PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY :(



Bart_n
09-03-2013, 05:26
Proszę o pomoc ludzi którym udało sie zwalczyć pleśń z odwłoka ptasznika, mam geniculate (5 cm ciałka) i w miejscu po wyczesanych włoskach zobaczyłem pleśń (oglądałęm pod lupą i na 100% jest to pleśń) pająk jest po 9 wylince (około miesiąc temu) jak mogę to usunąć, zmniejszyłem wilgotność, czym smarować? jak usunąć? pomocy :(

Bart_n
09-03-2013, 05:27
teraz zabieram sie do przeszukiwania archiwum ale jezeli mozesz mi pomóc to bardzo prosze o rade...

roko
09-03-2013, 05:27
możesz maścią przeciwgrzybiczną spróbować albo poprostu czekć do wylinki mi się u geniculaty wydawalo że też ma pleśn a były to włoski wyszczesane które nie spadły z odwłoka dokłądnie sie przyjżyj
pozdrawiam!

Bart_n
09-03-2013, 05:38
jaką dokładnie maścią przeciwgrzybiczną? to jest na 100% pleśń dokładnie sie przyjzałem, miałęm wątpliwości wczoraj ale dziś jest gozej i to napewno pleśń :(((((( nie moge stracić tego pajączka :(

Bart_n
09-03-2013, 06:40
przetarłem to miejsce patyczkiem kosmetycznym i nalot zszedł tylko ze nie całkiem, mam nadzieje ze wylinka będzie jak najszybciej...

Masa
09-03-2013, 06:45
Jezli to jest plesn to moze byc ciezko...miejmy nadzieje ze wylnika bedzie szybko.
A uzywasz torfu czy wlokna kokosowego?Skoro przeszlo to na pajaczka to wymien podloze i poczekaj na rady b.doswiadczonych hodowcow co do samego procesu usuwania plesni..Powodzenia

Bart_n
09-03-2013, 07:00
był torf zmieszany z włóknem, teraz zmieniłem na samo włukno, hmm roko mam nadzieje ze z moją geniculatą będzie tak jak z Twoją, popatrzyłem przez szkło 10x na nalot który starłem patyczkiemi - ten nalot to takie malutkie białe włoski - mam nadzieje ze sie myliłem...

roko
09-03-2013, 07:15
jeżeli przetarłes i narazie nie ma to czekaj do wylinki i zasadnicze pytanie!
miałeś pleśn w terra??
pozdrawiam!

mIRO
09-03-2013, 07:45
A moze by pajaka roztworem wody z sola potraktowac?? Tylko nie wiem czy nie zaszkodzi pajakowi, ale z tego co slyszalem to na ziemie dziala b dobrze.

loko
09-03-2013, 07:48
ja usowalem plesn z odwloka doroslej albopilosy za pomoca magnezji, szczerze mowiac byla to pelna improwizacja, nigdy o tym nie słyszałem... ale pomogo..
najpierw oczyscilem tak jak ty patyczkiem kosmetycznym a potem pedzelkiem naniosłem niewielka ilosc magnezji (takiej do wspinaczki).. by osuszyc miejsce zainfekowane..
nie pamietam jaki czas pozniej pajak miał wylinke ale grubo ponad 2-3 miesiace...
plesn sie nie pojawila do tego czasu a wylinka przebiegla bez komplikacji....
Z tym ze tak jak mowie robilem to raz, nie slyszalem by ktos tez tak robil, wiec nie twierdze ze to bezpieczne...
pozdrawiam

Arana
09-03-2013, 07:50
Pajak na odwłoku ma dwa rodzje wlosków, jedne wylatuja a te drugie sie tylko kosmaca i to moze wygladac jak plesn.A w rzeczywistosci sa to tylko wloski.Moja Boehmei tez tak ma jak zacznie czesac.
Nie martwic sie.

CRIMSON
09-03-2013, 08:55
Posmaruj maścią Clotrimazolum i z głowy pleśń.

Bart_n
09-03-2013, 09:22
pleśni w terra nie miałem...

Bart_n
09-03-2013, 09:24
Dzięki wszystkim za pomoc, narazie nie będę uzywał zadnych preparatów, poczekam i zobacze co sie będzie działo, czy będzie sie pogarszać, mozliwe ze to były tylko "skosmacone" włoski (oby) na szczęście niedługo wylinka... pozdrawiam!

roko
09-03-2013, 13:24
niedługo hehehe jeszcze ze 2 mesiące przynajmniej u mnie przeszedł po 3 miechach
pozdrawiam!

Awikularia
09-03-2013, 14:00
Moze to wcale nie jest plesn....

Caprice
10-03-2013, 02:36
Hej - nie jestem ekspertem,ale pozwole sobie zacytować:

"Jeśli na ciele pająka wystepuja plamy lub narośla,może tobyć grzybica lub pleśń.Często pojawia się,gdy w terrarium jestzbyt wysoka wilgotność.Warto spróbować delikatnie spryskać pająka wodą,gdyż moze to byc tylko zabrudzenie.Jeśli okaże się,ze to grzybica,przenosimy zwierzę do nowego terrarium z wysterylizowanym podłożem i staramy sie utrzymać nieco niższą wilgotnosć,co powinno hamować rozwój grzyba.Przy linieniu wraz ze starą skórą pająk pozbędzie się infekcji.Skuteczne czasami okazuje się delikatne przemycie infekcji ROZTWOREM
ALKOHOLU IZOPROPYLOWEGO.Dobre efekty przynos również osuszanie zakazonego miejsca TALKIEM.(...)" Paweł Cieślak - Pająki ptaszniki.

42d3e78f26a4b20d412==