PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy pajak-dlugo taki bedzie?



majes
23-02-2013, 13:33
dzis przybyla do mnie geniculata.wlozylem go do terra dostosowanego do wielkosci.temp 26 wilgotnosc ok.pajak siedzi przy suficie i sie nie rusza.4 nogi ma tak jakby zaslanial soebie zeby jadowe.po 3 godzinach przeszedl w inne miejsce ale nadal siedzi na szybie.Czytalem ze pajak musi sie zaklimatyzowac-to dlatego jest taki osowialy??Jak sie go dotyka to nie reaguje-wczesniej jak byl w sklepie facet mowil ze jest agresywny.Poza tym ma biala plame na odwloku-cos jakby otarcie ale peweni jest to miejsce po wyczesnaych wloskach.Co z nim jest i kiedy zacznie normalnie zyc?

mich
23-02-2013, 13:36
Spokojnie, daj jej kilka dni. Być może zbliża się wylinka więc nie martw się jak nie będzie aktywna. Biała plama to prawie napewno wyczesane miejsce :)

RAMMSTEIN1
23-02-2013, 13:37
...daj mu czas niech zapozna sie z nowym miejscem :)
wszystko będzie ok :)

bachus
23-02-2013, 13:52
daj jej trochę czasu albo poobserwuj w nocy, a co do pozycji - moja lividum w dzień też siedzi w takiej właśnie pozycji jakby zasłaniała zęby jadowe

majes
23-02-2013, 14:09
moj pierwszy pajak wiec jeszczse nie estem taki obcykany a o tym raczej w FAQ nie pisze.
aco ile pajak ma wylinke????bo ten mial jakies 2 miechy temu.Skorp to mial po jakis 13 miesiacach.Ale u pajakow chyba czesciej?Stres troszke ze wylesie mi w nocy.Czy geniculaty lubia ucieczki??i czy umieja uciekac?

loko
23-02-2013, 14:12
pozycja jest najzupelniej normalna dwie pierwsze pary odnozy krocznych, do przodu wzdluz ciala, nakrywaja chelicery...
Co do aklimatyzacji to moze troche potrwac.... im pajak starszy tym ten czas jest dłuzszy... male 1-4l aklimatyzuja sie z zasady w ciagu dwuch trzech dni..
nie stresuj go to szybciej dojdzie do siebie... a geniculaty faktycznie potrafia byc niezlymi agresorami...

bachus
23-02-2013, 14:16
Co do wylinek to różnie, jak masz dobrą temperaturę a pajączek dobrze je to będzie liniał częściej niż niedokarmiony i trzymany w chłodniejszym miejscu, no i z wiekiem coraz rzadziej, a co do wiszenia na szybie może masz jednak trochę za mokre podłoże, moje pająki wisiały na szybach jak miały za mokro, np. świeżo po wymianie podłoża.

majes
23-02-2013, 14:31
ona jest chyba po 9 wiec troszke to zapewne potrwa.jeszcze mam jedno pytanie.W faq bylo napisane zeby ogrzewac go czerwona zarowka.Ale to chyba tylko w nocy.Czy w dzien musi byc zapalona zwykla??(dla podtrzymania temp).A jezeli nie musi to czy jesli juz jest to moze cos saszkodzic????

loko
23-02-2013, 14:34
czerwonego swiatla nie widza wiec moze slozyc do ogrzewania w trakcie nocy, nie zabuzy to cyklu dobowego... a bedziesz mogł go obserwowac w nocy, kiedy jest bardziej aktywny, biale swiatlo mu nie zaszkodzi, trzeba tylko kontrolowac by nie byla to zbyt mocna zarowka, bo mozesz pajęka wysuszyc...

bachus
23-02-2013, 14:36
nie zaszkodzi, może być 24 godziny na dobę czerwona, byle nie za mocna, 20 - 25W będzie ok

Grażynka
23-02-2013, 15:51
to napewno nie wylinka bo ta plama jest biala a przed wylinka ona jest czarna. poprostu pajak musi sie zaklimatyzować

brachypelma15
25-02-2013, 13:53
Pajak musi sie przywyczaic do nowego otoczenia nie martw sie wszystko bedzie dobrze

42d3e78f26a4b20d412==