PDA

Zobacz pełną wersję : za male terrarium?



krwiopij
18-02-2013, 15:37
podobno 30x30x30cm dla rosei po 11 wylicne to w sam raz, albo i za duzo... naprawde? patrze na nia, jak probuje wspinac sie na scianki, jak wciska sie w rog terra... zal mi jej... warunki ma dobre, wilgotnosc odpowiednia, temperature w porzadku... naprawde nie czulaby sie lepiej w wiekszym terrarium z jakims schronieniem? (w tym tez ma doniczke, ale do niej nie wchodzi...) z jedzeniem jakos by sobie poradzila - i tak dostaje swierszcze mocno ponadgryzane przez wspoltowarzyszy... jak to jest z ptasznikami w srodowisku naturalnym - maja jakies terytoria? dodam, ze to samica (jesli to ma jakiekolwiek znaczenie)...

Awikularia
18-02-2013, 15:39
Samice ptasznikow rzadko kiedy łaża dalej niz kilkanascie metrow od nory. A przewaznie w niej siedza, od czasu do czasu polujac. Samce potrafia przebyc okolo po, kilometra w poszukiwaniu samiczki. Ale, jak juz gdzies pisalam, mozna trzymac ptasznika w terra o wielkosci 2m/2m, ptasznikowi wszystko jedno.....

Hari
18-02-2013, 16:53
:) Gwarantuje Ci, ze jak ją przeniesiesz do terrarium np 2m^3 to tez bedzie siedziec w rogu, ba, nawet jeszcze bardziej sie wcisnie, albo zaszyje w jakiejs kryjowce.

Caprice
18-02-2013, 23:35
ja mam rosee po 10 wylince od wczoraj siedzi w terrarium 40x30x25,ma okraglaka,na ktorym sie wygrzewa,ale zupelnie nie jest zainteresowana wchodzeniem pod taki duzy gliniany korzen z tunelem w srodku itd,ani szukaniem sobie jakijs kryjowki.Siedzi caly czas na kamieniu.Znow moj kedzierzawiec po 7 wylince przekopal cale swoje mieszkanko,zrobil siec tuneli(az dziw,ze sie to mu na glowke nie zawalilo),fajnie go widac,bo dokopal sie do szybki.Jednak gdybym nie wiedziala,ze to pajak naziemny,pomyslalabym,ze podziemny...bo kopie jak kret,mimo iz ma kryjowke nad ziemia:)

FoKs
19-02-2013, 03:28
Siema a moj kędziuś normalnie dałem mu terrarium za duze 2 razy wielkosc niz jest wymagana no wysokosc tylko 30 no i siedzial w miejscu tylko w nocy po szybie łaził i neichcial jesc teraz no juz spory czas temu przenioslem go do 30x30x25 wys no i sie czuje doskonale zrobilem mu kryjowk dalem na torf dwa kamienia na ktorych caly czas przesiaduje i 2 korzenie pod jednym znich kopie norke naszczescie korzen jest stabilny stoi na dwoch kamieniach ;] no i pajaczek narascie je cos zawsze działa a w duzym byl raczej taki wystraszony :)

kak
19-02-2013, 04:42
moje smithi siedzi caly czas w kryjowce pod kamieniem pod żarówką (sam sobie wykopał i sie wcisnął), z doniczki nie korzysta, ogólnie nie zauważyłem, żeby wychodził z niej.. wczoraj tylko przyłapałem, jak wyszedł i rozprostowywał nogi :) o kamienie (tak jakby hmm rozgrzewał stawy).
natomiast aureostriata L2 cały czas łazi po pojemniku na mocz, wiec widocznie grammostole tak maja, że sa aktywne.
btw fajnie wczoraj slinila sobie nogi i potem probowala wejsc na sciane :))

rastafaq
19-02-2013, 04:51
Idealne wymiary terra dla pająków wielkości min. Grammostoli, Brachypelm,Haplopelm itp. to 25/25/25

Troche wieksze mozna dać Crawshayowi, Parahybanie poprostu wiekszym pająkom czyli 30/25/30 szer/gł/wys

Blondi bym proponawał 40/30/30 szer/gł/wys

I to by bylo na tyle.Wymiary te sa sprawdzone i zaden pajak nie jest takim obieżyswiatem zeby potrzebował wieksze, kazdy sie skitra w jednym miejscu, czasem sie przespaceruje w kolko czyli dla niego to to samo co by poszedl metr do przodu :P A kazdy juz wie jak pająk poluje:D Troche inaczej niz Gepard.

Aroboss
19-02-2013, 07:38
siema czytajac te posty mysle o pajakach ktore zyja na wolnosci i maja ,,terra'' ( mam na mysli lasy tropikalne )dosc spore i sie jakos im zyje w takich warunkach a Wy opowiadacie jak pajak ma 2m/2m terra to juz sie czje nie swojo jak to jest ? Pozdrawiam ;-)

Awikularia
19-02-2013, 08:29
Jest tak, ze pajak w naturze siedzi tuz przy dziurze i prawie nigdzie nie lazi, i w terrarium jest podobnie.....

majes
19-02-2013, 13:16
Ja mam skorpiona.Byl w ok. 30/40/30.Wszyskot bylo ok.Biegal chasal probowal wychodzic.Gdy przenioslem go do wiekszego stal sie bardziej strachliwy.Kazde podejscie do terra i chowal sie do norki.Zadko z niej wychodzil.Przenioslem z powrotem do starego terra i znow jhest wszytko ok.Wiec jednak wielkosc terra ma jakies znaczenie.

42d3e78f26a4b20d412==