PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie Metallici i wylina Rose'y



Chriss
25-02-2013, 10:29
Witam

Mam maly problem z malutką [2-3 wylinka] A.Metallica. Mianowicie ona nie chce jesc robali, które są na ziemi. Przez 2 dni robal lezal na ziemi, chodzil sobie w najlepsze a pajaczek nic! Gdy przelozylem robala na pajeczynke to nie minelo 5 minut a juz byl pozerany! Troche mnie to zdziwilo, czy to znaczy ze mam jej zarcie dawac na talerzu...znaczy na pajaeczynie???
Druga sprawa to troche dluga wylina Rose'y(L4) [czy jakkolwiek sie to powinno pisac]. Juz od 1,5tygodnia siedzi zakopana w chatce + kilka dni glodowki przed zakopaniem. To troche dziwnie bo wczesniej max tydzien glodowki i ot bylo wszystko do wylinki...teraz juz to jest 2 tygodnie... troche dziwne dla mnie...no ale tym sie nie bardzo przejmuje... gorzej z ta avicularia bo to troche upierdliwe jest jak jej robal spadnie to ona go nie widzi!

Pozdrawiam

PMajdan
25-02-2013, 10:34
Ja ma to samo z katnikiem - ale jak mu pokroje robaka to je....:)

loko
25-02-2013, 10:39
staraj sie Avice wrzucac zarcie na siec, i po klopocie...

Chriss
25-02-2013, 11:01
wszystko fajnie, ale jak wytlumaczyc zywemu robalowi zeby na niej siedzial a nie spadal z tej sieci? :D

Atrax Robustus
25-02-2013, 11:08
Z pierwszego problemu wnioski same sie nasuwaja - karm tak, a nie inaczej, czyli podawaj robala na siec. ... btw. robakowi nie wytlumaczysz, zeby tam siedzial :)
Mozesz mu narysowac schemat i go uczyc, ale nie sadze, zeby to cos dalo :>

Jezeli pajak nie zje, to jego strata - po prostu.
A co do wylinki rosei, to jest to jak najbardziej normalne :)

Chriss
25-02-2013, 11:44
Atrax Robustus napisał(a):

> Mozesz mu narysowac schemat i go uczyc, ale nie sadze, zeby to
> cos dalo :>

No nic... jak nie zadzialaja schematy to mu lebek ukrece i na to samo wyjdzie... poprostu jestem przeciwnikiem krojenia robali ktore plesnieja po kilku godzinach.

loko
25-02-2013, 11:51
plesn pojawia sie dopiero po uplywie jakichs 24 godzin.. poza tym jak rzucisz pokarm na dno pojemnika to jak bedzie głodna to zejdzie i zje...
choc faktycznie z doswiadczenia wiem ze nie chetnie zchodza.. ale coz..

brachypelma15
25-02-2013, 13:44
Metalica jest pajakiem nadrzewnym i powinieneś wzucać mi cos co lata : )

morda
25-02-2013, 14:02
Naprawde? Cambridgei to też pająk rzekomo nadrzewny (jego anatomia na to wskazuje) a mój jeszcze na oczy nie widział czegoś latającego.

Atrax Robustus
25-02-2013, 14:04
Moje pajaki nigdy nie przyjmowaly martwego pokarmu... przepraszam: raz sie zdarzylo mojej smithi, jak za pierwszym razem zjadla muche - ale to wszystko - wiecej juz sie to nie powtorzylo.
Robilem tak: w przypadku pinek, wpuszczalem je na pare minut do pudelka i jak pajak nie zaatakowal, to wyjmowalem i podawalem kiedy indziej. Teraz z kolei podaje swierszcze, ktore nie zakopuja sie juz w podloze, wiec zostawiam je na pare godzin i jak pajak je, to ok, a jak nie zaatakuje, to kolejny raz dostaje jesc pare dni pozniej.

kuba66643
25-02-2013, 14:25
Ja mam doswiadczenie z versicolorami- generalnie wrzucam pajakowi szame (zywa) do gniazda czesto robale spadaja- jezeli pajak zrobi sie glodny to nie ma problemu i wyjdzie z gniazda poszuka blisko ziemi. Co do karmienia swierza ubitymi robalami to ja karmie tak wszystkie moje male pajaki to jest L1-L4 bo nie chce mi sie bawic z pinkami, albo owocowkami. Oto liosta gatunkow ktore bez problemu jedza padline: B. Smithi, A geniculata, C fascinatum, generalnie wszystkie naziemne z mojego profilu, jedyne nadrzewne nie majka ochoty na padlinke.

Atrax Robustus
25-02-2013, 14:27
Tak, szukaj sobie muszek owocowek... mozna kupic w sumie.
Z kolei much moglby sie bac, bo jest jeszcze maly. - ale mozna probowac.
Pinki jak na razie sa ok.

42d3e78f26a4b20d412==