PDA

Zobacz pełną wersję : ......:::::::PIASEK W SZYNIE:::::......



luz_jacek
11-04-2014, 07:31
Mam problem z piaskiem w szynie do terrarium.
Czy jest jakiś skuteczny sposób żeby pozbyć się tego upierdliwego zgrzytania??
Myślałem o jakimś miękkim tworzywie które mógłbym włożyć do tej szyny ale nie wiem dokadnie co się do tego celu nadaje.
Czy ktoś miał ten problem u siebie?? Jak sobie z tym radzicie??

Nazar
11-04-2014, 07:43
heheh
mam to samo:) czekam na odpowiedzi:)

cage
11-04-2014, 07:59
piasek chyba zawsze będzie się dostawał do środka, ja robie tak że wyciagam geka i jade rurą od odkurzacza bo szynie i jest gitara. a jezeli masz piach i nichcesz miec zgrzytania to podnosc troche szybke i zasuwaj, zawsze mozna ja podniec do góry o ten 1 czy 2 mm.

minok
11-04-2014, 11:01
Robie dokładnie tak samo jak cage z tym, że jeszcze wycieram zmoczonymi wacikami do uszu:) Ale i tak po 2 sekundach piasek jest znowu:(

ironkapela
11-04-2014, 12:29
Zrobcie sobie drzwiczki na zawiasach ;)

luz_jacek
11-04-2014, 13:03
zawiasy odpadają :D
a co myślicie na temat wąskiego paska wykładziny czy czegoś w tym stylu??

cage
11-04-2014, 13:06
ale po co ?! nie lepiej podnosic troche szybke?! ja sie juz przyzwyczaiłem i juz mi nie czeszczy ani nie skrzypi.
Ja tam wole czyścić szyny i podnosić szybke niż coś kombinować. wykładzina kiedys tez ci sie wytrze, szczególnei ze piasek w szyne i tak bedzie wpadał a szyba jak bedzie "jeździć" to bedzie tylko nim rysować po wykładzinie. Daj sobie jacek luz ;D

luz_jacek
11-04-2014, 13:40
kiedy ja już nie mogę wytrzymać tgo piekielnego zgrzytania!!!!
LUDZIE POMUŻCIE !!!!!!!!!

luz_jacek
11-04-2014, 13:41
żarcik :D

cage
11-04-2014, 13:45
to może zrób tak ze wyjmij szybki z szyn, i na szynach na górnej krawędzi od środka terra przejedź silikonem, i nich zaschnie, wsadź potem szybki.
szybki bedą jeździć swobodnie, a dzięki silikonowi nie będzie przerwy między szybą i szyną i piach nie będzie wpadać i nie będzie zgrzytać ;D

dla niepotrzebnych pytań z góry mówie ze silikon nie jest ylko biały czy czarny ale jest również przezroczysty którego mozesz spokojnie urzyc ;D

frydrych1
11-04-2014, 14:07
a moze system jak w szybach samochodowych hehehe taka uszczelka jak by

Cumulus
12-04-2014, 01:59
Ja kupiłem w markecie budowlanym tzw. szczotki do drzwi przesuwnych.
Koszt 1,60 za 1 mb.

Dla niezorientowanych o czym piszę...

Szczotka taka to pasek samoprzylepnej taśmy o szerokości 0,5 cm
(idealnie pasuje do prowadnicy szyby bez rzadnego przycinania)
z wystającymi włoskami 0,5 cm lub 1 cm.

Chodzi po tym jak po maśle a piasek już nie przeszkadza.
Trzeba jedynie taz na jakiż czas odkurzuć, ale i tak nic nie zgrzyta.

Wkleiłem również pionowo by małe świerszcze się nie wydostawały
przez szczelinę pomiędzy szybami.

Polecam

koli
12-04-2014, 07:53
Ja zawsze jak robie terrarium to z rogu dolnej prowwaniecy robie takei rowek okolo 5 mm. A o co?? Po to ze jak cos wleci do szyny to biore pedzelek i wymiatam z tamtad wszytko oc niepotrzebne:).

Rewja
12-04-2014, 12:33
Witam

Zrób tak jak napisał Cumulus, te włochate uszczelki to tz. kurzołapy i są dostępne np. w castoramie. Polecam ci takie z drobnym i któtkim włosem.

W okresie gdy miałem piasek jako podłoże u brudek, te upierdliwe zgrzytanie dawało się strasznie we znaki pozatym szyby strasznie się wyszczerbiały.

Jednak po zakupie uszczelek już nie musiałem odkurzać prowadnic ani razu, dodatkowo uszczelka ta znacznie niweluje tarcie między prowadnicą a szybą przez co drzwi otwierają się delikatnie i bardzo cicho

także to sprawdzona metoda :)

pozdrawiam
Rewja

Nefra
13-04-2014, 15:46
Tak, tak!!! Podobne futerkowate uszczelki są stosowane również przy przesuwnych bramach garażowych i służą dokładnie do tego samego - aby piasek nie wchodził w prowadnice bramy.

luz_jacek
18-04-2014, 12:35
Zakupiłem już w sklepie z meblami takie paski futrzane :D
Tylko że one mają szerokośc 5 mm a ja mam 4 mm w szynie.
Ciężko to uciąć :(

42d3e78f26a4b20d412==