PDA

Zobacz pełną wersję : jak karmic? ktore to moga byc wylinki?



Hamlett
19-03-2013, 04:03
Mam pajaka Smithi i nie chce jesc.. nie wiem ktora wylinka bo dostalem go od kumpla, ale cialka ma gdzies 1,5 cm ( przy okazji powie mi ktos, po ktorej on moze byc wylince)... powie mi ktos co mam dawac do jedzenia pajakowi tej wielkosci i mniej wiecej co ile??
Poza tym mam Geniculate i Boehmei (wielkosci glowki od zapalki, moze minimalnie wieksze) i tez nie wiem po ktorej moga byc wylince i co im dawac jesc, co jaki czas... Jestem poczatkujacy, wiec z gory dzieki za odpowiedzi:)... No i czy jak pokroje im maczniki, yo czy to zjedza? czekam na odpowiedzi:)

Cron Munich
19-03-2013, 04:14
Przejżyj FAQ tam wszystko znajdziesz
a jak nie to w starych postach pewnie bedzie...

msk
19-03-2013, 04:17
Troche dziwne podejscie maja ludzie wobec zwierzat terraryjnych.

Tak, jakbym ja kupil sobie gekona, albo legwana, wrzucil do kartonowego pudelka i zaczal pisac na forum, co mam z nim zrobic, bo sobie kupilem i jestem fajny i modny, ale zupelnie nie mam pojecia, jak sie opiekowac, grunt jednak- ze mam.

Cron Munich
19-03-2013, 04:20
Hi hi Dobre Zgodze sie z przedmówca :)

Hamlett
19-03-2013, 04:20
hmm przegladalem FAQ.. ale nie wiele ono mi mowi, bo nie wiem po ktorych wylinkach moje pajaki sa ( wszystkie dostalem)... i zalezy mi na tym zeby ktos mi powiedzial ktore to moga byc wylinki;P a co do krojenia macznikow - robilem juz 2 podekjscia.. pokroilem jednego do wszystkich moich pajaczkow na wielkosci niewieszke niz same pajaki - no i nie zjadly, a zostawilem im to na dluzszy czas - nawet nei ruszyli... moze cos zle robie.. w FAQ pisalo ze malym pajakom najlepiej podawac pokrojone... wole jak ktos mi wyjasni to na forum... dzieki

Hamlett
19-03-2013, 04:22
ps. mam tylko problem z malymi, bo duzego mam juz 6 cm ciala samica i z nia nei mam problemow!! male dla mnie sa nowoscia... poza tym kazdy musi sie kiedys nauczyc, ciekaw jestem jak wy robiliscie, jak dostaliscie pajaki....

Cron Munich
19-03-2013, 04:33
Moze nie jedza bo sie szykuja do wylinki....

Szpaq
19-03-2013, 04:36
Zjedza maczniaki tylko odpowiedniej wielkosci kawalki im dawaj, ewentualnie smithi mozesz dac calego ale malego. Genicula i boehmi pewnie po 1 albo jeszcze nizej, moj smithi 1,5cm mial po 5, poczekaj niech sie odstresuja po podruzy ;-). Reszte masz w faqu.

rastafaq
19-03-2013, 04:37
Nie gadaj ze nie ma nic w FAQ i nie zawracaj zada takimi pytaniami gościu.

Co do Geni i Boehmei to ok 1 moze 2 wyl,a Smithi ok L6 ale nikt ci dokladnie nie powie.

Wez lepiej kup sobie jakas ksiazke o pajakach np.Pawła Cieślaka i czytaj starsze posty ok 2 tyg i wszystko bedziesz wiedzial.
A tak apropos to nie kupuje sie zwierzat tak "o" nic o nich nie wiedzac, bo zaraz sie bedziesz pytal czy mozesz dac muche albo cos w tym stylu.Popytaj tego co ci sprzedał jak masz hodowac.

I pamiętaj : Bądz duży i nie zadawaj glupich pytan.

Atrax Robustus
19-03-2013, 05:09
Jest to w FAQ, zapewniam Cie.
I problem karmienia chyba wystarczajaco szczegolowo opisalem...

msk ma racje, powinno robic sie tak: chec kupienia zwierzaka --> zbieranie informacji o zwierzeciu ---> kupno i przygotowanie terrarium ----> kupno zwierzecia.

Nie mozna zmieniac kolejnosci.
Poszukaj sobie w FAQ odpowiedzi na to pytanie. Zreszta w archiwum tez masz.
To tak na przyszlosc.

Hamlett
19-03-2013, 05:13
dzieki za odpowiedzi.. teraz juz wiem.. niestety nei mam kontaktu z kolesiem, ktory dal mi pajaki.. cos o nich zreszta juz wiem, a teraz wiem wiecej i wierzcie mi nei bede zawracal wiecej wam glowy... jeszcze raz dzieki.. pozdro!

Masa
19-03-2013, 05:38
Ostatnio zadzwnoil kupel do mnie ze ma od tygodnia mala B.Emilie i zadawal pytania w stylu co to je i takie tam to mnie szlag trafil....
No bo przeczytac cos wczesniej to juz kur.. za trudne...narx

Goblin
19-03-2013, 09:50
Hamlett witam może jakiś kontakt ?? moje GG 2759773 próbuje utzymywać kontakt z wszystkimi hodowcami z Rudy Śl. a niejest ich zaduzo :D:D

Atrax Robustus
19-03-2013, 11:49
Hamlett - nie w tym rzecz. Jak chcesz, to pytaj, ale na takie podstawowe pytania, np. dot karmienia moge odpowiedziec Ci na gg, jesli chcesz - 2027194.
Dla mnie to nie jest jakas strata czasu i na gg chetnie odpowiem na wszelkie pytania poczatkujacych, ale sam rozumiesz, ze musze tu pilnowac z Morda porzadku, zeby nie powtarzaly sie caly czas te same tematy dot. karmienia, wylinek, zakopywania sie i tak dalej.

42d3e78f26a4b20d412==