PDA

Zobacz pełną wersję : Za mały, za gruby i wogóle jakiś dziwny...



Rewja
10-03-2013, 08:41
Ostatnio czułem się jakbym siedział na bombie zegarowej i gapił się na zegar odliczający czas pozostaly do detonacji, a wszystko to za sprawą smitha, mojego pierwszego i ulubionego paskuda, a było to tak...

Około 2 tyg. przed wczorajszą wylinką, pojawily mu się czarne zgrubienia na odwłoku (takie małe chropowate paproszki) myślalem, że może to być grzybica lub też nowotwór, tym bardziej, że bagatelizowalem nieco zakaz palenia fajek w moim pokoju, słowem czulem się winny...

Jednak nie mogłem zmniejszyć wilgotności, ani wysuszyć mu tego świństwa talkiem, gdyż wylinka zbliżała się wielkimi krokami. Tak więcz czekałem siedząc okrakiem na tej bombie, aż w końcu przeszedł wylinkię.

Teraz jest 2,5 cm L8 (napewno), wogóle nie urósł i do tego wylazł ze starego pancerza z ogromnym, jak po obfitej klacji, odwłokiem...

Jak do tej pory to pierwszy fenomen wylinkowy, z jakim mam doczynienia i nie wiem co o tym myśleć. Może ktoś mi pomoże to wytłumaczyć??

dzięki i pozdrawiam
Rewja

ardi
10-03-2013, 08:50
Może Ci się wydaje, że nie urósł. Też mam smithi i też po wylince sprawia wrażenei jakby nie urósł. Poczekaj parę dni. Jego nowy pancerz na pozątku jest miękki, więc on może jeszcze troszkę podrosnąć :)

morda
10-03-2013, 09:46
Normalne wg mnie. Czasem wychodzą nażarte z wylinki. Przykład - moja irminia. Najedzona jak świnia, z wylinki wyszła ładna i proporcjonalna. A moja lividum (niejadek) w wylinki wyszła chudziutka.

Rewja
10-03-2013, 09:50
dzięki
mogę teraz swobodnie się odstresować (zleźć z bomy)...

pozdrawiam
Rewja

Diabolo
10-03-2013, 15:43
nigdy nie mialem przypadku aby pajaczek po wylince wyszedl "z ogromnym, jak po obfitej kolacji, odwłokiem"... proporcjonalny i mniejszy tak, ale nie wiekszy niz karapaks... o wielkosci wnioskuje po tym jak zostalo to napisane

tomash_k
10-03-2013, 22:32
Kędziorek L8 i ma 2,5cm?? !! Moj jest L8 i mial 4cm tuz po wylince a jak mu sie powiekszyl odwlok to ma 4,5cm...

GALN
11-03-2013, 00:15
tomash nie kędziorek chodzi o smithi

tomash_k
11-03-2013, 05:43
dobra przyznaje jak za szybko czytam to gubie wyrazy ale te pająki osiagaja te same rozmiary... daaaaa

Rewja
11-03-2013, 07:16
Jestem pewien tego co napisałem, mogłem jedynie zbyt pochopnie ocenić ilość wylinek, ale ewentualny margines błędu to jedna wylinka, gdyż równie dobrze mógł być wyrośniętym L2 zamiast L3 jak go kupowałem...

ps. a odwłok ma wielkości zeppelina...:)

pozdrawiam Rewja

42d3e78f26a4b20d412==