PDA

Zobacz pełną wersję : Irminia i maly dylemat:



Metall
28-02-2013, 21:33
Witam. 3 miesiace temu dopuscilem do mojej irminki samca, 2 razy zrobil swoje i wiem ze na 100% przekazal jej nasienie poniewaz za kazdym razem sie napelnial. Na kokon czekam juz 3 miesiac, przez ten czas irminia nawet nie raczyla zrobic gniazda. Niecale 3 dni temu zrobila sobie gniazdo, ale co sie okazalo stala sie tez bardzo glodna. W ciagu ostatnich dwoch dni zjadla 2 mysie oseski i teraz nie wiem czy ona zlozy ten kokon czy nie, bo z tego co wiem pajaki przed zlozeniem kokonu nie jedza, chyba ze to wyjatek. jesli wiecie cos wiecej na ten temat prosilbym o rozwianie moich watpliwosci. I prosze jesli macie napisac cos glupiego to nie piszcie, bo kazdy ma prawo zaptac o cos czego nie wie, nawet jesli to jest glupie, a nie trzeba odrazu komus jechac po ambicji i pokazywac co to nie ja, bo nie na tym rzecz polega.

Pozdrawiam Artur

Dejot
28-02-2013, 23:34
też czekam 2 miesiac na kokon cambridgei i samica normalnie je .Gniazdo już miała i siedzi w nim jak dawniej :)

rastafaq
01-03-2013, 00:00
Wlasnie przed kokonem samica bedzie jadla i powinienes juz wczesniej ja karmic a skoro nie karmiłeś to moze od tego sie przedłuzylo.Dopiero jak zrobi kokon to nie bedzie jadła.Mam teraz podobnie z Cambridgei, dopuszczałem dwa razy, mineło już 5 tygodni i jak na razie nic nie robi, ale zaraz po zaplodnieniu czyli ok 4 dni zjadł dorosłą mysz.Trzeba być cierpliwym, nikt ci dokladnie nie powie kiedy bedzie miała kokon.
Nieprzewidywalne stwory z tych pająków :)

ardi
01-03-2013, 02:33
czytełm kiedyś, że rekordzistka robiła kokon 1,5 roku...

Metall
01-03-2013, 02:42
to znaczy ze w ksiazce w ktorej to kiedys wyczytalem bylo zle napisane. irminka juz zjadla dwa oseski i z 15 maczniakow, jesg ruba jak pingpong :) i strasznie agresywna

Awikularia
01-03-2013, 04:31
Metall, zobaczyl bys moja samice B. albopilosum, to bys nie mowil, ze twoja samiczka jest gruba :P. Dopuszczona dwa razy, w listopadzie i w marcu, za kazdym razem kopulowala. Zre jak potluczona, ale co mam jej odmawiac......

Metall
01-03-2013, 10:37
ale przeciez nadrzewny nie bedzie taki gruby jak naziemny bo bedzie mial problem z lazeniem po pionowych powierzchcniach...

42d3e78f26a4b20d412==