PDA

Zobacz pełną wersję : BASEN



KRYZYS
11-04-2014, 03:34
z czego moge zrobic basen do terra, sa moze jakies zaprawy?? ma ktos moze taki basenik??!!






<FONT size=3><FONT face="Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif"> LIŻ BENY??!! BHUAHAHAHA :]</FONT></FONT></P>

SpN
11-04-2014, 03:45
z zaprawy to chyba niebardzo

Wino
11-04-2014, 04:00
mozna naprzykład wziąsc dóza miske i wkoło niej od zewnątrz pokryc klejem atlas i bedzie wyglądała jak skalna miska bo jak bys dał wewnątrz to by sie chyba rozpusciło

Dambala
11-04-2014, 04:15
możesz zrobić jak Wino pisze ale możesz innymi rzeczami pokryć pudełko zależne od inwenci twórczej;) Również możesz z zaprawy klejowej uformować kształt i poczekać aż wyschnie. Jak już zaschnie to wnętrze pokrywasz warstwą sylikonu. I masz zabezpieczoną miseczke.;)

Theraphos
11-04-2014, 07:25
albo poprostu takie niskie akwarium wstawic....

minok
11-04-2014, 11:06
Ja zrobiłem tak:
Kupiłem mate szkalną ( z takich włosowatych kawałków szkła która się zginają itd) i oblepilem nia deski które mialy kształt środku basena. Nastpenie posmarowałem to dokładnie żywicą (wsumie to nie wiem co to było:P) i poczekałem aż zaschnie. Wyjołem deski bo już nie były potzrebna ponieważ konstrukcja była trwała:D. Zrobiłem wodowoanie uszczelniłem dziury i tyle. Z tego samego materiału robi się ponoć łódki. Ale wsumie to nie polecam tego bo mata się kryszy i wszędzie są małę włoski szkła, wygląda to tak sobie ale przynajmniej jest orginalne:P

madzik
11-04-2014, 11:54
Nie mam basenika ale gdzieś o tym czytałam.Najlepiej ja wypełnisz go betonem i odpowiednio uformujesz.Masz gwarancję, że woda będzie cały czas.Na wyschnięty beton ułóż żwir, kamienie no i jakieś roślinki.


Pozdrawiam.

koli
12-04-2014, 07:55
A nie lepiej pokryc podstawek mieszanka sylkony z piaskeim jesli to jest do terra pustynnego badz jakas zaprawa i przemalowac z 2 razy szklem wodnym szybko, skutecznie i efekt dobry:).

GAJUS
13-04-2014, 23:14
Żeby nie było włosków z maty trzeba pokryć grubszą warstwą i dokładnie całą powierzchnię. Korzystałem z żywicy epoksydowej ( ta żywica nie śmierdzi ) z matą nie raz przy budowie ścian, grot i baseników i jestem zadowolony. Dodatkowo można do żywicy dodać pigmiet, lub zanim oczywiście zaschnie posypać piaskiem, lub poprzyklejać co tam się komu podoba. A co do betonowych, to żeby nie pękały i nie przeciekały to kupuję się specjalny środek, który murarze stosują do zaprawy przy budowie basenów albo w miejscach szczególnie narażonych na bardzo dużą wilgotność, jest lepszy od szklanej wody. W oczku wodnym sprawdza się już od kilku lat w 100 %.

reed
18-04-2014, 01:04
Szkło wodne do basenu dla zwierzaka ??
No bez yay ludziowie :|

42d3e78f26a4b20d412==