PDA

Zobacz pełną wersję : Szybko pomocy



Norysek
16-02-2013, 10:47
przywiozłem teraz z giełdy avicularie versicolor po 5 wylince, pająk zgadza sie po 5 wylince jest. ale bardzo ją dosłownie TRZEPIE, macha odnóżami w góre nie może chodzić wręcz bardzo szybko i dziwacznie ją trzepie:( Wywija odnóżami do góry stała w miejscu jak ją pozostawiłem z pokurczonymi nogami ale nie pod siebie a jak coś poruszyłem na biurku to znowu wpadła w szał. Ona nie zachowuje sie normalnie. Czy ona mi padnie? Zdażyło Wam się coś takiego? Wyjąłem ją z pojemnika po kliczy w którym była około 8 godzin albo więcej do pojemnika z torfem jeszcze nie do docelowego. ALe wigotność około 75 procent temperatura w tej chwili to 25 stopni boje się ja dogrzać do 27 POMOCY!!!

morda
16-02-2013, 10:49
Mój samiec albopilosum dostał telepki. Podwyższyłem temperature i wilgotność i wszystko było ok. Nie wiem jak Ci pomóc. U mnie coś takiego poskutkowało ale jak wiadomo Avi to delikatne pająki.

Norysek
16-02-2013, 10:55
Naprawde nie wiem co robić. A kędzior jak to dostał telepki opisz to!

morda
16-02-2013, 11:06
To dorosły samiec albopilosum. Standatowy wygląd zdychającego pająka - podwijał pod siebie nogi. Jak się go ruszyło i kawałek chodził to cały się trząsł, nogami wywijał. Podwyższyłem mu wilgotność i temperature i żyje do teraz.

Norysek
16-02-2013, 11:13
Identyczna sytuacja!!!!! Modle się teraz o życie aviculari!

Jancur
16-02-2013, 12:35
A nie jest to szok termiczny? Przelozenie pajaka z zimnego do cieplego pomieszczenia? Avi sa czule na tym punkcie z tego co slyszalem.

Norysek
17-02-2013, 01:21
Pająk żyje ale stoi z niektórymi odnóżami uniesionymi do góry. Jak lekko dotkne samego pudełka wymachuje nimi. Już nie tak energicznie albo nie am siły albo się uspakaja. Co o tym sądzicie?

GALN
17-02-2013, 02:56
Norysek nic więcej nie zrobisz jeśli podniosłeś wilgotność i temperaturę.Co mogę dodać .Pytałeś się kiedy pająk miał ostatnią wylinkę zauważyłem że jak przenoszę pająka do innego pomieszczenia i często mi się to zdarza on robi pajęczynowy dywanik i po 1-2 dniach przechodzi wylinkę.Może u ciebie jest to samo tylko nie ma się do czego "przykleić " Najlepiej nie ruszać go i pojemnika niech los rostrzygnie.Ty ze swojej strony zrobiłeś wszystko co mogłeś.

42d3e78f26a4b20d412==