PDA

Zobacz pełną wersję : społeczensto



b.s
27-02-2013, 07:57
Hm... moze wy mieliscie takie problemy moj kolega (siasiat)zobaczył umnie ptasznika i chce tez se kupic ale on kompletnie nic niewie o ptasznikach chce kupic se pajaka z alegro jak sie go spytałem jakiego odpowiedział mi-"jakis czorwono cos tam" taka była jego odpowiedz, a jak sie go spytałe czym go bedzie karmił odpowiedział mi ze kupi mu 60-100 swierszczy(dorosłych) ><on chce kupic ptasznika dla szpanu bo jszce nie ma a juz wszyscy wiedza ze bedie mial pajak >szkoda mi pajaczka bo typ nawiet nie wi jakiego pajaka se kupuje a co dopiero o jego potrzebach/chce mu jakos uswiadomic ze pajaki to nie zabawka ale on tego nie rozumie i tak sie mnie nie słuch co wy sadzicie o takich typah co kupuja pajaka dla szpanuu>??>?

roko
27-02-2013, 08:03
ludze kupują dkla szapnu owszem ja na twoim miejscu wytłumaczyłbym mu co i jak pomógł bym mu wydrukował bym informacie i różne cuda niech ci polaze o jakiego chodzi daj mu namiar na tą stronke itp napewno sie oświeci teraz wszystko w twoich rękach
pozdrawiam

loko
27-02-2013, 08:05
moze sie chlopak jeszcze zreformuje, daj mu jakies materialy niech sobie cosik poczyta... ze zwykłego szpanu moze sie w koncu i pasja zrodzic..

PMajdan
27-02-2013, 08:07
Najwyrazniej jego nie interesuje terrarystyka ale sam fakt posiadania dzikiego zwierzecia. A najlpesze jest wzbogacanie wiedzy i coraz to nowe zaskoczenia, ktorych dostarczaja pajaczki :D

b.s
27-02-2013, 08:23
eh on własnie ma domnie przyjsc ja mo powiem i wyajsnie poszczegulne zeczy, ale jak mu raz powiediałem \zeby se poczytał o pewnym pajaku to on mnie i tak nie posłuchał ale nic i tak musze z nim porozmawiac:) ,ale jetem przeciwny kupowaniu zwierzat dla szpanu?

msk
27-02-2013, 09:55
A skad wiadomo, ze od razu dla szpanu?
Moze mu sie po prostu spodobalo.

Grażynka
27-02-2013, 09:58
szkoda że u mnie nikt nie chce sobie kupić

pac
27-02-2013, 10:12
czasem trudno Cie zrozumiec :)

PMajdan
27-02-2013, 10:45
To by sie zainteresowal.... troche chociaz...

persea
27-02-2013, 13:22
myślę że my wszyscy kiedyś podobnie zaczynaliśmy czy to kolega czy program w telewizji pomógł nam podjąc decyzje o posiadaniu zwierzaka może i on chciałby mieć pająka nie tylko dla szpanu...ale znasz go lepiej więc jeśli sie martwisz o jego słomiany zapał to przedstaw mu same "negatywne" strony hodowli egzotycznych zwierząt jak :możliwosc pogryzienia, zmudne usuwanie zanieczyszczeń, problemy z wyjazdem na wakacje(karmienie nie stanowi problemu ale zachowanie odp wilgotnosci itp) wiesz wszystko max naciągane ale może poskutkować powodzenia;)

Yeter
27-02-2013, 13:31
W tym roku poszedłem do sredniej, ja i jeszcze jeden gościu mamy zajoba terrarystycznego, hehe 2 miechy i już dwóch kumpli ma po vagansiku, ale nie obylo sie bez info i kursu respektu u mnie :] ale widze że choroba postepuje, już oglądają sie za większą ilością, modliszki też ich wciagają :] hehe choroba zakaźna

b.s
27-02-2013, 13:38
sprubuje ale jeszce martwi mnie jeden fakt ze on lubi słuchac bardzo głosno muzyki z duzym basem i chce trzymac pajaka w tym samym pokoju i to moze byc punkt zaczepienia
>z kad wiem ze dla szpanu?>bo on jeszce nie ma tego pajaka a juz wszyscy jego znajmo wiedza ze on bedzie mał pajaka i on troche zbyt duzo filmow ogladał tylko nie wiem jakich raz wyskoczył z mottem do mnie ze on swego pajaka bedzie trzymał na ramieniu w autobusie:0 przeciesz to załosn typ ma 21 lat a mozg 7latak a mozliwe i ze to go iteresuje ale mimo wszytko ja przed kupnem swego zwierzaka poczytałem troche onim i pogadałem z hodowca a on nawet niewie jakiego pajak kupuje tak wiec cos bede mu musiał wkrecic jakiegos ostrego wała:)dla dobra spawy jak to nie podział to bede mu musił pomoc moze troche zmadzeje.

loko
27-02-2013, 13:45
nie oceniaj ludzi zbyt pochopnie....
jak sie na czyms potykamy, to zazwyczaj na naszych załozeniach....

PMajdan
27-02-2013, 14:05
Hę???? W autobusie......?? Na ramieniu.....??? Pajak......??? Buahahahhahahahhahahhahahha! hahahahha! zaplacilbym w zasadzie zeby to zobaczyc :) buahahahha

RAMMSTEIN1
27-02-2013, 14:12
moj kolega opowiadal mi, gdy odbieral pajaka i w drodze powrotnej do domu ( autobusem ) zwial mu na ramie :>
prawda Jaxter ? :P:P:P:P

GALN
27-02-2013, 14:25
:) po tym co pokazują w telewizji to napewno jadka była w tym autobusie ,znajomy sąsiad 2 domy dalej mieszka coś mu tam w kompie grzebałem i jak mu powiedziałem przez przypadek że mam pająki to mi się skrupulatnie wypytał czy mają jad mocny gdzie je trzymam czy nie uciekną .Powiedziałem że nawet jak ucieknie to i tak nie przeżyje i kamień mu z serca spadł.

Atrax Robustus
27-02-2013, 14:52
E, nie przekreslajcie od razu goscia :)
Dlaczego ja sie od zawsze interesowalem ptasznikami? Bo pewnego dnia zobaczylem takiego w gazecie - byl "fajny i wlochaty" i pomyslalem, ze chcialbym takiego miec, zeby patrzec, jak je, zyje itd. tylko ot tak dla zabawy - ale wtedy mialem 8 lat. Meczylem rodzicow, zeby kupili mi ptasznika, ale jestem im wdzieczny, ze tego wtedy nie zrobili, bo pewnie za dlugo, to by u mnie ten pajak nie pozyl :).
Wtedy zaczalem o nich czytac i interesowac sie i pewnego dnia chec kupna znowu powrocila, tyle, ze wtedy mialem juz pewne niewielkie podstawy, aby sie tym zajac.
A co do goscia... jezeli robi to dla szpanu, to zal mi go, ale moe w slowach "bede z nim jezdzil na ramieniu" kryje sie zwykly zart :>

Jaki by ten czlowiek nie byl, aby zajac sie hodowla M U S I poczytac najpierw o tym, co kupuje.

PMajdan
27-02-2013, 15:44
Atx - widzisz, ty go chciales bo byles ciekawy jak takie stworzonko sobie zyje i te pe, a jak typowi wisico bedzie jadl i ogolnie jak 3eba o niego dbac, to sorry. Ale wiele osobma takie podejscie. Moim zdaniem sa 3 grupy:

1) Ludzie bojacy sie
2) Ludzie pasjonujacy sie (jak by nie bylo - MY, a przynajmniej ya :D)
3) Ludzie jarajacy sie (pokazowicze)

GALN
27-02-2013, 22:30
no to dość dziwne PMajdan bo ja jakoś takoś się zaliczam do tych trzech grup
boję się ,pajączki mnie pasjonują i jarają ale dziwnie się składa że żadko kto wie w moim otoczeniu że mam pająki.Jeśli chce niech kupi albo go wciągnie i zacznie czytać albo znudzi mu się po jakimś czasie i sprzeda.Nawet jak kupi "czerwono cośtam" :) to na takiego aby trzymać go na ramieniu musi troszkę wydać więc jeść mu będzie dawać aby mu nie padł .A te "czerwono cośtam"jak go raz po szyjce potraktuje włoskami to więcej na ramie nie weźmie.Sprzedałem pająka kuzynowi nic o nich nie wiedział taki był podjarany że go do szkoły w pierwszy dzień zabrał wszyscy zobaczyli kuzyn troszkę poczytał i pajączek teraz ma jak w raju mineły 3 miesiące a on potrafi siedzieć przez 4 godziny przy pająku w czasie wylinki potem mi dokładnie opowiada która noga wyszła pierwsza itd. więc nie ma co spisywać zaraz na straty osoby której słowa ktoś zacytował.

b.s
28-02-2013, 01:44
hm.. ja nie wcale nie wykluczam tego ze go to fascuneje bo całkiem mozliwe ale chodzi mi o fakt ze on to traktuje jak zabawke prosi mnie zybym chodzi mu go karmil a naj berdziiej denerwuje mnie fakt ze ma interenet atrudno mu wejsc na stronke i przeczytac chociaz postawowe informacje,a tak wogule to pamietajcie ze to sa zyjace istoty a nie jakies pluszaki i ludzie niedpowiedzialni nie powinni wcale ich chodowac >i włąsnie to mnie denerwuje u społeczenstwa

Nazar
28-02-2013, 01:48
NO i co z tego??? Pocos wogole taki post zamiescil. My tu mamy o pajakach gadac a nie o Twoich kumpach z gimnazjum

b.s
28-02-2013, 03:29
uwazam ze temat jest zakonczony a typ ie jest z gimnazjum tylko ma 21lat>P)

msk
28-02-2013, 06:50
Pobij go za to, ze chce w demokratycznym panstwie kupic sobie pajaka nie podchodzac do kwestii terrarystycznych na kolanach.

GALN
28-02-2013, 08:13
b.s napisałeś "a tak wogóle to pamietajcie ze to sa zyjace istoty a nie jakies pluszaki " powiec co podajesz do jedzenia swoim pająkom napewno jakiegoś robaczka a żeby nie zwiał to urywasz mu skrzydła lub przecinasz na połowe inni dają swoim pająkom inne gatunki pająków krajowych i jakoś z tego powodu nikt nie płacze.Starasz się nauczać innych.Napewno jak by gość trzymał świerszcza na ramieniu nie zwrócił byś na to uwagi tylko byś napisał "ale jaja widziałem walniętego gościa że świerszczem na ramieniu ".Z twoich wywodów wynika że ptaszniki mają jakiś przywilej ale jaki uściślij to głębiej. Napisałeś "Hm... moze wy mieliscie takie problemy moj kolega (siasiat)zobaczył umnie ptasznika ." (umnie) mogłeś dać tłustym drukiem "prosi mnie zybym chodzi mu go karmil" (mnie) też mogło by być tłustym drukiem , moje zdanie jest jedno w okolicy ty miałeś tylko ptasznika i to był wielki szpan a gość sobie też kupi i ty nie będziesz jedyny.Poparz na siebie zastanów się czy to co napisałeś nie jest prawdą o tobie.Bo takie odnoszę wrażenie.
Jak niżej napisał nazar i msk post bez jakiego kolwiek sensu.

madOx
02-03-2013, 01:34
powiedz mu ze jak go ugryzie to koles padnie :)

42d3e78f26a4b20d412==