PDA

Zobacz pełną wersję : Czy on zdycha !!



RRD
18-03-2013, 03:19
Mój smithi we środe(28.04) przeszedł wylinke i jest teraz L5 !! Wszystk było ok aż do dziś a wałaściwie do wszoczraj. Postanowiłem go nakarmić i nie chciaił jesć piniki i uciekał . Pokiereszowałem robaka i zostawiłem mu na noc ! Rano wstaje sprawdzam i robaczek nie tknięty a nawe troszke sie rusza ! Patrze na pajączka on siedzi sobie w jedny miejscu skulony i nic !! dotykam go w łape i odwłok i nic !! wokońcu podrazniłem troszke i sie ruszył !! próbowałem mu dać nowego świeżego robaka i nic !! nawet robak przeszedł mu między łapami koło kłow jadowych !! po prosty paja trzymał na nim pały i nic a ten podnim sie ruszał. czy on zdycha ??:(:(:(:(( co z nim nie tak !! jak go treaz dotknołęm to wszedł na ścinke siedzi !! co to może być ?? ma nadzieje żę nie zdycha.A zauwazyłem jeszcze w faounboxie takei małle białe robaczki - co to jet ?? może to mu szkodzi ?? zmienić mu torf ?? a może dlatego taki otępiały że mu za długo nagrzewam tera i ma wyską wilgotnoć ?? prosze o pomoc !! z góry dzieki !!!!!!!!

Atrax Robustus
18-03-2013, 03:25
Najlepiej daj mu spokoj, nie szturchaj go i nie probuj go karmic na sile. Moje byly apatyczne do 3 tygodni po wylince, a nawet i dluzej.

RRD
18-03-2013, 03:48
ale oni nie zdycha ??

Tony_666
18-03-2013, 03:56
A te małe białe robaczki co ci chodzą w terra to są roztocza.ożliwie szybko wymień podłoże i przemyj terrarium wodą.Jeśli go zdążyły zaatakować to jest on teraz osłabiony i dlatego nie chce jeść...

Atrax Robustus
18-03-2013, 03:58
To nie sa roztocza.
Tzn. Moga byc nimi, ale jezeli to takie malutkie biale "glistki", to znaczy, ze sa to skoczogonki, ktore sa kompletnie nieszkodliwe.
Jezeli jednak te robaczki przypominaja miniaturowe pajaczki, to znaczy, ze sa to roztocza i moga one zaszkodzic pajakowi.

Aha - wg. mnie nie zdycha.
Jaka ma temperature i wilgotnosc w terrarium ?

morda
18-03-2013, 04:12
Raczej nie zdycha. Czasem pająki siedzą bez ruchu kilka dni. Normalka.

Jimbo
18-03-2013, 04:14
Dlaczego sądzisz że zdycha ? Dałeś mu pinkę 4 dni po wylince, więc nie dziwne, że jeszcze nie chce jeść. Daj mu na razie spokój i spróbuj go nakarmić za parę dni. I zmierz temperaturę, czy nie ma za wysokiej. Nie spryskuj mu też codziennie, bo Smithi nie wymaga tak dużej wilgotności.

RRD
18-03-2013, 04:16
te robaczk to raczej małe glsitki !!w żadnym calu nie przypomniają małych robaczków !! dzięki za odpowiedzi !!!!!!!

Dejot
18-03-2013, 06:25
te robaczki w zadnym w7ypadku nie przypominaja robaczkow:)
:)

pac
18-03-2013, 06:33
a tym bardziej smithi :)

pac
18-03-2013, 06:34
hehehhee niezle niezle :)

chrzanu
18-03-2013, 06:44
Z reguły to ptaszniki karmi się chyba dopiero ok. 2 tygodnie po wylince. a czasami i tak i tak nie jedzą.

madOx
18-03-2013, 08:26
10.5 Po jakim czasie od wylinki mogę podać pająkowi pokarm?
Okres ten jest zróżnicowany i zależy od wielkości osobnika. U młodych trwa to tydzień,
a u dorosłych trochę dłużej - do 2 tygodni. Przy dorosłych osobnikach nie należy jednak polegać na liczbach, tylko patrzeć na kolor szczękoczułek. Dopóki nie zrobią się ciemnobrązowe lub czarne, dopóty nie wolno ptasznikowi podawać żadnych owadów
i innego pokarmu, gdyż w ekstremalnym wypadku może połamać sobie szczękoczułki, a to może doprowadzić do śmierci zwierzęcia. Należy też dodać, że ptasznik z uszkodzonymi szczękoczułkami (szczególnie w przypadku dorosłych osobników) to dla hodowcy duży ciężar ze względu na trud karmienia.
Ogólnie przyjmuje się, że młode pająki (do pięciu wylinek) powinno się karmić nie wcześniej, niż tydzień od wylinki, jednak praktycznie, pająk jest przystosowany do ataku i pobierania pokarmu już po 4 dniach.
Starsze osobniki (L6 - L7) można próbować karmić po około 10 dniach od wylinki, jednak wcale nie jest pewne, że zwierzę zaatakuje ofiarę. Wszystko zależy od tego, czy było obficie karmione przed wylinką. Zależy to też od rozmiaru ptasznika. Zwierzęta duże (L8-L12) można próbować karmić po około 2-3 tygodniach od wylinki.

LINK: FAQ (http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php)

Jimbo
18-03-2013, 08:42
Bez przesady. Duże można już karmić po tygodniu, bez żadnych problemów.

RRD
18-03-2013, 10:17
ja nie wiem co jest znim !! siedzi cału dzień na tej sciance i tylko zmnienił pozycje !! mam tylko nadzieje że nie zdechnie !!! :(((((

rastafaq
18-03-2013, 10:35
stary, to masz powazny problem, nie ryszyl sie, łojej, moze juz nie zyje, oddycha ?? sprawdz tetno...

kak
18-03-2013, 12:29
wez moze oddaj tego pajaka zanim go zabijesz z powodu zbytniej troski
albo kup sobie chomika.

wszystko jest ok!!!

morda
18-03-2013, 12:39
Nie zdechnie - to normalne...
Przyzwyczaj się albo go sprzedaj...

RRD
18-03-2013, 12:42
oczywiście nikt sobie nie mógł zachwać docinków dla siebie !! po prsotu sie przestraszyłem żę coś nie tak znim !! ale teraz jest wszytko ok !! sprawdziłem i chodzi sobie po funboxie !!!!!!! dzieki wsyzki którzy okazali sie wyrozumial !

Gregg
18-03-2013, 13:26
mój pająk miał tak trzy dni przed śmiercią :D:D:D

msk
18-03-2013, 13:40
kak wrote:
wez moze oddaj tego pajaka zanim go zabijesz z powodu zbytniej troski

:))))))))))))))))))))))

kak
18-03-2013, 14:02
RRD, docinków by nie było, gdyby nie było tego w archiwum
przynajmniej z mojej strony.

42d3e78f26a4b20d412==