PDA

Zobacz pełną wersję : czy pająki się czują?



kak
27-02-2013, 08:12
czesc
aktualnie mam b.smithi po 6 wylince w terrarium 30x25x30, ale jako, ze ona siedzi caly czas pod kamieniem i wychodzi czasem na odległość 10 cm (nie więcej) trzymam w tym samym terra, w pojemniku na mocz grammostole aureostriate (2 wyl).
czy taki układ może być?
tzn nie chodzi mi o to, ze smithi moze otworzyc pojemnik i zjesc drugiego szkraba :> ale o to, czy one czasem sie nie czuja na wzajem i ktores z nich sie nie stresuje (zauwazylem, ze ta grammostolka jest jakas malo ruchliwa).

btw ktos wie, jak czesto aureostriata przechodzi wylinki? mam nadzieje, ze nie tak jak rosea :(

roko
27-02-2013, 08:23
może nie tyle że sie czują ale gdy któryś się rusza to ten drugi może to wychwycić i sczaić się że tam coś jest :)
pozdrawiam!

loko
27-02-2013, 08:24
czy sie czuja to musiał bys ich sie spytac , ale ja czasem tez tak robilem jak juz sie nie miesciły młode a chciałem je dogrzac... wkladałem do terra z duzymi..
Co do ich psychiki to nie wiem czy im to cos pozmieniało :)

tomash_k
27-02-2013, 08:24
na pewno czuja siebie nawzajem... ale chyba nie jest to stresujące dla nich... raczej smithi nie przegryzie ani nie otworzy pojemika na mocz może go tylko przewrocic jednak to jest tak spokojny gatunek ze wg mnie nic sie nie stanie jak je tak bedziesz trzymal... co innego gdybys mial jakiegos pajaka podziemnego... te są zdolne do wszystkiego... ja jak na święta wyjechalem na 5dni i wlozylem to terra z albopilosum L8 pudełko z cambridgei L4, to po powrocie zobaczylem ze kedziorek podkopał pudełko i sobie pod nim przytulna norke zrobil...

SMITI
27-02-2013, 09:21
a ie za duże to terra dla pajaczka po 6 wyl. ??:P ja trzymam smithiego L6 w pudełku okrągłym o średnicy 10 cm.

kak
27-02-2013, 10:21
hm no wiesz, miałem dla niego na poczatku pojemnik od miesa, ale ciezko bylo z dogrzewaniem, jednak jest te 16-18 stopni u mnie (tzn teraz w wiosne wiecej).
a czy za duze?
w sumie naturalne srodowisko jest duzo wieksze, a pajak i tak wychodzi w nocy tam gdzie chce, na razie nie chce po zbyt duzym obszarze, wiec jestem za teoria, ze male moze byc, a i duze nie zaszkodzi.
chociaz czytalem, ze moze sie stresowac, ale jak na razie nie widze, zeby cos czesal.
tylko zastanawiam sie.. 21 marca mial wylinke i jeszcze ma czarna plamke :/
ale to szczegół, moze nie zdazyla zejsc bo niedlugo wylinka;)

morda
27-02-2013, 10:54
Wg. mnie za duże terra ale w naturze to terrarium jest ciut większe. Taki układ ... hmmm ja bym zrezygnował bo smithi może sobie zrobić zabawe - przewróci pojemnik np. Ale zrób jak uważasz - zjeść go nie zje.

Tony_666
27-02-2013, 12:42
może i się czują.U mnie np. nic przez dłuższy czas nie zrzuca wylinek,a zdarzy sie noc że przynajmniej 3,4 pajączki zrzucą naraz wylinki :):):)

loko
27-02-2013, 12:54
to jak z kobietami...
jak mieszkaja w jednym mieszkaniu maja menstruacje w tym samym okresie...
:))

42d3e78f26a4b20d412==