PDA

Zobacz pełną wersję : Pajęczyny - które robią dużo pajęczyn?



treewood
14-03-2013, 03:46
Tak jak w temacie ... bardzo podobaja mi sie pajeczyny pajakow ... m.in. mojego murinusa. Jednak moja rosea, smithi i parahybana nie kwapia sie by je robic w wiekszych ilosciach.

Ktore pajaki robia b. duzo pajeczyn np. jak murinusy?

(jesli temat byl poruszany to przepraszam ale nie znalazlem go za pomoca wyszukiwarki)

rastafaq
14-03-2013, 04:20
Stromatopelma,Chromatopelma,Avicularie,Ephebopeusy ,Ceratogyrusy,Psalmopeusy i wiele innych, przeważnie najwięcej pajęczyn robią pająki nadrzewne, podziemne tak samo robią w celu umocnienia ich tuneli.

morda
14-03-2013, 04:43
Generalnie większość ze Starego Świata + nadrzewne i Ephebopusy z Nowego.

treewood
14-03-2013, 05:07
a nie ma jakichs rekodzistek?

wymieniles wg ilosci tworzonej pajeczyny czy jak ci przyszlo do glowy?

nokeg
14-03-2013, 08:07
a kto bedzie liczył nitki pajęczyny żeby swtwierdzić który ma najwięcej??
Chromatopelma wyściela wszystko pajączyną (np moja) w dodatku jest pięknym pajakiem, nie garesywnym ze słabym jadem

morda
14-03-2013, 08:18
Nie ma rekordzistów. Murinus robi bardzo dużo pajęczyny, Chilobrachys też. Z kolei mnóstwo pajęczyny plecie Chromatopelma... można by tak bez końca. Wymieniłem te pająki, które robią jej dość dużo. Np. to rzadkość zobaczyć Brachypelmę w pajęczynowym gnieździe.

msk
14-03-2013, 08:34
Przetransportowalem wczoraj murinusa do wiekszego pojemnika, coby mi na spod wieczka nie wchodzil i utrudnial pielegnacje.
Rzecz jasna, zbudowal gniazdo pod samym wieczkiem, uplotlszy mnostwo sieci =)

INVISIBLE
15-03-2013, 03:35
Moj murinus nie robi wcale sieci:(:( zakopal sie pod zarowka i siedzi jak w bunkrze :), moze po wylince cos sie zmieni. Grammostola rosea cale podlorze kolo kryjowki oblepila w sieciach

rastafaq
15-03-2013, 04:31
czesto sie zdaza ze murinus ( spinifer ) robia gniazda na gorze terra mimo ze sa to naziemne pajaki, u mnie zawsze siedzial na gorze u znajomego takze, ale nie ma reguly na to, chyba troszke nie na temat napisalem :)

Versi robi sieci fajne, chromatopelma i cyratogyrus takze, calceata mniej ale tez urocze ;)

Iko
15-03-2013, 13:19
U nas rekordy biją chromatki, mamy trzy i wygląda jakby się ścigały która więcej. P.cambridgei zrobił fantastyczne hamaki. Najlepsza jest vagansica, nie dość, że najaktywniejsza to jeszcze wszystko pooplatała to każdy liść wygięła w inną stronę i przywiązała. Murinus robi hamak pod sufitem potem go rozwala i robi następny obok.

42d3e78f26a4b20d412==