PDA

Zobacz pełną wersję : rozkopac kryjowke czy nie?



Pabluss
07-02-2013, 04:28
Mam taki maly dylemat i nie za bardzo wiem co w tej sytuacji powinienem zrobic. Moj Vagans L3 od blisko 2 tyg siedzi pod ziemia i jakos nie spieszy mu sie zeby wyjsc. W tym czasie wzial sobie do kryjowki jednego bialego robaka, ale jakos jego pozostalosci nie chce wyrzucic na wierzch, jak to mu sie juz kiedys zdarzalo. Swego czasu widzialem ze zaczal go juz chyba trawic, bo sie robak zrobil jakis brazowy.... i teraz: Staralem sie robaka pinceta wyjac, ale tak gdzies go schowal ze nie moglem go znalezc, a nie chcialbym rozkopywac calego podloza zeby go nie stresowac i przypadkiem nie trafic go pincetka bo domyslam sie ze moze chciec przechodzic wylinke.
Czytalem wczesniej ze zawsze lepiej rozkopac niz zeby zalegla sie tam plesn, ale nie mam pojecia po jakim czasie plesc sie moze zalegnac ... Przekopac mu ogrodek czy zostawic w spokoju. Z gory dzieki za pomoc.

mIRO
07-02-2013, 04:40
A nie mógłbyś wygonić delikatnie pająka z kryjówki (tylko naprawdę delikatnie i powoli) i wtedy pensetą pogrzebać tam i poszukać robaka?

Pabluss
07-02-2013, 04:46
mimo ze wymiary sloiczka sa 4x4 cm , to tak sie gdzies zagrzebal w swoich tunelach ze poki co go nie zauwazylem jeszcze, wiec tez to sie wiarze z rozkopaniem kolejnej czesci ....A ze glebokosc torfu to ze 2 cm, to i w glab msialbym troche pokopac ...

Pabluss
07-02-2013, 04:51
dodam ze ten zgnily robal siedzi juz tam z 5 dni...

PMajdan
07-02-2013, 04:53
TAAAAK!

PMajdan
07-02-2013, 04:54
Plesni mowimy nie. Zrob to delikatnie. Jesli czujes ztaka po3ebe

loko
07-02-2013, 08:16
a jak by ci ktos sciane buldozerem wywiozł to jak by ci był...
pajaki naprawde potrafia sobie radzic , nie niszcz mu domku...
resztki pokarmu albo wyrzuni z norki albo przed wylinka zasnuje je siecia... a tak go tylko zestresujesz
pozatym brachy czesto przesiaduja w norkach i nie lubia z tamtad wychodzic..
:))

RAMMSTEIN1
07-02-2013, 10:38
moje maluszki, rowniez nie wynosza z kryjowek resztek jedzenia i zyja...jakos :P
nie musisz sie martwic, pajak sobie poradzi - w srodowisku naturalnym nikt mu nie pomaga :]

Pabluss
07-02-2013, 12:25
dzieki za odpowiedz

42d3e78f26a4b20d412==