PDA

Zobacz pełną wersję : oszusci... uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!



loko
07-02-2013, 08:31
dotyczy to głównie pajakąw dlatego na tym forum postanowiłem to umiescic...
Chciał bym przestrzec wszystkich przed grupa oszustow kozystajacych z tego serwisu, podszywaja sie oni pod innych urzytkownikow ( wczesniej wykradajac hasła za pomoca trojanow) i doprowadzaja do tranzakcji z ktorych tylko oni maja korzysci...
Spotkalo to juz Voraxa.. mi tez probowali sie juz wslizgnac do kompa..(bez skutecznie mam nadzieje, skonczyło sie tylko na wyzwiskach pod moim adresem).. w tej chwili nie mam nr. IP z ktorych sie łacza ale dokleje je z domowego kompa... Przy niepewnych tranzakcjach radze pytac sie na stałych sprzedawcowczy kojarza ludzi z ktorymi robicie interesy.. Choc nie wiem czy uzywanie forum do tego celu jest bezpieczne biorac pod uwage to jak podszyli sie pod Voraxa...

trzeba by wspolnie pomyslec nad sposobami unikniecia takich sytuacji, bo zdarzaja sie coraz czesciej....
ja osobiscie nie mam jeszcze pomysłów \jak by to zrobic....

pozdrawiam wszystkich
ps.. jesli w jakis sposob uraziłem osoby uczciwe od niedawna bedace w naszej terrarystycznej społecznosci, wybaczcie.. ale to tez w waszym interesie..

fremd
07-02-2013, 08:36
popieram w 100 % - ale pozostaje pytanko co by tu wymyslec :)

Neo2
07-02-2013, 08:38
No własnie cos trzeba pomysleć na ten temat, w moim przypadku ufanie znanemu i pewnemu nickowi zawiodło i bedzie zdazac sie to częsciej jeśli zobaczą ze tak jest łatwiej. Uczciwi terraryści łączcie sie przeciw chamstwu i złodziejstwu, wypowiedzmy OFICJALNĄ WOJNE ZŁODZIEJOM!!

Hajdi
07-02-2013, 08:49
no to WOJNA

msk
07-02-2013, 08:57
Ci oszusci to tak naprawde Atrax, morda, Awikularia, vorax, mantid, Rammstein i reszta zasluzonych, ktorzy uknuli intryge, by spowodowac, aby ludzie nie kupowali u nieznajomych, lecz u nich, jako znanych B:=)

morda, Atrax jako admini wykradli hasla za prowizje od sprzedanych pajakow, vorax podszyl sie pod swoje konto i koniunktura pojdzie do przodu ;)

A powaznie to kupujcie u sprawdzonych, ewentualnie jaki problem jest zadzwonic i zapytac sie voraxa, czy rzeczywiscie on cos potwierdza?
W ostatecznosci zawsze mozna zrobic (chyba) bana na jakis region, jesli banowanie IP nie da skutku.

GALN
07-02-2013, 09:16
śmiesznie to lolo brzmi za pomocą trojanów :) to był poprostu czysty przypadek że trafiło na voraxa nie jest tak prosto wykraść hasło z forum dyskusyjnego ,albo votax miał hasło tak proste że gość poprostu ręcznie wpisał i mu się fuksło.hasło np:vorax
vorax1 lub coś takiego vorax mógł użyć jako hasła imienia lub nazwiska swojego.
Lub gość wszedł na ftp i pobrał całą bazę danych z wszyskimi nikami na forum w co wątpię można też keylogerem ale jak hasło jest 9 cyfrowe to komp musiał by pracować 2 dni i bardzo szybko administrator terrarium połapał by się sprawdzając logi.Jeśli bym radził zmiencie sobie chasła na bardziej skąplikowane żeby były cyfry i litery i sytuacja nie powtórzy się.

Zboj
07-02-2013, 09:52
Witam !!!

Proponuje zrobić jakiś oddzielny dział (czarną listę) gdzie administratorzy (nie przypadkowi forumawicze) zamieszczali by dane oszustów, tak aby każdy mógł sobie sprawdzić czy czasem osoba (czy nawet nr konta lub adres) z która właśnie robi jakiś "interes" nie widnieje na czarnej liście oszustów ! ! !

Awikularia
07-02-2013, 09:53
Msk, kurde, rozgryzles nas... :P:P:P

Jezeli pojawi sie problem, ze ktos sie pode mnie podszyje (z haslem sobie raczej nie poradzi, ale...) - a bylo juz tak kiedys na czacie -> od razu informuje, ze jak sie ktos o moim nicku pojawi na czacie, to na 126% nie bede to ja, bo nie korzystam z czata - to napiszcie do mnie meila lub pusccie sms.

Szkoda, ze nawet tu sie przyplatalo to oszukancze tałatajstwo....

Yeter
07-02-2013, 10:10
Hehehe, i kiedys Avi z nudów zajrzysz na czata i zapchają Ci skrzynke eskami na kilka dni z góry :pppp

msk
07-02-2013, 10:28
Ja rowniez chcialem obwiescic, jakby co, iz jesli przestane pisac w moim charakterystycznym debilnym stylu to bedzie znaczyc, iz to nie ja ;)

RAMMSTEIN1
07-02-2013, 10:35
Ehh...
widzę że coraz bardziej oszusci dają o sobie znać... :[
najlepiej kupowac u zaufanych osob...innego wyjscia chyba nie ma :(


Ci oszusci to tak naprawde Atrax, morda, Awikularia, vorax, mantid, Rammstein(...)uknuli intryge, by spowodowac, aby ludzie nie kupowali u nieznajomych, lecz u nich, jako znanych B:=)


brawo ! wygrał Pan milion - kurde...skad wiedziales ? :PPP

msk
07-02-2013, 10:39
W "NIE" o Was Urban napisal =)
"Ogolnopolska mafia ptasznikarska"

adampl
07-02-2013, 10:40
Na http://www.phasmodea.prv.pl powstal rating hodowców owadów, może warto pomyśleć nad ratingiem pajęczarzy?

fremd
07-02-2013, 10:46
wedlug mnie naj;epiej umawiiac sie na allegro a jest typek ktory chce nam cos sprzedac ma pewne konto tzn.duzo pozytywow to zamawiamy :)
inaczej chyba ciezko bedzie to zalatwic :)
pozdrawiam

RAMMSTEIN1
07-02-2013, 10:49
spotkalem sie z takim przypadkiem ze facet mial full pozytywnych opini od uzytkownikow allegro.pl a raz zrobil przekret i...udalo mu sie :]

msk
07-02-2013, 10:51
...i dlatego wlasnie Rammstein tak czesto musi sie ukrywac przed swiatem =)

loko
07-02-2013, 10:53
znam stare chasło Voraxa, trudno by było trafic fartem... a trojenem włamujesz sie brzez back doora i mozesz robic co zechsesz...
i jestem mis.. LOKO nie LOLO :>

RAMMSTEIN1
07-02-2013, 10:57
pffff :>
gdybys widzial moje fotki zrozumialbys dlaczego musze sie ukrywac przed swiatem ]:-> Quasimodo rlz ! :D

Izaq
07-02-2013, 11:32
ludzie patrzcie na IP (macie je obok nicka) i jezeli kiedys mial inne a w np: sprzedam pajaki inne to znaczy, ze jest to przynajmniej podejzane i mozna popytac kogos czy w tym momencie jest wiarygodny

msk
07-02-2013, 11:36
Artur, znowu masz kompleksy?
Podeslij fotki na mejla.
Chyba ze je mozna na www.uglypeople.com gdzies znalezc? ;)

Izaq, a co z uzytkownikami modemow, tudziez neostrad?

RAMMSTEIN1
07-02-2013, 11:38
Jezeli ktos ma modem to IP jest inne za kazdym razem... :]

msk - tak ! uglypeople.com tam masz moja fote :]
widze ze juz mnie...ogladales :P:P

Izaq
07-02-2013, 11:39
msk- modemowcow jest teraz malo a to juz przynajmniej zmiejsza mocno prawdopodobienstwo.

Z_Y_G_I
07-02-2013, 11:40
Izaq- looknij sobie np. na ten wątek. 3/4 to neoplus.adsl.tpnet.pl ew. chello...

msk
07-02-2013, 11:42
Rammstein, penetrowalem najglebsze czeluscie Twojego ciala =)
Jestes na gadzie czy znowu na dole?

Izaq, w takim ukladzie wystarczy:
- brac pajaki za zaliczeniem pocztowym lub z wplata zaliczki na konto
- brac od ludzi pewnych
- oszustom dac bana + ewentualnie bana na region (jesli sa i inni, niewinni z tego samego regionu to nawet lepiej, powinni sie zezloscic i odnalezc swojego kolege)
- zrobic liste oszustow i ludzi pewnych

W ostatecznosci mozna nie kupowac pajakow.
Czego oczy nie widza...

msk
07-02-2013, 11:45
Dodam tylko, ze problemy zaczna sie, jesli na skutek ogolnobordowej inwigilacji dojdzie do tego, iz kazdy bedzie sie bal sprzedawac pajaki, aby nie byc wzietym za oszusta. W tej sytuacji proponuje opracowac rowniez liste oszustow, ktorzy wzieli nieslusznie innych za oszustow.

Eh, jednak Grupa Trzymajaca Wladze, o ktorej wspomnialem w tym topiku, rozegrala swietna intryge ;)

RAMMSTEIN1
07-02-2013, 11:50
co do banow, to nic nie da - sa kafejki netowe, kumple itd.
lista tez na niewiele sie zda...zawsze mozna zalozyc nowy nick
co do ludzi pewnych...hmm...mozliwe...
co do zaliczenia pocztowego: ok, pomysl niezly - a w srodku full waty, syropianu a pajak brak i zonk :P


Rammstein, penetrowalem najglebsze czeluscie Twojego ciala =)
Jestes na gadzie czy znowu na dole?
buahahahahahaha :D rozbrajasz mnie :D
jestem 1000000....m.p.p.m ;P

Izaq
07-02-2013, 11:57
zygi - mozna chyba jeszcze poprosic admina zeby sprawdzil te ip normalnie (dokladnie ) ale chyba bo nie jestem pewien a nigdy sie bardzo tym nie interesowalem

msk
07-02-2013, 12:15
Ja mowilem o banie calego regionu. Watpie czy sie znajdzie jakis kozok, ktory bedzie specjalnie jechal do innego wojewodztwa po to tylko, zeby sie wbic do jakiejs kafejki i napisac oferte :D

Z_Y_G_I
07-02-2013, 12:17
Aha no i uważajcie na RAMMSTElN1, Z_Y_G_l czy np. lzaq. Pamiętajcie, że duże i oraz małe l to nie to samo ;) BTW ja przed kupnem od kogokolwiek sprawdzam jego posty :P

loko
07-02-2013, 12:19
IP niestety nie jestem w stanie od nich wyciagnac .. podaje tylko nr`y GG tej czworki, mało pomocne bo pewnie odrazu zmienia ... ale choc tyle na dzis jestem w stanie zrobic.....
7017774
7418411
1280237
2756885

uwazajcie na nich ( i pyskaci sa )

morda
07-02-2013, 12:21
A ja kupuje tylko u zaufanych hodowców albo w sklepie zoologicznym. Mam to szczęście, że kupuje pająki w zoologu gdzie są ceny giełdowe. :).

Izaq
07-02-2013, 12:29
kiedys byla latka do gadu gadu ktora pokazywala ip osoby z ktora rozmawiasz ale niestety nie moge tego znalesc

Z_Y_G_I
07-02-2013, 12:32
To jest wtyczka (dokładniej Inwigilator). Muszisz tylko instalnąć Power GG. Jednak to nie wiele da, bo jeśli ta osoba nie bedzie cie miala w kontaktach, będzie za NATem albo bedzie miala wylaczane p2p to nic nie zobaczysz :|

Neo2
07-02-2013, 12:32
w PowerGG jest takie cos

RAMMSTEIN1
07-02-2013, 12:37
ew. zobacz na www.gg3d.com

Awikularia
07-02-2013, 12:41
O, mozna tez sprawdzac ilosc wiadomosci napisanych na calym forum dyskusyjnym. Jak sie pojawia jakis ktos nowy, kto ma 1 wiadomosc i tanie zwierzaki, to najlepiej z zalem go ominac....

Kurde, alez sie nam intryga udala!!! Teraz bedziecie kupowac tylko u nas :D:D:D:D:D:D
:P

loko
07-02-2013, 12:56
tia... szkoda ze ja sie nie załapałem do grona starych handlowcow, ale przyłozyłem reke do waszego sukcesu wiec licze na prowizje od sprzedazy albo na za*****ste rabaty
:>:>:>

RRD
07-02-2013, 13:04
mozna by było zarejestrować nick z hasłem tak jak jest to na dc++ . Ja mam tam swojego nicka i jestem zarejestrowany i nitk mi nie wchodzi na mojego nicka bo jest podane hasło któe zna tylko admin, to samo mozna zrobić tu !! załozyć hasła na nicki i wtedy nikt nie bedzie miał takiego samego nicka jak masz !!!!!!!!!!!!! tylko czy da sie tak na forum zrobić to nie wiem :P:P:P

bachus
07-02-2013, 13:35
Ja myślę, że póki co najlepszym rozwiązaniem jest kupować osobiście, albo przynajmniej dogadać się przez telefon (ale nie komórkę), żeby mieć jakieś namiary na sprzedającego.

morda
07-02-2013, 13:42
Dlatego właśnie nie wysyłam zwierzaków pocztą... wolę osobiście.

Barto
07-02-2013, 14:55
Kto został oszukany przez niejakiego "SZAMO 19 " z Olkusza ? proszę o kontakt , barto87@op.pl. :(

ghash
07-02-2013, 21:27
"śmiesznie to lolo brzmi za pomocą trojanów :) "

a co w tym smiesznego? chyba jednak masz male pojecie o trojanach :)

zwyklym subs7venem lub netbusem mozna przechwycic kazde haslo, ktore wklepujesz z klawiatury...a to tylko 'maly' bajerek w tych programach...

ghash
07-02-2013, 21:41
a moze by tak kazdego sprzedajacego 'wpisac do katalogu'...sprzedajac zwierzaki obowiazkowo trzeba by bylo podac swoje dane do wiadomosci adminow. i tylko taki zkatalogowany osobnik mialby mozliwosc pisania w dziale 'sprzedam', w ktorym musialby zostawic jakis namiar na siebie. kupujacy mialby mozliwosc zweryfikowania danych podanych przez sprzedawce z tymi znajdujacymi sie w katalogu. oczywiscie, jak kazdy pomysl, wymaga to checi i czasu ze strony bogow sajtu :).

pozdrawiam
ghash

Deathscythe
08-02-2013, 01:32
Jestem tutaj nowy ale całkowicie się z tobą zgadzam!!!!

GALN
08-02-2013, 03:56
Tak ale najpierw trzeba wysłać pliczek na kompa ofiary i ona musi go oworzyć wtedy działa a tak to nic nim nie działasz.Trojany działają na zasadzie klijęt serwer więc to nic nie da ze wpiszesz sobie tam czyjeś ip , jak na jego kompie nie uruchomisz wygenerowanego pliku serwera.

Mysza1983
08-02-2013, 04:22
A robił już ktoś interesy z Butch Cassidy (Bartosz Staliś) (http://terrarium.com.pl/spis/user.php?id=3951)???
Wysłam kase na konto (110zł piechotą nie łazi), wszystkie dane były ok, od ok. tygodnia nie mam z nim kontaktu i nie wiem czy mam sie denerwować czy gość jest po prostu zajęty.

RAMMSTEIN1
08-02-2013, 04:30
co do Butcha to widzialem kiedys posta na terrarystyka.com.pl - jakis gostek tez robil z nim interesy...Butch nie wyslal pajaka...a jak sie to skonczylo to nie wiem :]

butcher
08-02-2013, 04:41
nie mylic ze mna! nie handluje zwierzetami ale moze kiedys bede chcial cos sprzedac

Awikularia
08-02-2013, 05:30
Hmm, Buth Cassidy to dziwny jegomosc... Z tego co wiem nikogo jeszcze nie oszukal, ale ma tendencje do bezpodstawnych oskarzen. Potrafi oskarzyc kogos o zatajenie plci pajaka i chec zyskow -> czyli sprzedanie samca jako niewyseksowanego - chociaz oczywiscie nic takiego nie mialo miejsca. Zadne argumenty do niego nie trafiaja, no coz, sa rozni ludzie...

msk
08-02-2013, 05:39
Awikularia, uskuteczniasz teraz kryptoreklame i niestosowna konkurencje :PPPP

Tony_666
08-02-2013, 07:45
poprostu gościa trzeba sprawdzić czy naprawde nie robi w jajo,niech sie ten Butch Cas.. pojawi w Świętochłowicach może będzie wiarygodniejszy...?Kto wie,Chyba że sa dwaj tacy goscie:]

Mysza1983
08-02-2013, 08:04
Gościu nie bedzie w Świętochłowicach, pytałem sie go.

Awikularia
08-02-2013, 11:38
Msak, a bo widzisz, ciag dalszy tej afery "oszustow", co to ja uknulismy w szerszym gronie... :P A tak na powaznie, gosciu pytal, to powiedzialam jakie mialam kontakty z panem B. Cassidy. Dodam, ze mnie nie oszukal nigdy, tylko sie bezpodstawnie czepial, no ale sa dwie osoby i dwa zdania na ten temat.

Nie chcialam go tutaj urazic, ani przestraszyc kogos co do osoby B. Cassidy. Na wszelki wypadek powtorze: NIGDY MNIE NIE OSZUKAL.

Iko
08-02-2013, 12:41
z powyższych powodów jadę do Świętochłowic.jestem z Warszawy brałam od mantida,loko i bezpośrednio na giełdzie w Łodzi.wolę się oblizać niż naciąć.kolega jest odważniejszy ale też sprawdzamy posty itd.najlepszy kontakt bezpośredni szkoda,że nie zawsze sie da.starzy sprzedawcy są po pierwsze sprawdzeni,po drugie wiedzą co sprzedają i dbają o dobrą opinię.szkoda,że nie wszyscy możemy się spotkać 3 IV,byłoby po problemie.czarna lista to dobry pomysł-niech ci co wiedzą więcej o komputerach pomyślą. w jedności siła i takie tam.

msk
08-02-2013, 13:10
Awikularia, jeszcze wszyscy pojdziecie siedziec, Wy popzprowe zlodzieje ptasznikarskie =)

RAMMSTEIN1
08-02-2013, 13:43
ojjj msk za duzo mowisz :>
moi znajomi z Toba porozmawiaja w tej sprawie - w nocy, za pomoca narzedzi ostrych :P:P mafia ptasznikarska rlz ! ;P

Mysza1983
08-02-2013, 14:04
to wyślij ich do tego Buth Cassidy naprawde z jego śmierci bym sie nie przejmował
zrobiłbym to tak:
1) przywiązał do krzesła w odludnym mjejscu
2) powyrywał bym paznokcie
3) zasypał je solą
4) spiłował zęby pilnikiem
5) łamał kości kończyn górnych
6) najeżdżał pojazdem gąsienicowym od stóp (w Afganistanie tak robili)
7) dam bym go psom wjejskim na pożarcie
Najgorsze jest to, że jestem do tego zdolny :-).

RAMMSTEIN1
08-02-2013, 14:28
hmm...
fajne tortury Mysza1983 :)
a moze:
1) przywiazanie do krzesla
2) przypalanie wrzatkiem
3) lamanie konczyn i wyrywanie ich ze stawów
4) bicie lomem w najczulszych miejscach
5) wydlubywanie oczu
6) duszenie...

...a moze juz skoncze bo jeszcze wyjde na bog wie jakiego sadyste - a przeciez ja taki grzeczny aniolek, wzor cnot wszelakich :P :]
... zreszta to tylko propozycje na tortury dla Myszy1983 :P

matii
08-02-2013, 16:59
skoro juz jestesmy przy osobie Butcha,to czekam na pajaka albo zwrot kasy od grudnia.Mysza1983 wpadles chyba taka samo jak ja.

Mysza1983
08-02-2013, 18:04
dsiś się ze mną skontaktował, czekam na finał tej sprawy

Serpent
08-02-2013, 18:23
tak samo jak poprzednik Mysza pisał, również czekam na mam nadzieję pozytywny finał sprawy....

Pozdrawiam
Serpent

42d3e78f26a4b20d412==