzil do upolowania (albo zabicia intruza) jeszcze 5 razy, praktycznie raz za razem, taki skubany uparty :)

Swoja droga: czy istnieje jakies zagrozenie zwiazane z "dawaniem" pajakowi TWARDYCH rzeczy do ataku? Moze sobie cos uszkodzic???

Tomo
05-02-2013, 10:13
Według mnie istnieje takie ryzyko tylko kilka dni po wylince, kiedy to pajak jest raczej kruchy. Jednak jesli juz stwardnieje, to raczej nie powinien miec problemow z pancerzykami owadow, takich jak swierszcze. Ale nigdy nic nie wiadomo. Z tego co czytalem to wieksze pajaki sa w stanie przegryzc aluminiowe wentylacje, wiec ich zeby jadowe nie sa takie słabe :)

roko
05-02-2013, 10:14
a chyba pająk nie żuci się na cos co go przerasta chociaz roznie bywa

progor
05-02-2013, 12:30
podałem dzis G.rosea po 5wyl (1,1cm ciała) swierszcza, zgniotłem mu głowe ale z poczatku sie ruszał i pajak sie wystraszył. potem jak swierszcz leżał sobie na pleckach to ptasznik podszedł i odczekawszy dobrą chwile zacza robić pajeczyne żeby sie ogrodzić od świerszcza. nie przeszkadzam mu i ciekaw jestem co z tego wyniknie :)

PMajdan
05-02-2013, 13:13
Swoja droga ciekawe jest to, ze swerszzce ZUPELNIE bez glowy potrafia BARDZO BARDZO BARDZO dlugo jeszcze ruszac konczynami... az tak odruchy dlugie?

progor
05-02-2013, 13:25
no macha konczynami juz 3 godziny. może nie zmiażdzyłem mu głowy na przysłowiowy "placek", ale jak dla mnie jest wystarczająco martwy żeby sie nie ruszać.

szkoda że G.rosea robi taka cienką i nie za obfitą sieć bo mógłby być niełży widok.
a tak to tylko ciekawe zachowanie :) swoją drogą nietypowe zważając na to że rosea nie należy do najbardziej pajęczynowych ptaszników :d

werni
05-02-2013, 14:10
jak najbardziej typowe. kazdy ptasznik jakiego karmilem (no, oprocz calkiem malutkich) przed jedzeniem owijal sobie zdobycz choc troszke.

Awikularia
05-02-2013, 14:29
Prosze mnie poprawic, zjechac lub uzupelnic:

Uklad nerwowy owadow:

doskonale rozwinięte centra decyzyjne
dwa kierunki ewolucji
rozwój mózgu: zwoje nadgardzielowe osiągają znaczne rozmiary; podział mózgu na trzy części (przodomóżdże - ośrodki analizy wzrokowej; śródmóżdże - dotyk i węch; tyłomóżdże - funkcje wegetatywne)
u owadów społecznych znajdują się ciałka grzybkowate odpowiedzialne za ich zachowanie społeczne
u pajęczaków mózg składa się tylko z dwóch części
koncentracja elementów brzusznego łańcuszka nerwowego: zlewanie się lewej i prawej strony układu.

Nie maja centralnego ukladu nerwowego, tak wiec nie zdychaja od razu po przerwaniu rdzenia lub uszkodzeniu mozgu, jak kregowce. Dlatego majtaja lapami kilka godzin po smierci. Maczniki "zyja" nawet kilka dni po urwaniu lba....

progor
05-02-2013, 14:32
wiem, że owijają ofiary, ale on odgradza się od niego, tak jakby zamurowywał go w rogu terrarium (o ile pojemnik na mocz może mieć jakiekolwiek rogi) i to zostawia mu całkiem sporo miejsca. u rosei nie spotkałem sie jeszcze nigdy z takim zachowaniem.

msk
07-02-2013, 05:26
Awi, ale, rzecz jasna, o bezglowych maczniakach dowiedzialas sie z literatury, prawda?
Chyba nie urwalas ktoremus lba i przez kilka dni sprawdzalas, czy zyje?
Hm?

;)

Awikularia
07-02-2013, 10:00
Nie, czemu? Sama sprawdzilam... Ogolnie rzecz biorac, urwane łby drewnojadow zyly po kilka dni...

42d3e78f26a4b20d412==