PDA

Zobacz pełną wersję : Help



GALN
05-02-2013, 15:35
Sprzedałem człowiekowi pajączka albopilosum 3 ciałka 7wyl dałem mu włukna kokosowego do tego ,troszkę mączniaków bo pisał że jest począkującym wszystko za 35zł dość tego wysłałem za pobraniem czego nigdy nie robię.Napisałem że zawsze chętnie odpowiem na pytania.Pajączek doszedł cały i zdrowy.No i w następnym mailu.Otrzymałem tylko to

" on ma jakis kawalek wylysialego odwloku co ty mi wcisnales ?!"

Dodam jest to pajączek który koło miesiąca temu miał wylinkę odwłok ma spory ,dupcia fachowo obrośnięta :) jak u reszy moich pajączków.Wiadome jest że po dłuższym czasie od wylinki kędziorki choć by niechciały część włosków zgubią.Ale nie wiem gdzie on ten kawałek wyłysiałego odwłoku wyparzył.

Więc proszę o pomoc paru osób o odpowiedzenie na jego pytanie.Bo mnie rozebrało jak to przeczytałem.I myślę że nawet jak mu odpowiem to następny post będzie typu "co ty mi za kit wciskasz sprzedałeś mi chorego pająka"lub coś w tym stylu.

A z waszych ust będzie to wiarygodnie brzmiało niż z ust sprzedawającego.Z góry dziękuję.

SamsoN
05-02-2013, 15:45
Moim zdanie pajaczkowi nic nie ma! Po prostu musiał sie wyczesac i tyle! Łysa dupa u pajak to light, gorzej byłoby z plesnia!

Pozdrawiam SamsoN

rastafaq
05-02-2013, 16:10
Czy czasami nie wysylales go do Wroclawia ??
Bo jest tu jeden taki co ma zawsze problemy.

werni
05-02-2013, 16:12
Nie lam sie GALN, niektorym sie nigdy nie dogodzi...
A co do lysiny to nie widze powodow do zmartwiej, jesli tylko zwierzak je, biega i jest wesoly :)

loko
06-02-2013, 01:02
niech kolega który go kupił poczyta sobie najpierw troszke o ptasznikach, a dopiero potem bierze sie za hodowanie ( chowanie ) pajaków...
A Ty sie nie przejmuj.... mi tez sie tacy kupcy zdazaja, nic na to nie poradzisz...
Pozdrawiam

Caprice
06-02-2013, 01:06
Ja chociaz tez jestem poczatkujaca powiem tak :Moj jak go wzielam z zologicznego ,cala dupke mial lysa - a po wylince jest wlochaty na maxa:D Moze koles sie nie nalezycie z nim obchodzi i stresuje,a biedny pajak odreagowuje wyczesywaniem wloskow.Przeciez dla zwierzaka to byl duzy stres podroz,nowe miejsce,jeszcze pewnie z ciekawosci go tam macal,czy szturchal.A juz w ogole mnie rozwalil - skoro nie wie takich podstawowych rzaczy,jak to,ze pajak w sytuacji zagrozenia(w jego mniemaniu:)) wyczesuje kudelki z tylka....no to obawiam sie o dalszy prawidlowy rozwoj psychofizyczny maluszka.
I jezeli Ty jestes teraz tym kolesiem,co tego pajaka kupil i to czytasz : poczytaj takze inne podstawowe informacje o hodowli,a nie wyjezdzaj z bezpodstawnymi tekstami oskarzen do sprzedajacego - bo to Ty jako kupujacy nie wykazales sie rozsadkiem.
Pozdrawiam

GALN
06-02-2013, 01:44
Dzięki wszystkim za pomoc przezorny zawsze ubezpieczony :)ja do niego nic nie mam sam wiem jak przeżywałem moje pierwsze pajączki no ale najpierw troszkę poczytałem i dopiero pojechałem do Voraksa :)Tu może było ciut inaczej po przespaniu się doszedłem do wniosku że robie z igły widły i postaram się koledze pomóc zrozumieć opisałem mu dokładnie na czym polega gubienie włosków u pająków będę na bieżąco odpowiadał na jego pytania.

cochin
06-02-2013, 04:06
tak na marginesie- moja emilia ma ostatnio lysy odwlok chociaz nie wyczesala sie przy mnie. dlaczego wiec jest lysa? sama gubi wlosy z odwloka?

Diabolo
06-02-2013, 04:25
moj kedzior pod ziemia od 2-ch tygodni siedzi i z wpelni owlosionego odwloka zrobilo sie w tym czasie duuuzo pustej przestrzenie na jego pupie :]

po prostu zurzywa je w celu tylko jej wiadomym :))) i do tego jak nie patrzysz :]

GALN
06-02-2013, 08:51
cochin miałem raz to samo z A.geniculata w jeden dzień wszyskie włoski wyczesała i to zaraz po wylince, nie była głodna musiała jeszcze "schnąć" a ja poczęstowałem ją mączniakiem , ona biedna przez noc wszyskie włoski z odwłoka na niego wyczesała.Teraz wole poczekać po wylince 10 dni i dopiero podawać robale.Nie czeba zbytnio przyczyniać się do tego aby pasznik wyczesał włoski on sam ocenia co dla niego jest zagrożeniem.Nawet drgania terrarum po przejściu koło niego mogą wywołać u niego ten odruch.
Wszyscy piszą że pająki wyczesują włoski bo się stresują powinno się pisać że wyczesują włoski w chwili zagrożenia.To by całkiem rozwiązało sprawę wielu postów typu"widziałem biedne zestresowane pajączki w sklepie zoo" i sposób myślenia wielu osób paczących na osobę piszącą o gołej pupie swojego pająka jak na terrorystę.

Atrax Robustus
06-02-2013, 09:00
Galn - jak mu sie nie podob, to niech go odesle i po sprawie. Jezeli ten gosc uwaza lysy odwlok za schorzenie, to mu wspolczuje.
Zreszta daj mu link do tego watku. :)

GALN
06-02-2013, 09:15
Atrax jest wszystko ok napisałem do niego ,wiedział że pająki wyczesują włoski ale nigdy nie widział jak to wygląda i wystraszył się małej łysej plamki na boku.Poprostu źle zadał pytanie ;) albo ja źle odczyałem "wcisnołeś ?!" hihihih Jeszcze raz dzięki wszystkim zapomoc.

msk
07-02-2013, 05:23
Wyrazenie "wcisnales mi [cos]", zaakcentowane na dodatek poprzez "?!" ma zawsze zabarwienie zaczepne, pejoratywne, nawet w kontekscie: "wcisnales mi ten cholerny guzik w telewizorze czy nie?!".

Wiec zapewniam Cie, iz wszystko prawidlowo odczytales, tylko Twoj klient wykazal sie lekkim buractwem.

42d3e78f26a4b20d412==