PDA

Zobacz pełną wersję : terrarium na początek



misiekrzysiek12
25-02-2013, 11:22
witam wszystkich czy możecie mi podpowiedzieć czy jak dostanę w tą srodę pająka bahypelma albopilosum l5 z za tydzień l6 to powinnem go odrazu wsadzać do terrarium czy jeszcze trzymac w pudełku i możecie mi dać jakieś rady na początek bo ja duży czytałem ale wolałbym aby jakiś doświadczony hodowca dał mi jakieś wskazówki np. jaka temperatura jak go oświetlić jak urządzić terraruim jak zobaczyć czy jest dobra wilgotność co ile go karmić i czym najlepiej itp. Proszę napiście mi bo to bedzie muj pierwszy pająk

kubus
25-02-2013, 12:22
ja swojego trzymam w pudełeczku l6 jak wsadzisz go do terra to sie zakopie i niebedzie wychodził i moze bedzie miał trudnosci ze złapaniem pozywienia

morda
25-02-2013, 14:17
Daj do pudełka jakiegoś. Może 10x10x5cm by było dobre. Jak takie miałem i było spox.

Nazar
25-02-2013, 14:46
A zanim dostaniesz tego pajaka to czym predzej przeczytaj FAQ:)

misiekrzysiek12
25-02-2013, 23:26
ej a od kiedy włożyć go do terrarium i proszę o jakieś wskazówki i dzięki za wasze odpowiedzie

Nazar
25-02-2013, 23:27
Przeciez powiedzialem przeczytaj FAQ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bart_n
26-02-2013, 00:18
"ej a od kiedy włożyć go do terrarium i proszę o jakieś wskazówki"
do terrarium wsadz najlepiej jak juz będzie duzy (około L10), a teraz wskazówki:
-otwórz terra
-wpuść pająka
-zamknij terra...
;-)

loko
26-02-2013, 07:16
pudelko po swierszczach... troche torfu na spod (1.5cm) i styka ,potem mozesz preniesc do docelowego.. po kolejnej albo 2 kolejnych wylinkach...
I FAQ`a poczytaj

tomash_k
26-02-2013, 08:21
Ech...kiedyś jak nie miałem internetu kupiłem sobie g.rosea... byłem kompletnie zielony , przez pierwszy miesiac trzymałem malucha w temp 18* w terrarium 40/30/30 ... przez miesiąc nie chcial jesc i niechybnie by tak dalej trwał gdyby nie to ,że sprawiłem sobie stale lącze...weszłem tutaj , sprawdziłem FAQ , zadałem kilka głupich pytań na forum, olśniło mnie że trzeba mu kupić ogrzewanie i zmniejszyc pojemnik no i jestem - tomek terrarysta... tylko szkoda za jestem jedyną osobą w 22-tysięcznym miescie ktora ptaszniki hoduje...

Dobra, a teraz do rzeczy... PRZECZYTAJ FAQ....
Aha...wejdz najlepiej na google i wpisz 'ptaszniki' ...
W spisie jest pełno terrarystow ktorzy chętnie udzielą ci wskazowek jak zapytasz...- use the power of gadu-gadu and e-mail

1930625

PS: ale sie rozpisalem...

mongothealien
26-02-2013, 08:23
ja wsadziłem mojego B.Albopilosum prawie natychmiast po jego odbiorze - chciałem mu zaoszczędzić zwiększonej dawki stresu.
Pająk jest po 7 wylince. Strajkował z jedzeniem przez 5 dni, zamiast siedzieć w kryjówce, którą mu przygotowałem z orzecha kokosowego - sziedział pomiędzy liśćmi sztucznego drzewka, które jest u mnie wyposażeniem terrarium ( myślałem, że mu coś odbiło ;-) lecz po dwóch dniach przesiadywania na, lub w pobliżu drzewka zaczynał zwiedzać terrarium ( 40x25x20 cm ).
dziś po około tygodniu zachowuje się o wiele swobodniej - wcina pinki, że aż miło popatrzeć ( kładę je do małego, glinianego pojemnika by się nie zakopywały ).
Większość dnia spędza w skorupie orzecha lub jej otoczeniu kopiąc płytkie norki by w nocy spokojnie buszować i polować.
Co do detali technicznych ( przynajmniej u mnie się to jak narazie sprawdza - jeżeli jestem w błędzie, proszę o poprawienie ):
- podłoże to mieszanka wyściólki kokosowej ( dostępna w prawie każdym zoologicznym w formie brykietu, który zalewasz wodą ) z kwaśnym torfem w proporcjach 70/30. grubośc podłoża to około 5 cm.
- temperaturka w dzień to około 25~26 stopni, w nocy 17~18. Do ogrzewania używam czerwonej żarówki o mocy 15W
- wilgotność - na "oko" - sprzyskuję regularnie część podłoża po przeciwległej do kryjówki stronie tak by była dość wilgotna lecz nie tworzyły się jakieś kałuże. przy kryjówce rzadziej - zayważyłem, że jeżeli jest zbyt mokro - pająk wspina się na kokosa lub skałkę. Staram się by podłoże było wilgotne w tym stopniu by nic nie przyklejało sie do palców a na ściankach terrarium zawsze utrzymywała sie drobna para.
- w połowie drogi od kokosa do miseczki z robalami umieściłem mały, nezbyt głęboki pojemnik z wodą

misiekrzysiek12: to jest mój pierwszy ptasznik, przygotowując mu "mieszkanie" korzystałem z FAQ tego serwisu i artykułów w necie. Wydaje mis ię jednak, że nie popełniłem żadnego błędu ( mo może jeden - za duże terrarium ale tak jak pisałem wcześniej - pająk okazał się wyjątkowo odważny i zaradny - daje sobie radę i o to chodzi ).

tomash_k
26-02-2013, 08:32
jak to mozliwe że ty majac żarówke 15W wyciągasz w terra taką samą temperature jak ja żarówką 25W... zonq...

mongothealien
26-02-2013, 08:33
cieplutko mam w pokoju - a żarówki używam nocą...
zonq=LOL ?

msk
26-02-2013, 08:43
zonk == zdziwienie

Atrax Robustus
26-02-2013, 08:50
Stary, ludzie podaja Ci link, gzie masz wszystko podane jak na tacy, a Ty dalej wypytujesz. Zreszta mowisz, ze juz czytales, to w czym problem?
FAQ, ktore napisalem nie jest moze maksymalnie idealne, ale dla "zagubionego w swiecie arachnologii" powinno wystarczyc.
Znajdziesz tam, odpowiedz, po ktorej wylince powinno przenosic sie pajaka do terrarium i mimo, ze juz ci na to ludzie odpowiedzieli, to podaje link na przyszlosc:
http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php.
To zebym nie musial postow kasowac.

42d3e78f26a4b20d412==