PDA

Zobacz pełną wersję : niepopolarne karmowe robale



Chester86
14-03-2013, 01:28
DLaczego nikt niechoduje amrerukanskich karaczanow jako karmowe? Wiem ze moga niby latwo sie na dom rolesc no ale bez przesday moj kolega mial wystarszy wysoki terarium i siatka metalowa i NIEMA bata niewyjda za nic. a rozmnazaja sie 100 razy szybciej niz inne niewybobrazam sobei chodowli madagaskarskich jako karmowe chociaz niby szybko sie romnazaja to wg straasznie dlugo trwa okres rozwoju. albo swiierszcze bananowe co niegraja? nie sa leprze od srodzeimnomorkich? a jakos nigdzie neimoge dostac

Awikularia
14-03-2013, 01:37
Jak chcesz hodowac te karaczany, to nikt ci nie zabrania.... Ten post brzmi jak pretensja do nas, ze sie tych owadow nie trzyma.... :P

GALN
14-03-2013, 01:42
Chester86 gdzie tak pisze że nikt nie hoduje karaczanów na karmę ,pisze się zawsze o świerszczach domowych bo łatwo dostać , bananowe możesz kupić na forum sprzedam .

Chester86
14-03-2013, 01:53
karaczanow AMERYKANSKICH nie powiedzuilem ze wogole nikt niehoduje karaczanow. i zadna pretesja tylko pytam loool

GALN
14-03-2013, 02:05
równie dobrze mógłbyś się zapytać dlaczego nikt nie karmi rzekotkami na to samo by wyszło ,rodzaj pokarmu w większym stopniu uzależniony jest od dostępu do niego i kosztów jego zakupu itd.nie ma w tym nic dziwnego.Jeśli karaczany były by po 0.20 groszy to wszyscy by nimi karmili nikt nie zakłada chodowli karmowej mając 2 pająki bo jest to nieopłacalne.Ja mam troszkę pająków a dopiero myślę o świerszczach lub karaczanach .Karaczany raz kupiłem i mi całe stado w 3 dni padło nie wiem dlaczego nie mam ręki do nich może albo się zatruły , chore jakieś były i od tamej pory nawet o nich nie myślę.

morda
14-03-2013, 02:14
Zapewne chodzi o Periplaneta americana - ja przez pewien czas hodowałem. Szybkie jak cholera, śmierdzą (wydzielają specyficzną woń) no i mnożą się jak poparpane. Jak Ci ucieknie dorosła zapłodniona samica to lepiej od razu dzwoń po deratyzację.

Jaca
14-03-2013, 02:30
Małe sprostowanie - świerszcze bananowe grają :P

Chester86
14-03-2013, 02:48
GALN napisał(a):

""> równie dobrze mógłbyś się zapytać dlaczego nikt nie karmi
> rzekotkami na to samo""

no neimoge jaki kwas porownujesz dostepno[ i cene zekotek do karaczanow amerykanskich ktore mozesz dostac za darmo i romnazaja sie bedziej niz prusaki haaha wez liepj siedz cicho

Miszqa
14-03-2013, 03:02
Chester86 - nie jestem tu moderatorem, ale forum służy do dyskusji - jeśli ktoś coś napisze a Ty odpowiadasz "haaha wez liepj siedz cicho" to myśle, że forum jest Ci nie potrzebne - z Twojego "tonu" jasno wynika, że wiesz już wszystko... więc nie trać tu może czasu?;)

Masa
14-03-2013, 03:15
Czemu zakladasz 2 takie same posty??
Trzeba bylo walnac ten topic na zwierzetach karmowych jak to teraz zrobiles...narx

Baku
14-03-2013, 03:22
hyba nie zrozumiałeś co kolega powiedział :P

GALN
14-03-2013, 03:37
hehehe Chester86 albo nie zrozumiałeś albo udajesz ,zamiast rzekotek mogłem równie dobrze napisać kurczakami ,wielbłądami na to samo by wyszło i moja odpowieć miała by ten sam sens .Ale ty byś wtedy napisał że pająki wielbłądów nie jedzą.

rastafaq
14-03-2013, 03:43
Nie napisał by wielbłądów, bo to dla niego za trudne.
Napisał by wielblonduf, spójrz jak ten Chester pisze.

Baku
14-03-2013, 03:46
a cvo za rurznica jak pisze ??

GALN
14-03-2013, 03:48
zapomniałem dopisać bo może faktycznie nie wiesz o co mi chodziło

ty napisałeś :DLaczego nikt niechoduje amrerukanskich karaczanow jako karmowe?

ja napisałem :równie dobrze mógłbyś się zapytać dlaczego nikt nie karmi rzekotkami na to samo by wyszło

reszta to było wytłumaczenie w czym tkwi problem

rastafaq
14-03-2013, 04:54
Baku - w zasadzie bledy ortograficzne az tak mnie nie wkurzają, ale takie przekręcanie wyrazów jak np. "niechoduje amrerukanskich" "wystarszy wysoki terrarium" - nawet bez odmiany.
Poprostu niektórzy tak piszą, że aż sie ciężko czyta :)

nokeg
14-03-2013, 08:17
ja sie czasem zastanawiam co baku pisze bo nieznam niektórych wyrazów, ale mnie to nie przeszkadza:-) to jest sztuka!! teraz już wiem co baku chce przekzać pisząc: hyba, terz, rórznica itd, na poczatku niewiedziałem. Baku nie pisze tego zeby Cie w jakiś sposób urazić, ale Twoje pismo naprawde jest specyficzne i niepowtarzalne. Przeglądałem raz allegro, czytałem opis... myśle gdzieś takie błędy widziałem na forum... patrze na nick sprzedającego-Baku (lub BakuBak, jakoś tak już dokłądnie nie pamiętam, ale to była Twoja aukcja). Twoje pismo to jak Twój symbol, znak po którym można rozpoznać Twoje posty:-)

42d3e78f26a4b20d412==