PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka moc promiennika do terra 200x60x60..



P4w3l
10-04-2014, 09:54
Terra ma byc dla Agam brodatych i Jaszczurek perlowych..swego czasu chcialem ogrzewac halogenami ale ostatnio "odkrylem" promienniki podczerwieni ;] i chce sobie taki kupic....Czy promiennik 150W ogrzeje z latwoscia takie terra jesli umieszcze go na srodku terra ? Czy ktos moze mi orientacyjnie ocenic rozklad temperatur przy takiej mocy promiennika na "wyspie ciepla" i na brzegach terra(szczegolnie codzi mi o szybe)...moze ktos mi pomoze i mnie oswieci ? ;] Pozdrawiam

micgekon
10-04-2014, 11:09
Do końca nikt ci nie powie jak bedzie wyglądał rozkład temperatur bo to zależy od wielu czynników takich jak (terra szklane/drewniane, temp w pokoju, wielkość powierzchni wentylacyjnej itp.) Ale na oko powinno być ok. zastosuj jeszcze ściemniacz do płynnej regulacji i jeszcze jedna uwaga promiennika nie umieszczaj na środku terra tylko w jednym z rogów wtedy będzie wszystko OK.

phenix
10-04-2014, 12:54
ja uzywam promiennikow w swoich terrariach. musisz wiedziec ze promiennik o mocy 100w nagrzewa sie na powierzchni do 300 st. tak wiec licz sie z tym ze 150 w bedzie jeszce wiecej. dodatkowo zainstalowanie tylko jednego 150 w zrodla o tak duzej mocy wywolac wiele problemow, np gdzie to zaczepic nie wile materialow wytrzyma bezposredni wplyw tak wysokiej temp.
moze lepiej zastanowic sie nad dwoma promiennikami, koszt wiekszy ale ich zywotnosc liczona jest na kilka lat. w ten sposob np 50w promiennik chodzi na calej mocy a 100 w jest podlaczony do sciemniacza


pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==