PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o terrarium



fran
22-04-2014, 08:16
Takich tematów było juz chyba sporo, ale chciałem się zapytac czy jak kupie samo szklane terrarium to lepiej je wykonywac samemu (jesli tak to co potrzebuje zeby poprzyklejac korek i maty kokosowe na sciany, jak samemu zbudowac dośc duzy wodospad- na 60 cm wysokosci, którędy doprowadzic kable do srodka, jak zamontowac zarowki, i które najlepiej kupić do terrarium tropikalnego pozwle sobie zrobic mala reklame :) czy kupic night glo, day glo, heat glo czy promienniki podczerwieni- które dają ciepło a które tylko swiatło, czy potrzeba kupic mały wentylatorek do środka a takze to jak "zautomatyzowac" terrarium- chodzi mi o to jak podłączyc termostaty i automatyczne wyłączniki swiatła) czy lepiej poprostu zlecic to komuś???

Może troche chaotycznie wszystko zapisałem, ale myśle ze się doczytacie i odpowiecie :)

djtommi
22-04-2014, 09:49
jak masz wizje tego jak ma to wygladac to zrob sam bo to nie jest trudne a nie ma sensu komus dawac kase za cos takiego, wodospad zbuduj z korka (bardzo dobry pomysl na niego daja w biofilu i latwy jest do wykonania). Do przyklejenia uzyj silikonu akwarystycznego, a reszta zalezy od tego co chcesz w srodku trzymac.

ZioleK
22-04-2014, 10:18
Tu masz linka jak zrobic szklane terra od podstaw
http://arachnea.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=156&Itemid=95

fran
22-04-2014, 10:40
Dzięki za linka, ale nie chodziło mi o budowe terrarium tylko o zaaranżowanie wnętrza czyli któredy przeciągnąc kable gdzie jak i jakie zarówki najlepiej załozyc i jak podłączyć cała reszte elektroniki - termostaty, wyłączniki czasowe a teraz sobie przypomniałem ze chciałem sie jeszcze dowiedziec czy do pompki, która bedzie pompowala wode do wodospadu można podłączyc nawadnianie terrarium, zeby mozna bylo jakoś niezaleznie od wodospadu włączać???

ZioleK
22-04-2014, 12:45
Sorry, nie tego linka dokladnie wyslalem. Ale jak bys troche poszperal po stronie to bys zobaczyl ze jest tam caly dzial terra od budowy i wystroju do opieki nad terraium. Pytanie tylko dla kogo ma byc jeszcze to terrarium dla jaszczurki, weza...?

fran
22-04-2014, 12:51
Dla węza. I jeszcze jedno pytanie z czego zrobić basen około 50 cm

fran
23-04-2014, 10:56
Prosze wytłumaczcie mi czym ogrzewac a czym oswietlac, tylko prosze nie piszcie ze lustrzanka, bo chcę miec wszystko w miare profesjonalne

Z tego co "obliczyłem" wychodzi ze zeby
a) ogrzac terrarium musze mieć : promiennik podczerwieni , i kabel grzewczy
b) oświetlic musze miec
- na dzien: świetlówke, i żarówke np. day glo
- na noc zarówke np. night glo
Czy to nie zaduzo bo chyba sie coś przeliczylem, bo wychodzi ze miałbym zainstalowane conajmniej 4 RÓZNE żarówki????
I jeszcze jedno jak długo działa promiennik, ile najwiecej moze chodzic na dzien, i czym ogrzewac w dzien zeby utrzymac temp. 25- 29 stopni i w nocy 22- 24 stopnie??? A co to jest ten ściemniacz???

fran
24-04-2014, 15:11
widze ze nikt mi nie chce odpowiedzieć :(

fran
01-05-2014, 13:05
qtwa widze ze wszyscy sie spiesza zeby mi odpowiedziec!!!!!!!!!!! dziekuje wam bardzo z taką pomocą to rzeczywiscie daleko zajde w hodowaniu wezy!!! do d..y nie podobne!!!!!!!!!!!

fran
03-05-2014, 04:09
Pomocy no!!!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==