PDA

Zobacz pełną wersję : A. Verisicolor czy metalika...



mIRO
20-02-2013, 05:13
... jest latwiejsza w hodowli? Czy Verisicolor jest bardzo agresywny, czy nadaje się dla hodowcy z doświadczeniem 2 miesięcznym, który hoduje kędziora? Może lepsza byłaby metalica??

Grażynka
20-02-2013, 05:16
ani jeden ani drugi moim zdaniem nie nadaje sie dla hodowcy z 2 miesiecznym doświadczaniem

rosea
20-02-2013, 05:45
bardziej nie nadaje się versicolor :)

Murinusek
20-02-2013, 05:56
:-/ Rosea mysle ze nie wiesz co mowisz, ale spox to Twoje zdanie:)

Ja mialem obydwa pajaki, a A.versicolor mam do dzis. Moge smialo stwierdzic ze obydwa gatunki sa w rownym stopniu trudne i agresywne o ile mozna mowic o agresywnosci. Obydwa pajaki sa wrazliwe dlatego moga pasc bez wyraznej przyczyny, a agresywne nie sa. Sa za to bardzo szybki i skoczne (glownie versicolor). Przychylam sie do zdania Grazynki. Obydwa pajaki nie nadaja sie dla hodowcy z 2 miesiecznym stazem.

progor
20-02-2013, 06:33
ale kiedyś trzeba zacząć z nadrzewnymi.
moimi pierwszymi nadrzewnymi po kilku miesiącach zabawy na ziemi były dwa małe Psalmopoeus cambridgei i jakoś daje sobie z nimi rade. powylinkowały już, jedzą sobie, kokony mają i mają sie dobrze.

kiedyś trzeba zrobić ten o jeden kroczek dalej.
choć z tego co wiem to na Avicularia ani na Poecilotheria na dzień dobry bym sie nie pisał i jeszcze długo długo nie.

morda
20-02-2013, 06:40
mIRO bez obrazy ale ty nie jesteś zbyt doświadczony. Kędzior to lebioda... Avicularie nie są zbyt agresywne ale są szybkie, skoczne i bardzo delikatne. Jesli możesz im zapewnić odp. warunki to spox ale najpierw polecam Ci np. cambridgei. Zobacz do czego nadrzewne są zdolne. Cambridż i jest tani i łatwo dostępny. A potrafi pokazać na co go stać - wierz mi.

rosea
20-02-2013, 07:03
Murinusek gadałem tak głównie z perspektywy przerzywalności.a słyszałem, że versicolory często padają. :)

Murinusek
20-02-2013, 07:08
A.metallici tez czasem padaja:) ja kupilem 2 po 3 wylince i padla mi jedna:( wiec wiesz...

RAMMSTEIN1
20-02-2013, 09:13
Avicularie to delikatne pajaki...lepiej zrobic tak jak pisal morda. Kup P. cambridgei, a pozniej sprobuj z Aviculariami ;)
ale jak juz chcesz coś z Avicularii to polecam metallica :)

Norysek
20-02-2013, 11:22
A ja polecam p.irminie, właśnie mi pada niedawno zakupiona versicolor, przyczyna nie jest mi bliżej znana pająk delikatny naprawde bardzo:( Szkoda go i pieniędzy nie kukrywam też. Irminka jest dużo ładniejsza od cambridgey i nie taka droga, Bardzo ciekawa:) Zresztą zrobisz jak zechcesz ale ogólnie nadrzewne gites oby nie avicularie, pozdrawiam

Diabolo
20-02-2013, 16:19
nardrzewne sa dosc ciekawe... na temat aviculari wypowiedziec sie niezbyt moge, bo moje jedyne doswiadczenie z tymi pajakami to tyle ile uslyszalem... ale o cambridgei moge sie wypowiedziec - szybkie to i skoczne... oraz o poecilotheri ornacie - wbrew pozorom nie wykazuje dosc duzej agresji, daje sobie z nia rade mimo tego ze kupilem ja okolo 4 miesiecy po pierwszym pajaczku - smithi

cambridgei bedzie dobry na rozgrzewke na cos ciekawszego :)

mIRO
21-02-2013, 00:53
Dzięki za odpowiedzi i mam nadzieję, że żadnego kitu mi nie wciskacie, bo w swojej "kolekcji" chciałbym mieć po conajmniej jednym pająku każdego typu. Myślałem o aviculariach ze względu na ich wygląd.

BTW: W pewnej książce przeczytałem, że A. Metalica jest dobra dla POCZĄTKUJĄCYCH :-) Poważnie! A o Verisicolorce chciałem się tylko co nieco dowiedzieć, bo czytałem, że ten pająk jest potwornie nieprzewidywalny.

Awikularia
21-02-2013, 01:52
Jeden i drugi sa podobne w utrzymaniu. A coz jest nieprzewidywalnego w A. versicolor? Z jakiej ksiazki korzystales, z Cieslaka czy Budziszewskiego?

Eqester
21-02-2013, 03:39
Ja, jeśli masz 2 miesięczne doświadczenie z albopilosum, nie polecałbym Ci żadnego z tych pająków, gdyż są one dość szybkie i bardzo wrażliwe na wahania temperatury. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na którejś z tych Awikularii, to radzę abyś zakupił metallicę, gdyż jest ona tańsza od versicolor i nie poniósłbyś takich strat finansowych.

Atrax Robustus
21-02-2013, 07:03
mIRO - a ja w pewnej ksiazce przeczytalem, ze Avicularie to niebezpieczne poludniowoamerykanskie ptaszniki, ktorych jad jest prawie zawsze smiertelny dla czlowieka... naprawde! moge Ci nawet zeskanowac :D

Dlatego nie wierz zbytnio wszelkim ksiazkom.
To prawda, ze te pajaki nie sa specjalnie agresywne, nie bedziesz mial problemow z wloskami i w ogole, peace, ale zwierzatka te sa troche zbyt wrazliwe.
Zreszta kupuj jak chcesz i jak Ci sie podoba... ale wiedz, ze to moze nie byc udane przedsiewziecie.

42d3e78f26a4b20d412==