PDA

Zobacz pełną wersję : Bede oryginalny :] GrZyBoBrAniE :]



Banan
26-02-2013, 13:48
Tej wpadlem na oryginalnego pomysla ;P Juz sie mozecie smiac! Tak sobie dzisiaj myslalem co by tej mojej gnidzie posadzic do tera i wymyslilem... Banan bedzie farmerem i posadzi.. grzyba :] Co wy na to?? Co preferujecie, borowika, pieczarkie czy qoorki?? :] Aha tylko nie sapcie "posadz sztuczna roslinke" bop jak takie posty widze to mi sie sniadanie z przed tygodnia cofać... Dobra ale to nie jest zart wiec geniusze dalej rzucajcie pomysly jak taki shitex tam zsadzic bo ja nie mam kompletnie pomyslow jak takie co sie "uprawia" :D:D:D Go gO go GO madafakerZ

roko
26-02-2013, 13:52
duża wilgotność i temp i przy odrobinie szczęścia ci wyrośnie:)
pozdro!

RAMMSTEIN1
26-02-2013, 14:03
zasadz pieczarke będzie przy okazji na zupe pieczarkowa ;)

x ray
26-02-2013, 14:06
... nic nowego http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=22754&t=22754

PMajdan
26-02-2013, 14:26
CO TY ODWALASZ??? JAJA SOBIE ROBISZ????? BEDZIESZ TROPIKALNEMU PAJAKOWI PIECZARKI SADZIL??? CHLOPIE, NO PROSZE CIE.... AMATORKA !!! JAK TO BEDZIE WYGLADALO??????

x ray
26-02-2013, 14:30
oczywiście ,skierowane to jest do Babana ...(czykita) ?

PMajdan
26-02-2013, 14:30
Jawohl!

rastafaq
26-02-2013, 14:38
Ale szanowny majdan sie agresywny zrobil, no no.
Niech sobie sadzi nawet rzodkiewki, jego sprawa.

A na temat, to nie wiem czy z grzybami bedzie tak łatwo bo w ziemi chyba by grzybnia musiala byc zeby wyrosl grzybol.
Nie znam sie na tym za bardzo ale tak mi sie wydaje.

PMajdan
26-02-2013, 14:42
Agresywny? Nie - zbulwersowany! Nie no jasne, jego sprawa. No ale pieczarki albo ogorki... przeciez terrarium to nie jest ogrodek dzialkowy.... niech sie poradzi na forum www.maly_ogrodnik.pl co do ich uprawy :)

Robin
26-02-2013, 14:44
Grzybów leśnych to sobie w tarrarium raczej nie zahodujesz :-). To nie roślinka doniczkowa i potrzebuje specyficznych warunków. Ponadto wiele gatunków żyje w symbiozie z drzewami. Pomysł średnio udany...

Pozdrawiam
Bartek

rastafaq
26-02-2013, 14:50
Ogródek to może nie jest ale pajakowi sie nic nie stanie jak bedzie sobie hodował warzywa :P
Taka roślinność poprostu - pajak przyzwyczai sie do europejskich warunków :)

koleś
26-02-2013, 22:24
daj kawałem chleba, zmocz go wodą i po pewnym czasie będziesz miał piuęknego dużego i bujnego grzyba - pleśniaka

mIRO
27-02-2013, 02:39
Facet. Co się tak bulwersujesz?? Powiedziałeś "BEDZIESZ TROPIKALNEMU PAJAKOWI PIECZARKI SADZIL?". W takim razie co powinieneś powiedzieć tym, którzy B. Bohemei trzymają w przepięknych bujnie zielonych terra?? Przecież Boehmei to pająk mexykański, więc powinien mieć suchy piach i praktycznie tyle.

Awikularia
27-02-2013, 02:50
No faktycznie, pieczarki moze i by wyrosly, ale prawdziwki czy podgrzybki potrzebuja jednak do tego sporych sosen... Ale nic straconego, idz do lasu, znajdz siewki drzewek iglastych, poczekaj kilkanascie lat, opiekuj sie ladnie sosenka, potem idz po grzybnie, a moze doczekasz sie tych borowikow ;).

Mozesz posadzic w terra z pajakiem jakas kolorowa rosline, ale pamietaj, ze sa gatunki ptasznikow tropikalne (czyt. z lasow deszczowych) i tropikalne (czyt. z polpustyn). Wg Mnie dziwnie wyglada B. smithi w lesie deszczowym, nie mowiac juz o samopoczuciu samego pajaka.....

ponczos
27-02-2013, 06:36
W takim razie czy wystrój terra (nie w sensie wyglądu, tylko dostosowania do naturalnego środowiska) np. kędziora, smithi'ego i pulchry powinien wiele się różnić??

Yeter
27-02-2013, 07:01
Mozesz z boczniakiem spróbować, uprawia sie na słomie, ale mozna tez na kawałku drzewa, Miałem kiedyś małą plantacje w garażu, latem 3 zbiory kazdy po 5-6 kilogramów grzybów :]

Banan
27-02-2013, 11:38
No dobra pozostawmy aspekty moralne ;P Ale jak zasadzic traka pieczare?? Z grzybow to znam tylko moja plesn ze sniadania i w z tera Versi :-/ Pieczarkarze heeeeeeeeeeeeeelp!!!!! ;P

Banan
27-02-2013, 11:48
Amatorka?? Odezwal sie koles doswiadczony na maxa. Zwlaszcza widac po tym jakie inteligentne porady udzielasz <lol>. No i ta twoja armia pajakow w ilosci 2 nooo faktycznie jestes doswiadczony nie ma co!! A grypsy to kto ci podsuwa co?? Bo moja stara ma lepsze, chyba ty swoje z naj bierzesz :> Ahhhh no tak koles jestes zestolicy :> Pewnie jeszcze drech co?? :D:D Wiesz co radze Ci kup sobie kota, a ja jak bede chcial to sobie w moim terra posadze fasolke, pomidory i jescsze w dodatku choinke ;p

Awikularia
27-02-2013, 12:23
Banan, do rozmnozenia pieczarek potrzebna jest grzybnia. Niestety, nie mam pojecia, gdzie ja dostac... Chyba tam, gdzie sie pieczarkarze zaopatruja. Ale nie wiem, czy to dobry pomysl... Grzybki ciut nieladnie pachna...... Chcesz miec smrodzik plesni w domu? Ale czego sie nie robi, aby byc oryginalnym ;D

Hwarang
27-02-2013, 14:13
Tak z ciekawosci: Czy Twoje pajaki maja kryjowki jesli tak to z czego?

42d3e78f26a4b20d412==