PDA

Zobacz pełną wersję : Rosea sportsmenka?



krzychowski
09-02-2013, 10:42
Po ostatniej wylince, moja pajęczyca zachowuje się w sposób co najmniej nietypowy. Otóż zdarza się jej, od czasu do czasu, jak gdyby "przeciągać" -wygląda to tak, że dwie pary kończyn krocznych są wyciągnięte maksymalnie do przodu, a dwie pary do tyłu, leży wówczas plackiem na ziemi. Brakuje tylko ziewania. Co więcej, widziałem niedawno, jak w opisanej pozycji pajęczyca poruszała się rytmicznie w górę i w dół, robiąc jak gdyby pompki na rozciągniętych kończynach, trwało to dosłownie moment, około kilku sekund.
Inna dziwna pozycja wygląda tak, że pani pająkówna leży "bardziej" na jednym boku niż na drugim, a kończyny wychodzące z tej strony, która jest wyżej, są podkulone pod głowotółw.
Ja osobiście nie uwierzyłbym w coś tak dziwacznego, gdybym sam tego nie widział, ale naprawdę nie kłamię. A może to coś oczywistego dla hodowców pająków, przyznam szczerze, że wielkiego doświadczenia w tym względzie nie posiadam. Mam moją rózię od kilku miesięcy, i ostatnia jej wylinka była pierwszą u mnie (kupiłem zwierzę już dorosłe). Podejrzewałem, że te dziwaczne pozy mogą świadczyć o tym, że część wylinki może gdzieś została i pajęczyca próbuje się jej pozbyć. Po przyjrzeniu się wylince i samemu zwierzakowi, wydaje mi się, że wylinka zeszła całkowicie i prawidłowo. Może Wy macie jakieś pomysły, co tej pannie rosei przyszło do głowy?

Pozdrowionka!

roko
09-02-2013, 11:02
mój vagans zachowuje się podobnie!
i ok roku i narazie mu nic nie jest
więc twojemu raczej nic też nie będzie!

Jimbo
09-02-2013, 11:13
Pająki często się tak rozciągają, zwłaszcza po wylince. Zupełnie normalne.

tomash_k
09-02-2013, 11:23
gdybym wszyscy na forum wpisywali wszystkie dziwne zachowania moich pająkow to by sie szybko zapchalo... to normalne u pajakow ze sie rozciagaja...moja rosea od L2 do smierci sie rozciagala i nic jej nie bylo

Atrax Robustus
09-02-2013, 12:11
Ja tez moglbym wymieniac i wymieniac... np. przyjmowanie postawy obronnej na hip hop w glosnikach oraz rytmiczne poruszanie konczyna w rytm tejze piosenki: Limbonic Art - 08 - Behind the Mask Obscure.
Tak samo regalis, ktora 18x lapala przetrawionego swierszcza, wchodzila na szybe i go zrzucala... i tak w kolko - lapala, wnosila i zrzucala.

A co do Twego przypadku, to to jest normalne ;)

RAMMSTEIN1
09-02-2013, 14:27
hehe :)
ta - normalne :D

Moje pajaki na szczescie zachowuja sie normalnie i nie maja zadnych takich...schiz :P ( gdyby brały przyklad z wlasciciela to...hehe :> )
ale chcialbym zobaczyc tą Twoja G. rosea krzychowski podczas wykonywania ćwiczen :> - hehe to musialo niezle wygladac :]

Grażynka
10-02-2013, 02:20
normalka po wylince pająk musi sie "rozruszać"

Robson
10-02-2013, 09:45
sorryaleklawiaturaisieosulatonoralneachowanieajako dkurcynogitonacyesieyjeityleojarosearoilatosaodora konceoledwnosiedocytacona;onara

PMajdan
10-02-2013, 11:39
Ta... sportsmenka? I ziewa na dodatek....? :) heheh. to rzeczywiscie :)

42d3e78f26a4b20d412==