PDA

Zobacz pełną wersję : karmienie muchami



Chester86
11-03-2013, 23:07
a mo|a karmic muchami? czy za bardzo "zabakteriowane" :)?

_INVISIBLE_
11-03-2013, 23:56
Jesli muchy masz z wlasnej hodowli czyli z pinek ( biale robaki ) mozesz ptasznikowi podawac naspokojnie- nic sie nie stanie.
Mianowicie jesli nie masz hodowli much tylko podajesz ptasznikowi, ktore lataja po domu, to raczej nie podowaj, poniewaz maja w sobie duzo zarazkow czy innego ciulostwa np. gdy sprzatasz dom jakoms chemia lub cos innego to mucha tego sie "nalyka" i ma to w sobie- wiec nie polecam.

rastafaq
12-03-2013, 02:32
Ja karmie i tymi z hodowli i tymi zlapanymi, ale raczej rzadziej , bo nie chce mi sie ich lapac :)Jak dotad zadnych powiklan nie bylo.

mongothealien
12-03-2013, 11:59
i kolejne pytanie noob'a:
należy im urwać sktzybełka by nie latały, prawda ?

nie śmiejcie sie, proszę ale pajęczyna mojego kędziorka nie jest zbyt rozłożysta by trafiła w nią mucha :/

GALN
12-03-2013, 12:06
nie trzeba obrywać skrzydeł jeśli się wylęgnie w pojemniku z pająkiem to jak będzie głodny to ją dorwie można oberwać jedno skrzydełko jak złapiesz ale tylko po to aby tobie nie zwiała .Ale cię mongothealien z tym noobem wkręciło heheeh nie wiem nawet co to znaczy hihihi snob czy jakoś tak ? Nie pisz tego bo to nie ma sensu troszkę ostatnio ucichło napastowanie kolegów,jesteś jak najbardziej bezpieczny . ;)hihihi

mongothealien
12-03-2013, 12:28
@GALN: jestem świeżym urzytkownikiem forum, nie znam się, uczę sie cały cas od was więc jestem nowy=noob.
od kilku lat pisze na dużym forum komputerowym i wiem, że pytania niedoświadczczonych użytkowników są dość upierdliwe i banalne...
wolę więc zaznaczać moje noob w postach mimo panującej tu tolerancj ponieważ nie chcę by porównywano mnie do BOBO, który wali post za postem ( no offence ).

wracając jednak do tematu much - zagrzebały mi się podczas karmienia dwie pimki - obie przeistoczyły się w duuuże muchy lecz Stefan nie był nimi w ogóle zaintererowany ( moze z powodu zbliżającej się wylinki? ).

z tego co zauważyłem - obie prawdopodobnie były max głodne po przeistoczeniu w muchy i tu pojawia sie kolejne pytanie:
jestem w pracy z Stefan w tym czasie przechodzi wylinkę L8, w międzyczasie z pimki powstaje duuża mucha...
czy istnieje jest mozliwość by zrobiła mojemu pająkowi jakąkolwiek krzywdę podcza s wylinki ( nie zeżre go lub czy nie złozy w nim jajek ) ?

BOOBO
12-03-2013, 12:31
może mu zrobić krzywde w czsie wylinki i to dużą

GALN
12-03-2013, 12:41
tego że nie je tej muchy może być wiele przyczyn może poprostu nie jest głodny,co do muchy która wylęgnie się akurat jak ciebie nie będzie a pająk będzie przechodził wylinkę często się tak mi zdarza i nic się nie dzieje mija jakiś czas aż mucha się "napompuje" wygląda jak mutant wtedy :) jak przyjdziesz z pracy możesz ją usunąć pająki tak zaraz nie giną w czasie wylinki nie masz się o co martwić.Często było tak że mucha chodziła a pająk przeszedł wylinkę.Mucha jaj nie złoży na żywym organiźmie larwy much żywią się tylko martwą tkanką więć pajączek jest bezpieczny.

ponczos
13-03-2013, 03:03
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że poprostu może zaistnieć sytuacja w której przechodzący wyl. pająk poprostu przestraszy się czegoś wałęsającego w jego "okolicy" i sam się uszkodzi np. zaniepokojony zacznie wykonywać gwałtowne ruchy. Jest taka możliwość??

PMajdan
13-03-2013, 04:56
MOj vagans wszamal wczoraj w nocy duza muche (oderwalem jej skrzydla) a jest po 4 wyl.

morda
13-03-2013, 09:52
Pasjonujące....

Za niedługo moje pająki i kumpla dostaną pisklaki gołębi... Avicularie np. w naturze też zjadają pisklaki :)

42d3e78f26a4b20d412==