PDA

Zobacz pełną wersję : Silikon Sanitarny



kmdg
07-04-2014, 12:30
jak w temacie czy moge go urzyc przy budowie terrariów dla skorpiona i pajaków czy nic im sie nie stanie???Jest to silikon sanitarny o nazwie tytan firmy selena zawierajacy srodek grzybobujczy zapobiegajacy rozwojowi pleśni

kmdg
07-04-2014, 12:33
http://selena.pl/index.php?app=1&did=20&pid=9 tu jest link do tego silikonu

Dambala
07-04-2014, 12:50
MOże być, tylko pamiętajk aby wywietrzyć terra bo klejeniu nim;)

SNAKES
07-04-2014, 13:01
Witaj,

Jak najdalej od tego silikonu!!
Do klejenia akwariów nadają się wyłącznie silikony bez różnych chemicznych dodatków (te dodatki moga być szkodliwe dla zwierząt).
Najlepszy jest akwarystyczny - znajdziesz również tej samej firmy jeśli Ci zależy.

Pozdrawiam

koleś
07-04-2014, 13:02
i sprawdźć dokładnie... bo znajomy kiedyś nie zauważyłe że tam pisało że to jest uszczelniacz, skleił terraria i po dwóch dniach mu się porozklejały... musi pisać że jest to silikon 100%

krzywickas
07-04-2014, 13:20
Mozesz spokojnie uzywac sylikonu sanitarnego to jest to samo co akwariumowy ja klejilem sanitarnym rozne zeczy kamienie, skrytki itp dla roznych zwierzay terrariowych i do tej poty zyja bez problemu

Dambala
07-04-2014, 13:48
ja również używałem sanitarnego i wąż żyje i ma się doskonale;). Grunt to dobrze wywietrzy, bo opary dłużej sie utrzymują i dłużej schnie w odróżnieniu od akwarystycznego.

Samael
07-04-2014, 14:26
A niby dlaczego ??? Kupilem silikon na ktorym pisalo ,ze akwarystyczny itp. jednak zapach mial rownie intensywny co sanitarny :].Jak pisali poprzednicy - grunt to dobrze wywietrzyc,bo po wyschnieciu traci swoaja toksycznosc :].Pozdrawiam

Awikularia
08-04-2014, 02:32
Ja kupuje z kolei silikon akwarystyczny i ma prawie niewyczuwalny zapach. Po 2 dniach zapach sie calkowicie ulatnia.

Ale kiedys, jak nie mozna bylo dostac takiego silikonu, kleilam silikonem sanitarnym. I pajaki zyja. Musialam tylko terraria wietrzyc na balkonie 2 tygodnie co najmniej.

Louis Cypherr
08-04-2014, 02:33
Silikony sanitarne mają dodatki substancji grzybobójczych. Jeśli ktoś pisze, że to jest to samo co akwarystyczny, to ma chyba problemy z czytaniem, a już nie ma zielonego pojęcia o tym, co pisze. W tym wypadku lepiej, żeby w ogóle nie zabierał głosu.

Odradzam stosowanie takiego czegoś ze względu na nieznany potencjalny wpływ tychże dodatków na zwierzaki. Wątpię, aby osoby, które Ci napisały, że spokojnie możesz używać przeprowadziły jakieś badania nad tym wpływem lub chociażby przeanalizowały skład silikonu.

Zdecydowanie odradzam. Skoro wymyślono silikony terrarystyczne, to chyba ma to sens, no nie?

W Castoramie TAKI (uwaga - duże) (http://szaman.klub.chip.pl/grafiki/silikon.jpg) silikon kosztuje 16 zł. Nie jest to majątek, a w grę przecież wchodzi zdrowie zwierzaka. Moim zdaniem na jego zdrowiu nie powinno się oszczędzać. Ale to tylko moje zdanie...

Azazel
09-04-2014, 01:12
Potwierdzam opinie przedmówcy - silikony sanitarne maja zwiazki chemiczne działające grzybobójczo - są to związki aktywne - stosuj silikony chemicznie obojętne to klejenia akwariów - silikony szklarskie też się nadają.
Sanitarne stanowczo odradzam.

SNAKES
09-04-2014, 14:51
Witam,

Silikon sanitarny posiada chemiczne środki grzybobójcze, które mogą być szkodliwe dla zdrowia stale przebywających w terrarium zwierząt. Niepotrzebna i szkodliwa dodatkowa chemia.
Jak długo Wasze pupile mieszkają w tych terrariach?
Skutki długoterminowego oddziaływania środków grzybobójczych w tym silikonie na zwierzęta terrarystyczne nie są znane.
Wiadomo tylko że ta chemia JEST szkodliwa - stąd ostrzeżenie i informacja że NIE NALEŻY stosować do budowy akwariów. Taką informację podają wszyscy producenci w kartach technicznych.

Pozdrawiam

DEXiu
10-04-2014, 01:13
Poza tym teraz silikony akwarystyczne są tak samo łatwo dostępne jak sanitarne i uniwersalne, a na dodatek są w podobnej cenie, więc skoro nie widać różnicy - to po co ryzykować ;)

Dambala
10-04-2014, 01:24
Ja sylikon sanitarny stosowałem 2 lata temu u krabów i nic sie nie działo, rok czasu trzymałem je z tym sylikonem i nic nie było, żadnych komplikaci zdrowotnych. U węża kleiłem sylikonem od szklarza (nie sanitarny;) ) ;)

Samael
10-04-2014, 05:06
Czytalem certyfikaty tych silikonow i jedyne przeciwskazanie jakie bylo,to ze nie nalezy uzywac go w miejscu bezposredniego kontaktu z woda pitna i zywnoscia,wiec nie wiem jak to sie ma do terrariow,jesli chodzi o akwarium to nie zaprzeczam :]

SNAKES
10-04-2014, 05:22
Witaj,

Właśnie o to mi chodzi.
Nie są one do tego przeznaczone, ponieważ środki grzybobójcze są szkodliwe.
Zwierze zamknięte w takim terrarium ma z nimi stały kontakt.
Nie możesz uniknąć spryskiwania terrarium a wilgotność w nim przynajmniej co jakiś czas jest podwyższona.

Jeśli to nie jest przeciwskazanie do budowy terrarium za pomocą tego silikonu - ok :)
Ja osobiście wolę dopłacić te 2zł za tubę i mieć czysty silikon bez dodatków.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==