PDA

Zobacz pełną wersję : smithi - ugryzł skubany?



rafiki_6
01-03-2013, 00:08
czy ktos zostal "pogryziony" :)))))))))))))
przez smithiego?

bo nie wiem czy taki czerwony lekko pieczacy placek na rece to jego sprawka?
mialem slad 3-4 godziny...


moze ktos opisze swoje doznania :)


milego dnia...

RAMMSTEIN1
01-03-2013, 02:05
B. smithi ciezko sprowokowac do ataku i ma bardzo slaby jad. :)
A jezeli zdarzy sie taki osobnik i ukasi to zwykle pojawia sie to co zawsze, zaczerwienie itd itp :]

ardi
01-03-2013, 02:35
czyli wychodzi na to, że smithi gryzie jak komar ;)

Atrax Robustus
01-03-2013, 04:19
Odpowiem na pytanie: Tak, zostal ktos ugryziony ;-)
Mozliwe, ze Cie uzarl, ale mozliwe tez, ze to wyczesane wloski doprowadzily do tego stanu. who knows...

Awikularia
01-03-2013, 04:29
Poza tym sadze, ze bys jednak poczul wbijanie klow w skore...... Tak bezbolesnie to, niestety, nie ma....

rafiki_6
01-03-2013, 04:48
serio czuc wbijanie klow...?:)

Nazar
01-03-2013, 05:00
A jak se szmilke wbijesz to nie czujesz??Zastanow sie

Grażynka
01-03-2013, 07:53
no albo igłe :P :P :P

loko
01-03-2013, 10:00
to tu był bym ostrozny.. pajak potrafi dziabnac tak ze tego nie czuc w pierwszej chwili... :)
Czesto rowniez weze potrafia strzelic tak, iz nie wiesz czy tylko walnol cie pyskiem czy zatupił zabki... dopiero po chwili sie to okazuje :>

rastafaq
01-03-2013, 12:56
To widac ze poszukiwacz tez gryzie :p

ardi
03-03-2013, 03:43
a jak was komar gryzie to czujecie to hehehe!! napewno nie jest to bolesne!!!!

Atrax Robustus
03-03-2013, 04:00
Komar potrafi lekko znieczulic miejsce ukaszenia, przynajmniej chwilowo. Z kleszczem jest podobnie, ale kleszczowi latwiej to wychodzi :)

Co do pajaczkow, to ukaszenie takiego zupelnie malego okazu moze nie byc zbytnio wyczuwalne (mimo, ze niewielki bol prawie awsze sie pojawia). Watpliwosci nie ma za to z wiekszymi pajakami :)

loko
03-03-2013, 04:46
i tu sie z toba nie zgodze.... rabnol mnie kiedys cambridgei, podrostek chyba mial wtedy 6l, zauwazyłem dopiero jak skonczyłem sprzatac w terra, wczesniej myslałem ze tylko mi przebiegł po reku..

Atrax Robustus
03-03-2013, 04:49
To tez zalezy, jak ludzie odczuwaja bol. Mnie ukasil krzyzak w kciuka na wakacjach, to praktycznie nic nie poczulem, mimo, ze slady byly.
Na gg mialem juz troche wiadomosci, ze ktos trzymal na reku pajaka i nagle zauwazyl malenki krwawy slad na reku, mimo, ze nie poczul ukaszenia.

Z reguly jednak niewielki bol sie pojawia, ale to, co opisales rownie dobrze moze sie przydarzyc.

loko
03-03-2013, 04:57
kwestia tez w tym na ile spodziewasz sie ugryzienia, skupienie uwagi na jakiejs czynnosci moze wplywac na to iz fak ten zostanie nie zauwazony...
Ale np. jak wyzej napijałem, bardzo czesto zdaza sie iz ugryzienia crotalidea, szczegolnie małych przedstawicieli takich jak durissus vegrandis, jest nie zauwazane az wystapia pierwsze symptomy, mimo iz zeby ma spore (choc cieniutki,szpileczki)

Atrax Robustus
03-03-2013, 05:07
Podobna sytuacja ma sie z przedstawicielami Latrodectus. Wiele ukaszen nie jest w ogole zauwazona, dopoki u pewnego odsestka ukaszonych nie wystapia objawy latrodektyzmu.

loko
03-03-2013, 05:50
Netlore Archive: Recycled email prank about the Two-Striped Telamonia, purportedly a deadly spider that hides under toilet seats and has killed five people in North Florida.

Subject: FW: Spider warning

WARNING: From the University of North Florida

**********************************

An article by Dr. Beverly Clark, in the Journal of the United Medical Association (JUMA), the mystery behind a recent spate of deaths has been solved. If you haven't already heard about it in the news, here is what happened.

Three women in North Florida, turned up at hospitals over a 5-day period, all with the same symptoms. Fever, chills, and vomiting, followed by muscular collapse, paralysis, and finally, death. There were no outward signs of trauma. Autopsy results showed toxicity in the blood. These women did not know each other, and seemed to have nothing in common.

It was discovered, however, that they had all visited the same restaurant (Olive Garden)within days of their deaths. The health department descended on the restaurant, shutting it down. The food, water,and air conditioning were all inspected and tested, to no avail.

The big break came when a waitress at the restaurant was rushed to the hospital with similar symptoms. She told doctors that she had been on vacation, and had only went to the restaurant to pick up her check. She did not eat or drink while she was there, but had used the restroom.

That is when one toxicologist, remembering an article he had read, drove out to the restaurant, went into the restroom, and lifted the toilet seat. Under the seat, out of normal view, was a small spider. The spider was captured and brought back to the lab, where it was determined to be the Two-Striped Telamonia (Telamonia dimidiata) , so named because of its reddened flesh color. This spider's venom is extremely toxic, but can take several days to take effect. They live in cold, dark, damp, climates, and toilet rims provide just the right atmosphere.

Several days later a lawyer from Jacksonville showed up at a hospital emergency room. Before his death, he told the doctor, that he had been away on business, had taken a flight from Indonesia, changing planes in Singapore, before returning home. He did not visit(Olive Garden), while there. He did, as did all of the other victims, have what was determined to be a puncture wound, on his right buttock.

Investigators discovered that the flight he was on had originated in India. The Civilian Aeronautics Board (CAB) ordered an immediate inspection of the toilets of all flights from India, and discovered the Two-Striped Telamonia (Telamonia dimidiata) spider's nests on 4 different planes! It is now believed that these spiders can be anywhere in the country. So please, before you use a public toilet, lift the seat to check for spiders.

It can save your life! And please pass this on to everyone you care about

Officer Sylvia Steele
University of North Florida
Science Dept
4567 St. Johns Bluff Road, South
Jacksonville, FL 32224-2645

Atrax Robustus
03-03-2013, 07:15
O tym wypadku nie slyszalem. Zupelnie podobna rzecz dzieje sie wsrod pajakow z rodzaju Latrodectus. Jako ze te zwierzeta osiedlaja sie w strefach zurbanizowanych i naleza do fauny synantropijnej, czesto zdarza sie, ze buduja gniazda np. pod hustawka, czy lawka... w szopie... gdziekolwiek. Szczekoczulki tego pajaka sa tak male, ze czasem bol moze sie nie pojawic - tym bardziej, gdy czlowiek skoncentrowany jest na pracy (np. noszenie drzewa) i nie zauwaza pajaka.

KaMiL_15
06-03-2013, 09:47
ja miałem takie szczęście i przez przenoszeniu mojgo smithi L4 do pojemnika na mocz uwalił mnie. Wiem ze jest za mały zeby wziąc go na ręce, ale chciałem go tylko wsadzic do innego pojemnika. Miałem malutki czerwony ślad. Nawet nie przypuszczałem, ze wstrzyknił mi jad, bo jest on taki mały i tak słaby ten jad ze ..... :P

42d3e78f26a4b20d412==