PDA

Zobacz pełną wersję : Termometry klamia!



PMajdan
25-02-2013, 10:26
Nalepilem termometr (taki samoprzylepny - paskowy) na sciane terrarium i uwazam to za strate pieniedzy i zaluje ze to zrobilem. Termometr bowiem nie pokazuje faktycznej temp. w terrarium, ale informuje mnie tylko o cieple szyby :| Wlazylem na probe drugi taki sam do srodka (nie przylepiajac go) i roznica stopni wynosila ok. 5st C !!!

Atrax Robustus
25-02-2013, 10:28
U mnie pokazywal nawet dobrze temperature, ale to normalne, ze w roznych czesciach pojemnika, temperatura jest inna.
Ja zrezygnowalem z termometrow, bo orientacyjnie znam temperature, w jakiej zyja moje pajaki. A nikt mi nie powie, ze powinno je sie trzymac w stricte okreslonej temperaturze (ani stopnia wiecej, ani stopnia mniej), ale w pewnych przedzialach - i ja te wymogi staram sie spelniac :)

042
25-02-2013, 10:28
Ja szczerze mowiac zawsze po kupnie termometru korzystam jeszcze z minimum jednego w tym samym momencie zeby zweryfikowac czy ten nowy jest godny zaufania. Oprocz terrarium mam tez akwarium i tam kilka razy wyniki byly zaskakujace...

Pozdrawiam
042

pieczi
25-02-2013, 10:39
IMHO taki termometr nadaje sie do akwarium;
ja natomiast stosuje elektroniczny termometro-higrometr.

pozdrawiam

PMajdan
25-02-2013, 10:42
No tak.. ale to juz jest zabawka z wyzszej polki... i nie kazdego stac... ja np. wole nowego pajaka niz takie "cacko"

loko
25-02-2013, 10:48
nie macie na co wydawac kasy :), poco termometry, po co higrometry...???
Dokladnie PMajdan lepiej kolejnego spidera kupic, albo poodkladac na jakis ciekawszy gatunek...
ja sobie zbieram teraz na Holothele shoemekeri, albo cyanognatusa

pieczi
25-02-2013, 10:52
ale to nie jest cacko ... naprawde

słuchaj wez pod uwage, ze ktos kto zaczyna kupi np taki okragły termometr i higrometr kazdy za 10-12zł i kazdy pokazuje złe wskazania ;]

wyda ~ 20/25zł
mozna tez zakładaż, że pozniej kupi jeszcze "coś" ... np taki paskowy itd itp

ja swój kupiłem na Allegro za 49zł to nie jest duza roznica cenow, a moge nim spr. temp i wilgotnosc w roznych terrach i pomieszczeniach to naprawde nie jest dużo za "funkcjonalność".

a pajaczek rozumie .. ja tez bym chciał miec spowrotem "dwa*" bo co dwa pajaczki to nie jeden :-)) ale wolałem kupic juz cos "na lata" niz znowu kompletowac wynalazki :)

* miałem 2 ale mama sie naczytała o murinusku i miałem codzienne wykłady ;]



pozdrawiam

pieczi
25-02-2013, 11:06
wez pod uwage ze poczatkujacy "pajeczarz" o wiedzy typowo ksiazkowej, ma "wyczytane", że temp. powinna byc taka a wilgotność taka :-))

a jak nie ma "tych parametrów" czym zmierzyć to nie ma tej pewności czy jego ukochany pupil ma odpowiednie warunki :))
bo przeciez nie kazdy urodził się z termometrem i higrometrem w małym palcu :-))
a i bywaja gatunki ktore wrecz nie toleruja zmian i chociazby dla tego lepiej posiadać termo.-higro. elektorniczny ;-))

Atrax Robustus
25-02-2013, 11:12
Ale wez pod uwage, ze poczatkujacy pajeczarz ma inteligencje i na pewno wie, ze jezeli jego pajak ma w terrarium 24*C, a nie 25*C, to nie padnie z tego powodu :)

Dlatego ja nie stosuje elektrycznych termo-higrometrow, ale czasem uzywam zwyklego termometru, ktory wskazuje, jaka jest mniej wiecej temperatura.

Oczywiscie nie potepiam uzywania jakiegokolwiek z tych przyrzadow... wrecz przeciwnie: jezeli nie jest to dla Ciebie jakis specjalny wydatek i ma to Cie uspokoic, to powinienes kupic.

Hari
25-02-2013, 11:17
Poniewaz, kupiles termometr akwariowy, i jego stosowanie na szybe w terrarium nie ma sensu (sam sobie odpowiedziales dlaczego). Przy akwarium sprawdzają sie bardzo dobrze. To tak jakbys chcial zegarkiem mierzyć ta temperature i napisalbys, ze zegarek jest zły, bo temperatura rosnie z kazdą minutą :> (W obu przypadkach uzycie nieprawidlowego przyrządu przy pomiarze)

pieczi
25-02-2013, 11:20
tak zgadzam sie z Toba ale...

jezeli wyczyta w mądrej książeczce gdzie bedzie miał napisane 30* a wie ze w domu ma 25* a nie bedzie miał napisane, że 25* moze byc to na 99% panika ;-))

no a jak doczyta ze wilgotnosc ma byc np 75% a nie ma czym zmierzyc to na 100% panika :-))

i oczywiście zgadzam się, że wszelkie urządzenia pomiarowe "na początku"
uspokajają gdyż ma się tą pewność, że jest ok :)

PMajdan
25-02-2013, 11:36
ja jestem poczatkujacy i mam gdzies te termometry od wczoraj :)

pieczi
25-02-2013, 12:19
ja tam też mam gdzieś ;-)

brachypelma15
25-02-2013, 13:45
co zrobisz czasem tak jest : )

Yeter
25-02-2013, 13:49
No ja też mam jeden, szklany akwarystyczny za 2,60 PLN, chyba nie kłamie, a jak tak to trudno bo pajaki żyją :] zresztą wszystkie młode trzymam na wyczucie, tak zeby bylo cieplo.

PMajdan
26-02-2013, 06:13
Szklane termomerty sa do akwwriow z woada i wykazuja inna temperature troche w innej substancji! Ja taki mam u swierszczy, i chyba go wyjme, bo klamie i sie nie przydaje.

42d3e78f26a4b20d412==