PDA

Zobacz pełną wersję : Czynniki odpowiadające za wielkość ptasznika.



Eqester
13-03-2013, 07:24
Cześć
Przypuśćmy, że oba pająki są w tym samym wieku i z tego samego gatunku

Pytania :
1. Czy ptasznik, którego trzyma się w wyższej temperaturze, co za tym idzie szybciej wylinieje, urośnie mniej po wylince od ptasznika, który jest trzymany w niższej temperaturze i później zrzuci wylinkę ?
2. Czy ptasznik którego przez parę wylinek trzyma się w zbyt małym pojemniczku, będzie mniejszy od ptasznika który jest trzymany w odpowiednim terrarium ?
3. Czy im większy jest pojemniczek w którym ptasznik jest hodowany tym większy urośnie pająk po wylince ?
3. Czy wilgotność ma jakiś wpływ na wzrost ptasznika po wylince ?
4. Czy najedzenie ptasznika ma wysoki wpływ na to jak dużo urośnie po wylince ?
5. Macie możę jakąś receptę na to aby pająk urósł jak najwięcej po wylince ?

Sorki, że pytania są dość dziecinne...

nokeg
13-03-2013, 08:23
1. bedzie rósł szybciej (czyt. częstsze wylinki), temperatura wpływa na metabolizm, im wyższa temp tym większy aptetyt
2. jeśli tak to napewno nieznacznie
3. nie, wsadz pająka po pierwszej wyl do miski i po wylince zobacz czy jest wielkości miski. To niema znaczenia
3. na wzros raczej nie, ale na przebieg wylinki tak
4. tak, ale nieznacząco
5. niema takiej recepty, przynajmniej nie słyszałem

_INVISIBLE_
13-03-2013, 08:33
Pytanie 2

Zdecydowanie tak, nie bedzie mial dla siebie odpowiednich warunkow, bedzie za ciasno wiec osiagnie miejsze rozmiary. Jednemu facetowi ptasznik przechodzil wylinke w kokosie ( z tego co pamietam ) i byl za maly do wielkosci ptasznika, doszlo do zdeformowania konczyn. Czyli ptasznik powinien miec terra, domek dostosowany do jego wielkosci

Pytanie 3

Nie skadrze nie ma to znaczenia

Pytanie 4

Nie ma, wilgotnosc w tym wypadku ma za zadanie nawilzac wylinke zeby ptasznik zrzucil bezproblemowo

Pytanie5

Owrzem ma i to duzy. Jesli nakarmisz ptasznika ile sil, urosnie duzy poniewaz dobrze byl karmiony i niczego mu nie brakowalo, a jesli nie bedzie karmiony to nie ma po czym przybrac tej masy ciala

Pytanie 6

Zeby ptasznik przybral/urusl jak najwiecej na masie swego ciala dobrze go karm, dawaj obfite posilki ile dusza zapragnie. Jesli chesz zeby szybko linial podniesz temperature, wilgotnosc i nie zapominaj o pokarmie

morda
13-03-2013, 09:47
1.Nie.
2.Nie.
3.Nie.
4.Tak.
5.Karmić...

Baku
13-03-2013, 10:18
to mi :P w tym kokosie :P

Baku
13-03-2013, 10:22
5 razy tak albowiem wszystko wpływa na wszystko i wszystko jest względne



co do metody :P

nie sprawdzane ale teoretycnie chyba ma podstawy hyba :P

durzo jedzenia , obnirzenie temperatury po wylince z 28 załózmy do 26

podniesienie wilgotności o jakieś 10%( jak sie da )

przesto pająkowi teoretycznie powinien puzniej stwardnieć oskurek a duza ilość energi przyśpieszy wzrost

jednocześnie obnirzenie teperatury obnirzy tylko metabolizm ogulny , utrzymując na wysokim poziomie zdolności metaboliczne komórki ( szybszy wzrost )



ale to tak na biegu wymyśliłem :P

Awikularia
13-03-2013, 10:23
Invisible, pajak nie byl mniejszy w tym kokosie, a jedynie mial zdeformowane odnoza. Jest znaczaca roznica miedzy slowami "mniejszy" a "zdeformowany"...

Eqester
13-03-2013, 12:12
Dzięki za odpowiedzi

madOx
13-03-2013, 13:49
>>Czy im większy jest pojemniczek w którym ptasznik jest hodowany tym większy urośnie pająk po wylince ?<<

U kolesia, ktorego kupowalem pajaki, zrobil maly eksperyment. 4 Smithi z tego samego miotu drozdzielil po 2 do malych i wiekszych pojemnikow. Z tego co pamietam byly po 5 wylince. Pajaki z wiekszych pojemnikow byly 2x razy wieksze od tych z mniejszych. Trudno cokolwiek stwierdzic przy 4 osobnikach ?!?! No ale tak bylo :)

_INVISIBLE_
13-03-2013, 14:37
Wiedzialem ze bedzie jakies ale..:) Chodzilo mi o to ze baku mial duzego ptasznika, a maly domek i tam ptasznik wylinial, poczym mial zdeformowane konczyny z powodu malego lokum

Awikularia
14-03-2013, 01:40
Pawle, ale nie byl mniejszy, a w poscie nie chodzilo o deformacje, tylko o wielkosc........

Baku
14-03-2013, 03:23
hmm był mniejszy :P jak jej sie nogi po krzywiły to miała mniejszyy roztaw nir przed wylinką !! :P

buhaha

Eqester
15-03-2013, 10:02
Sposób _INVASIBLE_ zadziałał i to z dużym skutkiem. Ostatnio liniały mi vagansy i ten którego trzymałem w chłodniejszym pomieszczeniu co za tym idzi później stwardniała mu "skóra" był znacznie większy od przetrzymywanego w pomieszczeniu z większą temperaturą :) A co do tego sposobu, aby ptasznika dać do większego pojemnika , to powiem wam, że to chyba możliwe, że urośnie większy, bo to chyba raczej normalne, że zwierzę które jest w za małym pojemniczku jest troszkę mniejsze.

Hwarang
16-03-2013, 04:27
Nie jestem fizykiem, ale mnie chyba uczyli, ze im cos zimniejsze tym sie robi twardsze, a w cieplesie roztapia :) To co mowicie moze i jest prawda ale imo to zbieg okolicznosci.
Wezmy na przyklad takie maslo :) im zimniej, tym szybciej twardnieje. Im cieplej tym bardziej mieciutkie :>

Hari
17-03-2013, 01:06
To sprobuj podgrzewac jakis duroplast, albo drewno :> Swoją drogą chityna nie jest ani z masła, ani z polietylenu, to polisacharyd - jak celuloza.
Mysle ze w tym przypadku wiekszy wplyw od temperatury moze miec wilgotnosc na twardnienie pancerza.

Hwarang
17-03-2013, 02:05
Chemikiem tez nie jestem :D
ale dzieki za info ;)

42d3e78f26a4b20d412==