PDA

Zobacz pełną wersję : K l E J na sciankę do terra!!!?



asdf
02-04-2014, 14:33
witajcie, jaki jest najlepszy ekologiczny lub nieszkodiwy po wyschnięciu klej do przyklejenia żwirku do ściany na suchą piankę montażową- aby zrobić ścianę terra z pianki i na top żwirek. tylko mi nie piszcie ż4 do pianki się klei samo bo wiem, ale chodzi mi nas uchą piankę o klej?????????????

OlekL
02-04-2014, 14:54
silikon akwarystyczny

Nazar
02-04-2014, 15:25
Olekl przeczytaj dokladnie. Silikonem bedzie zwirek przyklejac??:P


Co do pytania to ciezko mi powiedziec klej do zwirku to troche dziwne;p
rozwiazaniem moze byc klej do glazury( ATLAS) wylozyc nim cala sciane i posypac zwirem.

DOMINOS
02-04-2014, 15:33
Spokojnie mozesz zrobić żadką zaprawę atlas a na nią żwirek.

wezyki
03-04-2014, 01:39
zaprawa klejowa do plytek atlas, ceresic, prefix obojetne
robisz wg przepisu i przyklejasz kamyki, kore itp
jesli kladziesz na pionowe scianki a nie masz jak obrocic terra, aby ta scianka na ktora teraz przykejasz byla przez ewien czas na dole to musisz dac dosc gesta zaprawe a nie jak kolega napisal zadka bo poprostu wszystko ci splynie

ogolnie sprawa jest banalna

Nazar
03-04-2014, 02:58
wystarczy obrocic terra i nic nie splynie:P

wezyki
03-04-2014, 04:26
wlasnie o tym pisalem, ale czasami jak jest duze terra to nie ma mozliwosci obrocic i wtedy trzeba dac gestsza zaprawe

Nazar
03-04-2014, 05:43
racja nie doczytalem. Sory:)

Gadzinka
03-04-2014, 14:42
Zamiast gęstrzej zaprawy można urzyć cement montarzowy ceresit CX5 . Jest to zaprawa,która całkowicie twardnieje w ciągu 5 minut.Dlatego tym,którzy wcześniej jej nie używali,radzę rozrobić tylko odrobinę,żeby zobaczyć,jak rozłożyć pracę czasowo. Szkoda by było,żeby się zechła przed wykorzystaniem,bo nie należy do tych najtańszych :)

koli
04-04-2014, 08:47
Ja tam robei po swojemu.
W styropianie zlobie scianke za pomoca swieczki (zapalonej oczywiscie ;p) jesli ma byc polka to przymocowuje za pomoca sylikonu i drucikow poprzeczny kawalek styropianu i rowniez ksztaltuje...
Pozniej obklejam to gipsem (najlepiej z dodatkiem fugi brazowej badz jakiegos sypkiego barwnika najlepiej brazowego badz piaskowego).
Po wyschnieciu gipsu ( okolo 1h) smaruje to grubo lakierem akrylowym i na to sypie piasek ( wysycha po okolo 1 h) i w ten sposob mam piekna scianke.
Z tym lakierem akrylowym mozesz takze zrobic na pance montarzowej:).

42d3e78f26a4b20d412==