PDA

Zobacz pełną wersję : Skorpion



gabriel
13-03-2013, 12:04
Co ile czasu skorpion powinien dostawać pokarm ,czy skorpiony zrzucają pancerz jak tak to co ile czasu??

morda
13-03-2013, 12:24
Zrzucają dość rzadko (w porównaniu z niektórymi ptasznikami). Pokarm powinny dostawać w zależności od apetytu. Wrzuć mu i zobacz czy będzie jadł. Ja miałem wielkiego niejadka...

Mysza1983
13-03-2013, 12:56
Hmm żrą jak chcą, najlepiej wrzucać i patrzeć czy jedzą (przy małej ilości) przy dużej ilości wrzucasz i i tak to coś zje :-). Wylinki dosyć rzadko, w zależności od gatunku (może być nawet przy młodych raz na 6 miechów).

bartekg
13-03-2013, 13:14
Pozwolę sobie zacytować moją odpowiedź na identyczne pytanie zadane na forum terrarystyka.com.pl

"Skorpiony przechodzą w swym życiu z reguły siedem wylinek (są potwierdzone przypadki ósmej wylinki, aczkolwiek jest to ewenement).
Tak jak wcześniej napisali moi przedmówcy, przed wylinką skorpion zaprzestaje pobierania pokarmu. Bardzo często zakopuje się wtedy (to jednak zależy od gatunku) na kilka dni, tygodni lub nawet miesięcy. Nie wolno w tym okresie niepokoić skorpiona czy, jak to często czynią początkujący, sprawdzać "czy żyje bo go nie widać".
Częstotliwość wylinek zależy od wielu czynników, m.in. temperatury, wilgotności, odpowiednich warunków w terrarium (podłoże, kryjówki, spokój), no i oczywiście wieku i gatunku delikwenta. Do tego każdy osobnik zrzuca wylinki z inną częstotliwością. Zdarzało mi się wiele razy że pewna część młodych z danego miotu trzymanego w tych samych warunkach przechodziła już np. piątą wylinkę, podczas gdy niektóre dopiero trzecią.
Po kilku dniach od wylinki możesz zacząć próbować karmić skorpiona. Nie musisz się martwić tym że przegapisz wylinkę i skorpionek padnie z głodu bo nie nakarmisz go na czas. Jeśli będzie naprawdę głodny to pożywi się nawet swoim starym pancerzykiem."

Mam nadzieję że Ci to pomoże:)

majes
14-03-2013, 12:02
Naprawde tak trudno wpisac w wyszukiwarce "skorpiony"??

42d3e78f26a4b20d412==