PDA

Zobacz pełną wersję : VENGASY



Chester86
10-03-2013, 02:51
ok to sorka z eniepztrzylem do Faq i zadawlem te pytania ale nawet tamtego niezuwazylem i tego co tam jest ale teraz wszytko juz przeczytalem, jednak brakuje tam sporo i szkzoda ze nigdzi neimoge znalsc wiecej informacji o vengasach wszyscy mowia ze chodowla podobna jak smithi i kedzior ale w "opisach gatónkow" jest napisen ze np wogole inne podloze bo tam substrat kokosowy z piaskiem 1/3. i neizrozumialem 3 razy wiecej piasku czy torfu? bo az dzine mi sie wydaje

Jimbo
10-03-2013, 02:54
Podłoże możesz dać jakie chcesz. Najlepszy jest substrat kokosowy lub zwykła ziemia ogrodowa. I VAGANS a nie "vengas".

Atrax Robustus
10-03-2013, 02:55
Z tego co wiem, to na substrat kokosowy jeszcze nikt tu nie narzekal, wiec daj mu to.

FoKs
10-03-2013, 03:16
a ja z tego co wiem to piasek jest niebespieczny dla ptaszorow :)

i pisz powoli jak piszesz posty bo nie mozna zakapować co piszesz :)

mIRO
10-03-2013, 03:19
PRZESTANCIE Z TYM PIASKIEM BO MNIE SZLAG TRAFI!!!


POMYŚLCIE JAK ŻYJE TAKA BOHEMEI W MEKSYKU?? PRZECIEZ ONA TAM CALY CZAS NA PIACHU SIEDZI!!!

PAJAK PRZEŻYJE NA PIACHU!!

KONIEC Z TA PLOTKĄ. PAJAK MOZE MIEC PIASEK!! (Ale piasek ze względów estetycznych polecam tylko dla pajaków, które w środ. naturalnym żyją na pustyni.)

roko
10-03-2013, 03:20
hehe dobrze wiesz gdyz piasek zapycha plucotchawki pajaka
pozdrawiam!

Neo2
10-03-2013, 03:26
Miro przestan sie wymądrzac bo są tu osoby wiedzące o wiele wiecej na temat ptasznikow niz doswiadczenia z kędziorem shaggim. Piasek moze zatykac plucotchawki poniewaz w terra nieda sie zrobic dokładnie tak jak jest w Meksyku tam niema pustyni tak jak sahara (tam jest mocno ubita ziemia ktora nie jest samym piaskiem).
WIĘC NIE WPROWADZAJ W BŁAD INNYCH UZYTKOWNIKOW FORUM!!!!!!

loko
10-03-2013, 04:07
co wy z tymi plucotchawkami... jak by sie tak zapychaly to by nie bylo pajakow z nowego swiata
hahahha
to mity ludzie....

msk
10-03-2013, 04:13
"niz doswiadczenia z kędziorem shaggim"

POLEGLEM :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )

mIRO
10-03-2013, 04:17
HEHEHE I co loko ma takie samo zdanie.

Atrax Robustus
10-03-2013, 04:20
Juz o tym mowiono. Zreszta material musialby byc nieslychanie maly i w odpowiednio duzej ilosci, aby mogl zapchac plucotchawki.

rastafaq
10-03-2013, 04:21
W tym akurat mas zracje Miro, ze sie nie zapchaja.
Co najwyzej moze sie zapchac nos hodowcy :P jak go bedzie wtykal w ten piach.

Atrax Robustus
10-03-2013, 04:22
Piasku nie polecam, ze wzgledu na sypkosc, ale i nie odradzam.
Najlepiej stosowac standardowe podloza: ziemia kwiatowa, substrat kokosowy, torf. To sie sprawdza najlepiej. Ja jestem zachwycony tym drugim :)

Atrax Robustus
10-03-2013, 04:25
Z tym piaskiem, jest jeszcze tak, ze bardzo dobrze sprawdza sie jako mieszanka. Np. torf + substrat kokosowy + piasek. Malo osob trzyma swoje zwierzaki w podlozu tego typu, ale czytajac zagraniczne fora spotkalem sie z entuzjazmem w stosunku do mieszanek tego typu.

GALN
10-03-2013, 04:47
Nie wiem w którym to jest opisie ale pisze o zatkaniu płucotchawek można by było to usunąć i by było ok .Też to czytałem i po przemyśleniu wydało mi się to dziwne ale masa osób zaczeła się tym sugerować.

Atrax Robustus
10-03-2013, 05:19
Rzeczywiscie takie cos jest - w FAQ, ktore spisalem. Juz pare miesiecy temu wydawalo mi sie to bzdurne, ale zapomnialem, ze w ogole taki punkt w FAQ byl. Dobrze, ze GALN napisal, bo nawet nie wiedzialbym, ze taki punkt tam w ogole jest.
Powstalo to pod natchnieniem pewnego artykulu, ktory ktos tu zamiescil.
Byl ta opis pewnej sytuacji, w ktorej pajaki trzymane na piasku padaly szybciej niz inne i gosc doszedl do takich a nie innych wnioskow.

Rownie dobrze moglby to byc jeden wielki zbieg okolicznosci i tak zapewne bylo, dlatego ten punkt zostanie usuniety lub zmieniony.

Aha, chyba w jednym opisie tez jest taka wzmianka.

Mc.Luka
10-03-2013, 06:54
ja używam włąśnie mieszanek substratu kokosowego, torfu i piasku, a robię to tak, że biorę poczke substratu, pół o połowe mniej torfu i ok szklanke piasku, to mieszam dokładnie i jest git
ale ma też wadę- otóż szykowałem terra dla pterinochilus murinus, mieszanka była zbyt wilgotna więc nasypałem ją do terra, ubiłem i zacząłem naświetlanie w celu wysuszenia- niestety meszanka po wyschnięciu "skurczyła się" i straciła swoje walory....
świetnie chłonie wilgoć, długą ją trzyma i nie zapada się, więc pająk może kopać do woli, na takim podłożu właśnie trzymam swoje pająki w terrariach docelowych

ardi
10-03-2013, 07:00
www.tropical.com.pl - tu jest strona producenta podłoża kokosowego :)

Awikularia
10-03-2013, 10:07
Sam piasek moze byc o tyle niebezpieczny, ze nora, ktora zasypie pajak, zawali sie... I to tyle na temat szkodliwosci piasku....

42d3e78f26a4b20d412==