PDA

Zobacz pełną wersję : Czy małemu ptasznikowi potrzebnma jest miseczka z wodą???



BOOBO
05-03-2013, 21:21
Tak jak w temacie to jest B.aLBOPILOSUM l5 CZY POTRZEBUJE MISECZKI Z WODĄ BO M AM NAJMNIEJSZEGO FAUNABOXA I NIE WIEM CZY DAĆ CZY NIE.PONIEWAŻ zdania hodowców są p;odzielone!
Z góry dzięki za odpowiedzi.

wino
05-03-2013, 22:08
tak naprawde pająki chyba nie piją z miseczek wydaje mi sie ze miseczka jet tylko poto zeby podczymywac wilgotnosc w terra czy faunaboxie jeżeli ma dóżą wilgotnosc w boxie niepotrzebujesz miseczki

GALN
05-03-2013, 23:11
Kędziorkom 5 wylinka nie musisz fundować miseczki z wodą wystarczy wilgotny róg w faunabox-sie, u mnie tylko rozea ma miseczkę innym większym powyciągałem bo jedyne co robiły to obracały pojemnik dogóry nogami a kładły się w wilgotnym miejscu i ssały z podłoża :) Większym pająkom miseczka się jednak przyda i napewno z niej piją bo widziałem.
Małym nie trzeba większym wskazana.

loko
05-03-2013, 23:25
pajaki pobieraja plyny z ofiar, nie pija przynajmniej mi sie nigdy nie zdazylo przylapac ich na tym :>
miseczka nie jest potrzebna lecz musisz pamietac by ziemia nie wyschla na wior...
Miseczki zdaja egzamin u dzych pajakow, (choc nie sa konieczne), jak takiemu jest za sucho to staje nad nia i chłonie wilgoc....

Caprice
05-03-2013, 23:37
wiesz,podzielam zdania przedmowcow - jezeli ma wystarczajaca wilgotnosc,miseczka jest zbedna - wazne ,zeby w fauna,bylo wilgotne podloze,ale nie blotko.Jesli jednak chcialabys sie zdecydowac na miseczke,to dla takiego malego pajaka niech to bedzie cos w stylu naparstka etc -albo jakiegos pojemniczka z gabka w srodku,zeby wrazie gdyby tam wpadl,nie utopil sie- zreszta sam pewnie o tym wiesz.
Moj kedziorek nie ma miseczki - dbam o wilgotnosc,zreszta on caly czas pod ziemia sie bunkruje,w ogole na powierzchnie nie wychodzi i obserwuje go tylko przez scianki faunaboxu,gdzie ten tunel zrobil.Nawet zarelko musze mu tam delikatnie do tunelu wrzucac,bo na powierzchnie nie raczy wyjsc.Za to rosea ma miseczke - ale z niej zupelnie nie korzysta,woli sie opalac na solarium caly dzien,a potem na noc jak zgasze lampke leży plackiem na okraglaku nagrzanym przez dzien i chyba nic wiecej jej do szczescia nie potrzeba...no moze poza swierszczykiem raz na dwa dni:)

morda
06-03-2013, 00:06
Miseczka jest zbędna.
Pająki czasem piją z miseczek. Widziałem jak geniculata (jak jej lałem wodę do terra) podeszła i zacząła pić. Na filmie o blondi widać jak ona podchodzi do rzeczki i też pije.

roko
06-03-2013, 00:17
niom moja genia też pije:) albo atakuje wodę to tak już z nimi jest co do miseczki niepotrzebna
pozdrawiam!

Mysza1983
06-03-2013, 01:14
Moja albopilosum L11 też kiedyś piła z miseczki z wodą.

persea
06-03-2013, 01:41
dziwna sprawa myślałam że pająki nie piją bo niby jak? zmieniłam torf u kedziorka włożyłam mu nakrętkę taką z dozownikiem po wodzie ponieważ jest głębsza a pająk najpierw włożył tylne odnóże a teraz moczy nogogłaszczki...chyba kupię mu jakąś porcelanową miseczkę bo może ma ochotę na kąpiel;)

Awikularia
06-03-2013, 01:58
Pija z miseczek, pija. Nie raz to obserwowalam u swoich pajakow. Szczegolnie ptaszniki z rodzaju Phormictopus pija z miseczek. Ale wiekszosci te miski nie sa niezbedne. Jezeli widze, ze pajak uparcie zakopuje lub przewraca poidelko, to nie widze potrzeby, aby bylo u niego...

persea
06-03-2013, 05:42
mój naszczęście toleruje wszystko, a może wszystko mu jedno co ma w terra ...

derilium_tremens
06-03-2013, 05:56
piją, piją.. no chyba, że tylko moje za swoim panem :)))

Robson
06-03-2013, 12:08
FAQ

rastafaq
06-03-2013, 13:30
Jak pajak jest maly to mu wystarczy zeby pił wode ze scianek pudelka.
Nawet dorosłe spijaja wode z szybki terra.

A ty Robsonie zamknij sie juz z tym FAQ bo jesteś denerwujący, a kupe tam wiesz.

Robson
06-03-2013, 15:05
rastafaq jak bede chcial to sie zamkne narazie to ty frajerzyku zamknij paszcze :-/-

rastafaq
07-03-2013, 02:25
i ponownie sprawdziło sie przysłowie : "Nie ruszaj gówna bo śmierdzi" buehehehhehhe

Robson
07-03-2013, 13:14
tylko czemu ty sie smiejesz a ja nie?

derilium_tremens
07-03-2013, 13:16
bo Ty nie zrozumiałeś..

42d3e78f26a4b20d412==