PDA

Zobacz pełną wersję : Kable grzewcze !!!!!!!!



Baku
09-03-2013, 13:32
pisze to bo juz mnie troche męczy gadanie ze sie nie nadają ,,,
wprowadzacie ludzi w ten sposub w błąd i tyle !!!!


kabel grzewczy , montowany gdziekolwiek , nadaje sie do ogrzewania pająka w sam raz !!

kable grzewcze stosuje u moich durzych pająków i jest z nimi wzystko ok , małe pająki kłade na terrariach tak ze maja taką jakby mate grzewczą ( temp u małych 25-28* ) i terz jest z nimi ok , jedne kopią drugie nie kopią i wszystko idzie tak jak trzeba ,,,

zamiast gadać ze kabel grzewczy jest zły ( a nie jest ) powiedzcie ze wazna jest odp temp - bo tylko to sie liczy ,,,



a i jeszcz- prendzej zaszkodzisz pająkowi zarówką niz kablem grzewczym ,,,,

Nazar
09-03-2013, 13:39
no to wytlumacz czemu bardziej zarowka zaszkodze??

nokeg
09-03-2013, 13:46
temperatura ok. ale jak pajakowi jest goraco to chce sie zakopac. zakopie sie a tam jeszcze goretszy kabel grzewczy. chodzi o to ze niemoze wybrac sobie miejsca z odpowiednia temp

Awikularia
09-03-2013, 13:51
Mozna kabel lub mate grzewcza zamontowac tylko po jednej stronie podloza, lub na tylnej sciance. Nie ma tak, ze sie calkowicie nie nadaja. I zarowki, i kable, i maty sa dobre. Trzeba jedynie wiedziec, ze pajak sie zakopuje jak mu jest za goraco i nie montowac kabla na calej podstawie terra...

CRIMSON
09-03-2013, 14:02
Jak dobrać moc kabla do temperatury?

roko
09-03-2013, 14:06
ja mam to inaczej zrobione kabel grzewczy 25 watt termostat akwarystyczny i ustalam temeprature jest pewien poślizg i dlatego mam jeszcze termometr i porownoje
pozdrawiam!

Baku
09-03-2013, 14:11
dokładnie !! kabel upyha sie na jednej stronie a na drugiej ( bez kabla) daje sie kryjówke ,,, , dzięki temu pająk częściej wychodzi ,,,,

zarówką morzna pająka przypalić dosć łatwo a kablem nie


pajak nie koniecznie sie zakopie - on będzie uciekał OD źródła ciepła a nie głupio ( jak w jakimś amoku ) kopał i pchał sie samemu w ogień , nawet jak haplopelne połorzysz na palniku to nie zacznie kopać a wpier ... sie na najwyrzszy punkt w tera ,,

wersja ze sie zakopie brzmi dlamnie tak jakby ktoś powiedział ze jak sie oparzy to wepchnie ręke głebiej , zamiast wyciągnąć ja odruchowo ,,,,




nie ma znaczenia czym ogrzewamy pająka tylko to czy robimy to dobrze ,,, hmm morze jeszcze wypisze wg mnie zalety ( porównanie ) zarówki i kabla

kabel :
- grzeje na tej powierzchni na której chcemy ,
- temperatura podlega miejszym wachanią
- termostat lepiej pełnia zadanie jak grzeje sie od spodu nirz od gury
- wilgotność jest wyrzsza a ucieczka wody z terra mniejsza
- nawet przy przegrzaniu pająk morze uciec do gury ( gdzie jest chłodniej )
wady:
- nie daje światła
- wiencej kłopotu z montarzem i przy ew. awarji
- źle stosowany zaszkodzi pajakowi


zarówka :
- daje światło

wady :
- szybsze wysuszanie
- temperatura wysoka w całym tera co przy przegrzaniu odcina jaką kolwiek droge ucieczki ( pod ziemią przy długim grzaniu jest terz gorąco - byliście kiedyś w tropikalnej jaskini ?? - to nie tak jak nasz raj , po 5 minutach kapie z ciebie ztrumieniem )
- źle stosowana zaszkodzi szybciej pająkowi nirz kabel



************************************************** ***************

Baku
09-03-2013, 14:13
identycznie :] tyle ze ja mam jeszcze zarówki - czasem sie przydają .... : ]

tylko ze zamiast termostatu ( sam sie zamierzam na to przerzucić ) są czasowe włączniki - wymaga pracy troche ustalenie temperatury odpowiedniej ale da sie to załatwić : ]

CRIMSON
09-03-2013, 14:21
I czs.wł i termostat -myśle. Czas wł. wyłączy na noc.Dotąd grzałem żarówkami, ale z tym roboty jest.

PMajdan
09-03-2013, 14:30
No dobra, ale jesli kabel umieszczasz wewnatrz terrarium, to pajak moze sie do niego dokopac.. i ... brzytko to bedzie wygladalo.

nokeg
09-03-2013, 14:33
ja mam wszystkie pająki pod zarówą 25 i nic im nie jest, rosną ładnie:-) kabel jak coś to bym dał np na ściane terra, lub na sufit. Dbym pomyłem byłoby zrobienie jeden ściany zaparwą i w zaprawe dać kabel. coś ala kamień grzwczy tylko że na ścianie. ja itak zostane przy zarówce:-)

persea
09-03-2013, 14:45
przeciez kabel nie jest aż tak max gorący, niemówiąc o warstwie podłoża...ja zastosowałam technikę którą opisywaliście, kabel znajduję sie na1/2 terra i all jest ok:) dzięki za wszystkie porady zawarte na forum!!!

Baku
09-03-2013, 14:52
a) nie bo go przeciesz nie przegryzie
b) morzesz go zabezbieczyć np: kładąc na nim kawałek plexi albo szkła

Baku
09-03-2013, 14:53
wklejam to na wypadej jakby ktoś nie znalazł w pobocznym topicku :



************************************************** ***************

Dokładnie !! kabel upyha sie na jednej stronie a na drugiej ( bez kabla) daje sie kryjówke ,,, , dzięki temu pająk częściej wychodzi ,,,,

zarówką morzna pająka przypalić dosć łatwo a kablem nie


pajak nie koniecznie sie zakopie - on będzie uciekał OD źródła ciepła a nie głupio ( jak w jakimś amoku ) kopał i pchał sie samemu w ogień , nawet jak haplopelne połorzysz na palniku to nie zacznie kopać a wpier ... sie na najwyrzszy punkt w tera ,,

wersja ze sie zakopie brzmi dlamnie tak jakby ktoś powiedział ze jak sie oparzy to wepchnie ręke głebiej , zamiast wyciągnąć ja odruchowo ,,,,




nie ma znaczenia czym ogrzewamy pająka tylko to czy robimy to dobrze ,,, hmm morze jeszcze wypisze wg mnie zalety ( porównanie ) zarówki i kabla

kabel :
- grzeje na tej powierzchni na której chcemy ,
- temperatura podlega miejszym wachanią
- termostat lepiej pełnia zadanie jak grzeje sie od spodu nirz od gury
- wilgotność jest wyrzsza a ucieczka wody z terra mniejsza
- nawet przy przegrzaniu pająk morze uciec do gury ( gdzie jest chłodniej )
wady:
- nie daje światła
- wiencej kłopotu z montarzem i przy ew. awarji
- źle stosowany zaszkodzi pajakowi


zarówka :
- daje światło

wady :
- szybsze wysuszanie
- temperatura wysoka w całym tera co przy przegrzaniu odcina jaką kolwiek droge ucieczki ( pod ziemią przy długim grzaniu jest terz gorąco - byliście kiedyś w tropikalnej jaskini ?? - to nie tak jak nasz raj , po 5 minutach kapie z ciebie ztrumieniem )
- źle stosowana zaszkodzi szybciej pająkowi nirz kabel



************************************************** ***************

PMajdan
09-03-2013, 15:34
Ja tam nie narzekam na zarowke, dzieki ktorej moge sobie w nocy ogladac pajaki - bo zarowa 25`tka nagrzewa mi caly obszar a nie jedno miejsce. Pozatym w przypadku lampki tz bardzo dobrze sie reguluje temp. za dnia i w nocy.

ponczos
09-03-2013, 15:43
O ile stopni podniesie mi temp. kabel grzewczy umocowany (dosyć gęsto) na bocznej ściance terra o wym. 20x30x25? O ile kabel 15 W, a o ile 25 W? Temp. pok. ok. 23 stopni.

Baku
09-03-2013, 16:02
z czego zrobione tera , jaka wentylacja ,,, , jak daleko od wentylacji kabel ,, za duzo zmiennych , najlepiej sprawdzić , ale napewno mniej nirz zarówka o tej samej mocy

Kisiek
09-03-2013, 19:53
:)))) bez przesady, jak zamontujemy zarowke (lustrzanke) w jednym koncu terra i w drugim konu damy jakis konar czy cos w tym stylu to tez bedzie dobrze! no oczywiscie jak:
- terra ma odpowiednia dlugosc okolo 30-35cm
-ma odpowiednia wentylacje...
-zarowke nie damy wieksza niz 25W
wtedy w jednym koncu maszego (pajaka) terrarium bedzie chlodniej o pare stopni niz po drugiej stronie pod sama zarowka i pajaczek bedzie spacerowal i siedzial tam gdzie mu pasuje, wiem bo tak jest u mnie w nocy temp spada do 19 stopni i rano jak zapalam zarowke to pajaczek sobie podchodzi w ten kat gdzie jest zarowka i sie grzeje dopuki terrarium sie nie nagrzeje , potem sobie idze gdzie chce (na polowanie ;P ) jest rzecza oczywista ze gdy uzywamy jakiego kolwiek dopalacza (ogrzewania) musimy czescie zraszac woda terra i obserwowac pajaczka i terrmometr zeby nic zlego sie nie stalo paczkowi... duzo by na ten temat pisac bo zarowka ne nadaje sie do wszystkich gatunkow pajaczkow np d murinusow - one pottrafia sobie zrobiz gniazdo w kacie z zrowka i wcale nie maja zamiaru z tamtad wyjsc co moze sie skonczyc tragicznie dla naszego kochanego puila...
Kabel grzewczy tez jest ok- Baku juz wmiare dobrze wyjasnil co jak go uzywac...
Ale nie zapomnajmy o tym ze pajaczkowi temp pokojowa tez pasuje i nie zagraza jego zyciu! tylko przez to wolniej rosnie :/
Pozdrawiam i zycze powodzenia w probach podgrzewania terrarium!- najlepiej robice to z termometrem bo przy b. wysokiej temp to pajaczke niestety nie ma gdzie uciec i zrobimy z niego pieczen...
PS - nie zapomibnajcie o czesytrzym zraszniem woda by poidwyzyc wilgotnosc - utrzymac na wlasciwym poziomie :)
ale sie rozpisalem ;) koncze i ide spac ;) hehe
narazie
Pozdro z Wrocka

_INVISIBLE_
10-03-2013, 03:22
U mnie tez murinus wykopal sobie bunkier pod zarowka i calymi dniami i nocami przesiaduje tam. Jesli zachowa sie odpowiednia wilgotnosc, jak i dobowe stadki temperatury dzien/noc nic nie powinno sie stac, ptasznik nie przesuszy sie:)

Atrax Robustus
10-03-2013, 03:33
Pewnie, ze kable nie sa zle. Szczerze mowiac, nic nie nadaje sie bardziej do ogrzewania terrarium nadrzewnych niz wlasnie kabel. U naziemnych tez nie widze przeszkod, ale jak juz wspomniano, powinien byc on wmontowany w polowe terrarium. Niebezpieczenstwo jest wtedy, gdy kabel ma bardzo duza moc, albo gdy jest rozlozony na calej powierzchni terrarium.
Trzeba tez miec na uwadze, ze kryjowka pajaka powinna znajdowac sie w czesci "chlodniejszej".

ponczos
10-03-2013, 04:07
Terra szklane, wentylacja tradycyjna (z przodu na dole, i na "suficie" z tyłu).

Baku
10-03-2013, 04:52
obstawiam ze 25 da ci średnią temperature 27-29 *

Baku
10-03-2013, 04:55
i dzięki temu pajączek częściej wychodzi by sie ogrzać :P

Awikularia
10-03-2013, 10:21
I nie zakopuje sie kabla w terrarum, tylko kladzie pod....

Baku, nie przegryzie? Moja samica B. boehmei wyzarla gume, ktora mam przy drzwiczkach terrarium...... Nie mowiac o dziurach w pudelkach plastikowych ;)

Baku
10-03-2013, 10:56
hehe dobre :P

nokeg
10-03-2013, 11:24
ja bym sie bał dać go mojej behmei, korzenie roślinki które miałą w terra roszarpała na kawałki

morda
10-03-2013, 11:25
Pająk bez problemu przegryzie. Moj kędzierzawy zrobił z patyka wióry. Czemu? Nie wiem - tak mu się podobało. Przynajmniej miał zajęcie.

42d3e78f26a4b20d412==