PDA

Zobacz pełną wersję : problemy



rosea
19-02-2013, 09:45
piszę ten post dlatego, że WY użytkownicy o wszystko się plujecie. człowiek pyta się, bo nie wie czegoś. może to jest banalne pytanie, ale nie trzeba się odrazu rzucać do gardła. jak będziecie traktować tak mało doświadczonych terrarystów to nie będą się oni zwracać do was tylko do innych uprzejmiejszych terrarystów. niedługo będzie tak, że nie będzie można zamieszczać postów, bo można zobaczyć do archiwum albo jest to na stronce. pomyślcie troszkę. to jest forum. tu się odpowiada na pytania, wymienia poglądy np. SMITI kłócił się o to, że mały kawałeczek bułki nie zaszkodzi legwanowi. a nook wywalił go za to ze spisu terrarystów. to jakaś paranoja. proszę o lepsze traktowanie niedoświadczonych terrarystów.....

SMITI
19-02-2013, 09:48
taki niedoświadczony to ja nie jestem, bo zajmuję się terrarysttyką tyle co ty rosea....ale rzeczywiście możnaby się troszke ustosunkować do nowicjuszy :)

rosea
19-02-2013, 09:52
nie mówię przecież, że nie jesteś doświadczony SMITI

madOx
19-02-2013, 10:13
Zgadzam sie z rosea.

Ale nie raz nowi przesadzaja z postami - typu : trzymam pajaka w pojemnku po smietanie , czym mam zamknac owy pojemnik :D

rosea
19-02-2013, 10:27
no to wystarczy napisać żeby zmienił pojemnik po śmietananie na pojemnik na mocz, a nie wyzywać od debili :)

Neo2
19-02-2013, 10:36
Jesteś neidoświadczony, tak jak ja i Rosea i kilku innych. doswiadczony hodowca to mozna nazwac Awikularie(w tym przypadku hodowczyni) bo zajmuje sie pająkami kilka ładnych latek i ma duze pojecie o nich. A my dopiero zaczynamy przygode co z tego ze ja zajmuje sie pajakami 3 lata i duzo czytam ale niewiem jeszcze wszystkiego i czuyje ze brak mi jeszcze wielu doświadczen i wiedzy praktycznej na temat pająków.

rosea
19-02-2013, 10:45
ale ten post nie jest o doświadczeniu. tylko o traktowaniu początkującycz. czytaj uważnie

Atrax Robustus
19-02-2013, 10:48
Ja bym prosil delikatnie forumowiczow, aby nie sklinali poczatkujacych, bo "informowaniem" tych ludzi zajmuje sie ja i morda.

Zreszta, jezeli chodzi o to, jak zaznajamiaja sie z zasadami forum poczatkujacy, to tez mialbym wiele do zyczenia...
Byl juz tu jeden delikwent, ktory dostal bana za niebywaly poziom wypowiedzi i inteligĘcje.

Baku
19-02-2013, 11:32
rosea - POPIERAM TROCHE KULTURY TU TRZEBA ALE TAKIEJ PRAWDZIWEJ A NIE SZTUCZNEJ - (tzn bluzgaj do woli ale bądz uprzejmy :] bo lepsze to nirsz nie bluzgać a gryźć kazdego kto sie zblirzy )

werni
19-02-2013, 11:46
Witam.
Problem jest strasznie skomplikowany i obie strony maja racje. Wyszukiwanie czegos w archiwum jest koszmarne, zwlaszcza dla poczatkujacych, jak sie nie wie dokladnie czego szukac. Wielokrotnie zachwalane FAQ tez ma niedociagniecia i czasem nie wyczerpuje tematu. Z kolei pojawiajace sie co chwile posty dotyczace tych samych spraw naprawde w pwenym momencie powszednieja i zaczynaja irytowac. Mysle, ze rozwiazaniem tego moze byc indywidualny kontakt z bardziej cierpliwymi terrarystami (np tacy zaraz bo wyjsciu ze stadium "nowy"), mozna by zrobic liste chetnych i gdzies podac. Osobiscie chetnie sie poudzielam z miare mozliwosci, przynajmniej narazie.. ;) Poza tym zawsze jest czat, na ktorym mozna sie tez sporo wypytac na zywo. No i troszke wiecej loozu sie wszystkim przyda..

SMITI
19-02-2013, 12:03
proponuję sie trosszeczke wyluzować. Oczuwiście nie do tego stanu, aby w ogóle nie zwracać uwagi na forum...chodzi o to, żeby nie wypędzać początkujących, bo w ten sposób się ich tylko zniechęca. Każdy pamięta jak było na początku...zmartwienia typu pająk nie jadł 2 dni, boję się ze zdechnie.....PO prostu należy uprzejmie odpowiedzieć i zachecić do czytanie faq oraz do zajmowania się tymi zwięrzetami....
to wszystko, dziękuję za uwagę :)

Grażynka
19-02-2013, 13:04
ej wszystko spoko ja mam tylko 1 propozycje żeby przy tym odnośniku do FAQ napisać mniej wiecej coś takiego "zanim zadasz pytanie przeczytaj to..." bo ja rozumiem ze ktos sie martwi i ze nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania ale jak słysze po raz 100 mój pjąk nie chce jeść już tydzień czy to wylinka? albo mój pajak sie zakopał.......? i codzienni przynajmniej 1 taki post to naprawde denerwuje :D

Caprice
19-02-2013, 13:43
jak Cie to denerwuje to nie czytaj,a tym bardziej odpowiadaj,bo az tak wiele tych,jak to mowicie "glupich"postow nie jest.Sama jestem poczatkujaca i wiem,ze w pierwszych dniach,wlasnie jak pisano wyzej "drzalam" o pajaka,bo nie bylam zaznajmiona z literatura fachowa,a poszukiwania w archiwum wcale nie sa takie proste,jesli sie nie wie czego szuka.A to chyba dobrze swiadczy o czlowieku,ktory stara sie zrozumiec istote niezrozumialych tajnikow zycia swojego nowego podopiecznego - przynajmniej ja staralam sie dowiedziec jak najwiecej,bo przeciez chodzi o to,zeby zwierzak mial jak najlepsze warunki do prawidlowego rozwoju.A i same poruszanie sie po forum i lapanie klimatow tu panujacych zajelo troszke(teraz juz polapalam mniej wiecej jakie slowa "klucze" wklepywac na archiwum)Tak mi sie wydawalo zawsze,ze forum sluzy do tego,zeby sie dzielic problemami,dla kogos te problemy moga byc smieszne i banalne,a komus innemu moga przysporzyc faktycznych zmartwien.Dlatego oponowalabym za wieksza tolerancja,a nie naskakiwaniem na nowych - maja prawo nie wiedziec.Zreszta jak napisalm na poczatku,nie ma musu odpisywac na takie posty,zwlaszcza jesli w odpowiedziach nie przedstawia sie prostego rozwiazania,a jedynie wyraza ,w nieraz prostacki sposob, swoja irytacje.

rosea
19-02-2013, 22:36
więc wiecie jak trzeba traktować początkujących. mam nadzieję, że ten post troszkę poprawi sytuację na forum

SMITI
19-02-2013, 22:52
chodzi o to aby początkujących zachęcać do tego hobby, a nie traktować ich jak psy.....

noon
20-02-2013, 05:20
witam wszystkoch przedmowcow .

bawie sie w pajaki , od nieslugiego czasu , oczywiscie zanim zaczalem , przeczytalem wszystko co bylo mi dostapne , pol terarium i wiele innych terrarystycznych stron i nadal czytam co sie da, tak naprawde uwazam, ze malo jeszcze wiem i duuuzo przedmna. ciagle pojawiaja ie watpliwosci.

ale w odniesieniu do forum , powiem szczerzem, ze nie raz mialem chec sie o cos zapytac . ale reakcje jaki obseruje w odpowiedziach, na moze czasami glupie pytania raczej nie pozwalaja mi na zadanie pytania , nie mam zamiaru wysluchwania, ze jestem glupcem i po co zabralem sie za takie zajecie, a nie np. uprawianie kaktusow .

mam trzy propozycje :

po pierwsze niech nie odpowiada 15 osob tak samo , "czytaj FAq" dodajac zawsze cos od siebie . chyba niepotrzebnie .
po drugie mamy administratorow forum , niech zamykaja posty jesli odpowiedz
znajduje sie w FAq lub juz ktos tam zadajacego pytanie skierowal . to chyba uniemozliwi wypowiadanie sie kolejnym "zfrustrowanym" uczestnikom forum .
no i po trzecie mozna wogole nie odpowiadac - chyba nie mamy do tego obowiazku .

cierpliwosci niczego wiecej .


pozdr.
r

p.s.
jak pierwszy raz obserwowalem wylinke mojej geni (dwie pierwsze mnie ominely) to myslalem ze umiera .
chodzila jak pijana i miala drgawki i ogolnie bylem przerazony.
odpowiedzi na forum co sie z nia dzieje nie znalazlem a byla to 1 wsza w nocy .
nikogo na gg, tlenie ect.

he he ... a dzien wczesniej jadla jak szalona:) i ciemna byla w normalny sposob .

teraz tylko "spi"... i wogole jej nie widac..
ale zyje i ma sie dobrze..dalej wcina jak szalona ...

TomekJ
20-02-2013, 05:28
wiecie że ja po miesiącu chyba zobaczyłem że FAQ dla pająków jest zaraz przy wejsciu na forum o pająkach. Było tak blisko że nawet nie zwróciłem uwagi. Na szczęście opcja szukaj była mi znana :) i zaoszczędziłem wam kłopotu. Tylko prosze nie jeździć po mnie z tego powodu. Moim zdaniem można byłoby poprawić to aby było bardziej widoczne (no chyba że tylko ja mam z tym problem).

rosea
20-02-2013, 06:01
proponuję na górze i przy tematach wielkimi ( przynajmniej większymi od tematu ) literami napisać : FAQ - przeczytaj zanim zapytasz :)

42d3e78f26a4b20d412==