PDA

Zobacz pełną wersję : Gniazda Murinusa ?



Barto
09-03-2013, 07:25
Witam. Zastanawiam się ostatnio nad zachowaniem mojego P.Murinus po 8 wylince. Wszędzie pisze że jest to ptasznik naziemny. Trzymam go w fauna boxie (chyba tak to się pisze) :D . Więc ten mały agresor zbudował swoje gniazdo na samej górze pojemnika. Czasami mam problemy podczas karmienia gdy pająk próbuje wyjść na spacerek :P Nie idzie on do ciepła ponieważ pojemnik ogrzewany jest od dołu (stoi na moim nowy i zawsze ciepłym modemie :D ) Temperatura jest odpowiednia (sprawdzałem ) . Chciałbym się dowiedzieć czy Wasze Murinusy też budują tak wysoko gniada ? Dlaczego nie robią tego na ziemi? z góry thx za odp.

P.S. Kupie młodą P.Irminie !!!

Nazar
09-03-2013, 07:27
A moze masz za cieplo na dole?? Muj buduje gniazdo na dole

Nazar
09-03-2013, 07:28
Napisz gdzie sprawdzales temp. moze dla niego jest za cieplo. Napisz jaka masz temp.

roko
09-03-2013, 07:28
eee pająk jeżeli by miał za ciepło kopał by na ziemi gdyz myślał by że tam chlodniej a co do tego mój murinus też zrobił gnazdo raczej na ziemi
pozdrawiam!

Barto
09-03-2013, 07:38
No więc pod Fauna boxem temp. wynosi. 29 - 30 C* a w srodku 26 C*

pac
09-03-2013, 07:41
pajak nie mysli tylko dziala instynktownie wiec skoro czul ze na dole ma za cieplo to sie wyniosl na gore :)))

Neo2
09-03-2013, 07:41
Moj zrobił gnizado pod ziemią, jest rowniez ogrzewany od dołu, temp. ma 27-30C. Prawie wogóle nie łazi po górze.

mIRO
09-03-2013, 07:48
FACET!!

Winą jest za ciepla ziemia (podgrzewasz go od spodu) przestaw go gdzieś indziej. Pozatym ta różnica temperatór też jest troche za wysoka. A wiem, że ma za cieplą ziemię stąd, że jak swojego kędziora obserwowalem w nocy podswiecajac mu pudelko zarowka od dolu, to raz sie zagapilem i pajakowi bylo za cieplo i zaczal uciekac w gore. Nie wybacze sobie tego zagapienia. Boze jak mi go zal bylo wtedy.

_INVISIBLE_
09-03-2013, 08:00
A tyle razy mowi sie ze kable grzewcze nie powinno dawac sie od spodu terra zewzgledu na ptasznika.

Natomias moj P. murinus przesiaduje w "ziemience"

roko
09-03-2013, 08:02
13.4 Czy kabel grzewczy jest odpowiedni dla mojego ptasznika?
Nie powinno się używać kabla grzewczego z prostego powodu. Ptasznik, kiedy jest mu gorąco, kopie norkę lub chowa się wgłąb kryjówki, gdyż taka jest jego naturalna reakcja na zbyt dużą temperaturę. Można powiedzieć, iż stara się schronić przed ciepłem w najchłodniejszym miejscu terrarium, jednak po wykopaniu norki okazuje się, że jest tam jeszcze cieplej, niż na powierzchni. Jeśli już chce się używać kabla grzewczego do ogrzewania, to należy go przymocować na tylnej szybie terrarium, poczym zamaskować go tapetą z motywem roślinnym. Kamienie grzewcze oraz wyspy również kompletnie nie nadają się do ogrzewania terrarium ptasznika, gdyż łatwo tym poparzyć zwierzę. Powinno używać się żarówki.
jeden z punktów w faq:)
pozdrawiam!

pac
09-03-2013, 08:08
a widzisz?? jednak pajak nie taki glupi :) i nie pcha sie gdzie mu goraco :)

roko
09-03-2013, 08:09
Właśnie że sie pcha:) nierozumiemy się jest to jego naturalny odróch czmycha do norki pod ziemią:)
pozdrawiam!

morda
09-03-2013, 08:28
Mój ma cały faunabox w pajęczynie.
Kumpel też używa kabli grzewczych. Temp. wynosi około 28-30*C i jego murinusy robią gniazda na ziemi. Ale z tym jest róznie - raz zrobi na ziemi, raz na górze...

pac
09-03-2013, 08:39
no ale jak widac na przykladzie kolegi widzisz ze ucieka na gore.. i sobie robi gniazdo w troszke "nietypowym" miejscu :)

Xeo
09-03-2013, 09:24
Pterinochilusy sa opisane jako pajaki naziemne ze wzgledu na ich budowe fizyczna.... a moje pterinochiluski robia gniazda : pod ziemia(okolo 5 cm) na ziemi i na wysokosci.... to sa artysci :P

madOx
09-03-2013, 09:24
Pewnie mu za cieplo tam jest. Pajaki lubia sie wygrzewac, a chyba w szczegolnosci Murinus(przynajmniej u siebie tak zauwazylem), ale nie moze miec tak "non stop".
Nie lepiej postawic gdzies lampke z boku ??Moze wtedy zrobic na dole - chociaz jak juz teraz zrobil kryjowke to juz chyba nie zejdzie na dol ???

mich
09-03-2013, 09:53
To nie musi byc kwestia cieplego podloza.. moj murinus non-stop siedzi na gorze, a gniazdo ma praktycznie wszedzie :P

Baku
09-03-2013, 10:12
gdyby miał zaciepło to siedział by tam gdzie najzimniej ,,, ,
a co do gniazd to terz zauwarzyłem coś takiego , tylko ze muj miał rzarówke i gniazdo zrobił obok iej - koło 35 * tam było :P

Barto
09-03-2013, 11:52
dzięki za odpowiedzi :) przestawie pojemnik w inne miejsce. pozdrawiam !!!

Kisiek
09-03-2013, 20:57
ja mam dwa murinusy (red form) i one codziennie jak sie budze i patrze to juz maja "domek" w innym miejscu przewaznie na samej gorze ale czasami tez na ziemi i zdaza sie tez ze pod ziemia, nie wiem czy na te "wyscigowki" jest jakas regula :) (temp stala pokojowa, jak by ktos sie zastanawial)
pozdro

42d3e78f26a4b20d412==