PDA

Zobacz pełną wersję : kamienie



leopard
03-04-2014, 11:06
witam
mam takie pytanko, jaki rodzaj kamienia najmocniej sie nagrzewa i najdluzej oddaje cieplo
pozdro

Glazik
03-04-2014, 12:44
cegla szamotowa :)

leopard
03-04-2014, 12:58
lol, a cos o wiekszych walorach visualnych?? :D

sigsauer
03-04-2014, 13:19
Cegła szamotowa jest wykorzystywania w budowie kominków nie do rozgrzewania się i utrzymywania ciepła tylko do odizolowania wysokich temperatur przy łączeniach ze zwykłaym murem i zaprawą. Coś jak styropian tylko w drugą stronę :) :)
A co do skał to dobrze się rozgrzea i długo utrzymuje wysokiem temperatury skała wulkaniczna...... Sa już robione grille z jej wykorzystaniem.

Nefra
03-04-2014, 15:54
Cegła szmotowa nie jest kamieniem - to mieszanka glinku z pyłem szmotowym, wypalana. Niemniej nie jest ani efektowna ani trująca. Natomiast najdużej rozgrzewa się i najdłużej oddaje - granit. Polecam kamienie polne - u nas w większości są to granity. Chyba, że mieszkasz na Jurze. Moja żółwica uwielbia siedzieć przy granitach, ktore mam w różnych miejscach działki. Psy przy nich wylegują się wieczorem po upalnym dniu. Wtedy kamienie są ciepłe, mimo,że wieczór już chłodny. A o te kamienie spytałam specjalistę. (Oczywiście im większy kamień, tym dłużej trzyma ciepło.)

leopard
04-04-2014, 07:22
no coty granit?? :/ ja mam granit w terra centralnie pod zarowka i rozgrzewa sie dosyc slabo i krotko trzyma cieplo, juz jakis zwykly kamyk jesyt lepszy :P , ja szukam czegos naprawde dobrego. sigsauer a skad wziac ta skalke wulkaniczna??
pozdro i thx za odpowiedzi wszystkim

sigsauer
04-04-2014, 13:26
To Ty chcesz ten granit rozgrzewać żarówką ???? !!!!!!!!! No to jakas pomyłka !!!! Myślałem, że chodzi Ci o naprawdę duże temperatury........

leopard
04-04-2014, 15:08
wlasnie dlatego, ze chce nagrzewac zarowka to szukam jakiegos dobrego kamienia, bo jakbym chcial kablem to oczywiscie granit byl by ok

grand
06-04-2014, 15:16
według praw fizyki chyba najlepszy byłby kamień który najszybciej chłonie ciepło, najwięcej go wchłonie, i równomiernie go oddaje. Najlepiej ciepło chłonie kolor czarny najwięcej go wchłonie kamień najcięższy. Oba te warunki spełnia bazalt.
Czarny ciężki kamień ze Skandynawii u nas spotykany bo przywleczony przez lodowiec.

Nefra
07-04-2014, 03:15
Ale czy bazalt można nagrzewać żarówką? Przecież to ta sama grupa skał co granit. A prócz tego, jak coś szybko chłonie, to szybko oddaje - prawa fizyki.

leopard
07-04-2014, 07:52
kamien nie musi szybko chlonac ciepla (ma na to 14 godzin), wedlug mnie jakis duzy bazalt mogl by byc ok, tylko niewiem gdzie go szukac :(
pozdro

42d3e78f26a4b20d412==