PDA

Zobacz pełną wersję : Skakuny a domowa hodowla ?



Goblin
22-02-2013, 04:56
Więc tak podobaja mi sie ansze kochane skakuny tylko niewiem jakiech potrzebuja warunków w domciu jakie terra powinno być dla paru osobników (jeżeli tak może bo prowadza samotniczy tryb życia)czym je karmić i czy ktos juz hodował te pajączki w domciu :D;)


z góry thx na info :D

Murinusek
22-02-2013, 05:12
No skakuny sa spoko, ale sa tyci tyci malutkie:P

Ale dolaczam sie do postu Goblina:)

Baku
22-02-2013, 05:38
to tak ,,,

polecam dla nich długie i wąskie tera .. powiedzmy

40*20*30 ale wsumie kazde będzie dobre

w środku 5 cm podłorza i w to sadzumy rórzne ładne roślinki , najlepiej z durzymi listaki ,, ogulnie - ladny biotop dna lasu tropikalnego :] ( wiem ze nie pasuje ale skakuny na takim tle wyglądają lepiej :P )
skakuny nie śą raczej kanibalami - nie mają w tą strone zapendów więc wstępnie morzna wrzycuć jednego na kazde 10 cm3 terrarium ( tylko musi być duzo roślin i wogule )największy ptoblem jest chyba z rzywieniem bo musi być go durzo aby pajaczki mogły łapać ......

polecam załorzyć w tym tera hodowle owocówek - najlepiej nielotnych i cojakiś czas zmieniać porzywke , morzna terz wrzucić cojakiś czas białe rbaczki tak aby pajączki mogły terz durzą muche czasem dopaść :]

Goblin
22-02-2013, 05:42
Baku thx za wyczerpująca wypowiedz

czekam na inne wypowiedzi :D:D:D:D

Atrax Robustus
22-02-2013, 06:16
Mam pare uwag, jak bedziesz robil terrarium. Koniecznie musisz uwazac na otwory wentylacyjne, gdyz pajaki blyskawicznie sie przez nie przecisna. Biotop lasu tropikalnego... czy tez zwyklego polskiego lasu dobierasz zgodnie z gatunkiem pajaka, jaki bedziesz hodowal. Jezeli to bedzie nasz skakun arlekinowy, to nie musisz sie specjalnie wysilac z wilgotnoscia itd. itp.

Co do terytorium, to oczywiscie im wieksze terrarium tym lepsze. Pajaki te sa wzrokowcami i samce moga przejawiac dosc antagonistyczne zachowania, jezeli w poblizu bedzie samica, wiec wieksze terrarium jak najbardziej by sie przydalo, jezeli bedziesz hodowal.


... karmisz muchami przede wszystkim :)
A muchy mozesz wyhodowac sobie z pinek.

Goblin
22-02-2013, 14:33
aha a niewiecie kiedy moge je znaleźc bo jak narazie po dzisiejsyzm spacerze nic nieupolowałem :D

Baku
22-02-2013, 14:43
i nie upolujesz

najlepiej na nie " iść " to tak koniec lipca początek czerwca ,

polecam wilgotne łonki , skjaje lasu , młodniki brzozowe ,,,

Goblin
01-03-2013, 05:30
heheh Baku dla chcącego nic trudnego ;) już kolega ma troszke ;)

42d3e78f26a4b20d412==