PDA

Zobacz pełną wersję : tarantule



mIRO
12-02-2013, 01:51
Wyjasnic mi roznice miedzy tarantulla a ptasznikiem?? CZytalem w FAQ ze inny uklad zebow itp, ale prosilbym o jakies zdjecia zebow i tak dalej i o opisanie wiekszej ilosci roznic... z gory dziekuje

Awikularia
12-02-2013, 03:36
Powiem tak: jak ptaszniki wygladaja, to pewnie wiesz. A jak wyglada tarantula? Wpisz w wyszukiwarke nazwe Lycosa tarantula i ci wyskoczy mnostwo zdjec. Zobaczysz, ze roznice widac golym okiem. Dodam, ze tarantule wygladaja troszeczke jak takie wieksze katniki..... Oczywiscie chodzi mi o pokroj ciala...

Zibi
12-02-2013, 03:58
Ptaszniki naleza do mygalomorhae, a tarantule do pogoncowatych, czyli lycosidae. Ich kly jadowe sa ustawione naprzeciw siebie (nie wiem jak Ci to zobrazowac, tworza cos jakby szczypce, w kazdym razie bardziej ergonomicznie niz u ptasznikow). Sa mniejsze i silniej jadowite...

amok
13-02-2013, 04:32
lycosidae są silniej jadowite od mygalomorphae- po czym wnośisz? z tego co ja wiem to niebardzo, no może w porównaniu wielkościowym mają bardziej toksyczny jad ale produkują go mniej no bo są mniejsze i nie sądzę że kąśnięcie np: Lycosa terentula jest bardziej niebezpiczne od ukąszenia afrykańskich ptaszników takich jak Pterinochilus sp., Ceratogyrus sp., czy tymbardziej Stromatopelma sp>

Zibi
14-02-2013, 10:49
Tak, ich jad jest bardziej toksyczny.

Atrax Robustus
14-02-2013, 12:08
To dla mnie nowosc, podaj zrodlo tych badan, czy chocby prob LD50... bylbym wdzieczny, bo cos nie za bardzo wierze w to, ze tarantule sa bardziej jadowite.

morda
14-02-2013, 12:34
Gdzieś czytałem, że ich ukączenie może spowodować martwicę. Nie tak okazałą jak L.reclusea ale jednak zawsze to martwica.

42d3e78f26a4b20d412==