PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety anty włamaniowe.



KoReXoN
03-04-2014, 13:09
Chcial bym żeby regał z terrariami byl zamykany przez taką rolete antywlamaniowa. Z napendem elektrycznym. Moze ktoś sie orientuje ile to kosztuje

sigsauer
03-04-2014, 13:16
Patrzyłeś na strony www producentów???
Napewno sa w necie. Zobacz też u producentów okien.

Łysek
03-04-2014, 15:15
koszt kilkuset zlotych (w zaleznosci od rozmiaru)
+ naped elektryczny dodatkowo

Nefra
03-04-2014, 15:45
Przede wszystkim zdefiniuj, co to znaczy według Ciebie antywłamaniowe. Te rolety, które widzisz na większości domów w naszym kraju, nic wspólnego z antywłamaniowością nie mają. Ale o tym nie poinformuje Cię żaden sprzedawca. Możesz je podważyć i otworzyć dowolnym wystarczjąco twardym przdmiotem. Są zbudowane z listw, cienkich, aluminiwych, które wydają się być sztywne jak dają Ci w punkcie handlowym 10 - centymetrowy kawalek profila do ręki. Jeżeli wziąłbyś kawałek długości 1 m to owinąłbyś go sobie wokół nogi. Trochę sztywniejsze są profile, z których robią bramy garażowe - grubsze aluminium, i wypełnione poliuretanem (czymś w rodzaju styropianu), ale naprawdę, każdą taką bramę wywalisz kopiąc w nią nogą trochę mocniej . Prawdziwe antywłamy, raczej nie chodzą na polskim rynku, bo ich cena wyrywa z butów nawet ludzi mocno zamożnych. Jeżeli już się pojawiają, to najczęściej są produkowane w Niemczech i na prywatne zamówiemie - tzn pod wymiar. Nawet jeśli ktoś zaproponuje Ci zrobienie antywłamów - nie wierz. Chce wyłudzić pieniądze i szuka łosia. Mają systemy, które niby zabezpieczają przed otworzeniem - wszystkie do pokonania bez oporu. Uwierz mi, bo dość głęboko siedziałam w tej branży. Znam jedną firmę w Pl. która to robi, nie będę podawac nazwy bo to nie dział reklam - jest to firma, która zakłada kraty i rolki w większości marketów budowanych w naszym kraju. Uwierz mi, ze ich cena nie jest dla Ciebie interesująca. Oni już raczej nie robią dla osób prywatnych (chyba, że ktoś z rządu, chce okratować daczę ....chłe, chłe...) Więc wracam do początku tego wątku: zdefiniuj, co dla Ciebie znaczy antywłamaniowe, bo te, które możesz nabyć są raczej dla zniechęcenia, leniwego złodzieja, a jeżeli złodziej nie jest leniwy - to na pewno wyjmie sobie tę roletkę.
Pozdrawiam.

Yeter
03-04-2014, 15:59
Zgodzę się z Nefrą, większość "rolet anty anty" z którymi mialem do czynienia (nie wlamuje sie, zeby nie bylo) mogą służyć za żaluzje przeciwsłoneczne.

A co do pytania, roleta kosztuje od ok. 100 zł za metr kwadratowy (no może 150). Nie wiem jak jest z napędem elektrycznym.

Obywatel_Snejk
04-04-2014, 06:40
dokladnie...w zeszlym roku oszyli mi dom,olewajac przy pomocy lomu owe rolety:)))

42d3e78f26a4b20d412==