PDA

Zobacz pełną wersję : wilgotność a pająk



WojtasWroc
14-02-2013, 04:35
Witam
meczy mnie ostatnio pewna rzecz
mam 2 pajaczki dość duze ( geniculata L11 i Rosea ok 5cm ciała )
oba maja terra +/- 30x25x25
i obu pajączkom zraszam tylko część terra aby mialy mozliwość wyboru być w mokrym i suchym mejscu. Rosea jest dość ruchliwa i czesto sie przemieszcza raz jest w suchej raz w mokrej czesci terra. Ale martwi mnie zahcowanie Geniculaty , prawie non stop siedzi na drewienku lub w kokosie które sa w suchej części terra aby nie spleśniały. Czy pająk sie nie przesuszy przebywając non stop w suchej części terrarium ???
jak polecacie nawilżać torf w terrach? ( ja pryskam kwararem lub wstrzykuje strzykawką wode w torf )

ps. dzisiaj ok 17 bede miał cambridgei po 2 wylince - to moj pierwszy nadrzewny - karmic go mam pinkami czy moze bialymi robakami ( podawać żywe ? zgniatać główki , przekrawać ??? ) czy do pojemniczka na mocz w ktorym bede go trzymał mam już dać jakis "domek" i "gałązke" ?

z gory dzieki 4 all za odpwiedzi :)

Jimbo
14-02-2013, 05:04
Wilgotność w całym pomieszczeniu pozostaje duża, nie tylko w tej części gdzie spryskasz, więc nie widzę problemu.

aLiCe
14-02-2013, 05:38
Nie przejmuj sie, jak juz powiedzial Jimbo wilgotnosc w terra zostaje podobna, poza tym co i zauwazylam u mojej rosi - ona chyba nie lubi deptac po wilgotnym dlatego siedzi przez wiekszosc czasu na kryjowce...hehehe

co do kambridza to daj mu jakas galazke niech sie pobawi, a robale dawaj jakie chcesz, sprobuj sprawdzic co mu lepiej pasuje :) u mnie np murinus wolal sie meczyc z maczniakiem jescze raz takim jak on niz ruszyc martwego, za to vagans uciekal przed maczniakiem a martwego szamal az mu sie kedziorki przedne trzesly :P

Jancur
14-02-2013, 06:17
Ja swojemu malemu cambridgei daje pinki w dziurka w glowce :> a co wystroju to ja mam kawalek drewa, ale jest to calkiem zbedne bo wykopal sobie niezle tunele i zrobil sie z niego pajunk podziemny

Marian667
14-02-2013, 09:09
Moj Cambridgei 2wyl. zjada mlode swierszcze i muchy. Do pojemnika dalem mu malutki kawalek gazlazki.. ktora jest calkiem przydatna bo zrobil sobie big pajeczyne na niej i zalepil wszystko torfem.

Gonzaj_
16-02-2013, 16:59
Wojtas tez mam Geniculate ale L10.... moja uwielbia przesiadywac na wilgotnym torfie.... nie przejmuj sie tym ze przesiaduje w suchym miejscu jak zajdzie taka potrzeba to napewno przejdzie sie na Wilgotna strone terra.....

Pozdrawiam....

42d3e78f26a4b20d412==