PDA

Zobacz pełną wersję : ROZTOCZA-temat rzeka!



bolex
19-03-2013, 08:08
Pytanie brzmi-jak walczycie z roztoczami u pająków?Jakimi środkami-jeśli są-można to wykończyć?

GALN
19-03-2013, 08:56
do zamrażarki na 2 dni terra oczywiście bez pająka powinny wszystkie paść dobry sposób bez szkodliwych środków.Tylko aby za wilgotne podłoże nie było bo terra rozsadzi.

bolex
19-03-2013, 09:26
Jedne publikacje podają, że wysoka wilgotność też je zabija,a inne odwrotnie;to samo jeśli chodzi o niską wilgotność.Nie wiem co mam o tym myśleć!

Tony_666
19-03-2013, 09:46
Wymień podłoże na nowe.Za każdym razem przed włożenie podłoża to terra,włoż wilgotne podłoże do rozgrzanego piekarnika na 10-15minut(wystarczy w zupełności) w temp.200stopni C.

Tony_666
19-03-2013, 10:01
A roztocza możesz zwalczyć metodą ,którą z powodzeniem stosuje wielu hodowców skorpionów w USA.Wkładasz do terra np. pojemniczek po filmie fotograficznym po uprzednim przygotowaniu.Najpierw taki pojemniczek wysmaruj od środka wazeliną,porób dużo dziurek w fiolce,wsadż jakiegoś dużego martwego świerszcza zamknij pojemniczek i zostaw tak w terrarium,i staraj sie ten pojemniczek na nowy wymieniać w miare często tak np.co dwa dni żeby od świerszcza był już pewien zapach;0 co napewno bardziej podziała na roztocza... . Pozdrawiam

_INVISIBLE_
19-03-2013, 10:25
Pewnie zostaly w terra resztki pokarmu + wilgotnosc duza = roztocza:). Mozesz kupic ( jesli sa ) w zoologiku roztocza drapiezniki, ktore wytepia tamte roztocza, a na koncu same siebie i znikna z terra. Roztocza nazywaja sie Hypoaspis sp. Wzupelnosci nie zaszkodza ptasznikowi.

Jesli nic z tego nie wyjdzie to mozesz zrobic jak pisze Walter
http://www.terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=4138&start=0

ew. jesli nie chcesz kombinowac zrob jak pisali przedmowcy

bolex
19-03-2013, 10:33
Pomysł z pułapką wydaje mi się świetny!Dzięki wszystkim za pomoc.

Atrax Robustus
19-03-2013, 11:46
Hej!

Ja polecam zamrazare, bo mimo, ze pomysl z pojemniczkiem wydaje sie dobry, to jednak, jak poszukasz w archiwum opinii hodowcow o tym sposobie pozbywania sie roztoczy, to zobaczysz, ze w niektorych wypadkach ten sposob w ogole nie wypalal.

Tony_666
19-03-2013, 13:34
Ja kiedyś zamrażałem ziemię z lasu i nic,może te te krajowe roztocza są wytrzymałe na zamrożenie.I może inaczej dzieje sie z takimi np.z włókna kokosowego(nieraz sie z tym spotkałem) i były roztocza.Możliwe,że to tylko roztocza krajowe takie co sie przyniesie z lasu śa trudne do wytępienia,bo z zamrażaniem włókna kokosowego nie miałem żadnych problemów. Pozdrawiam

Tony_666
19-03-2013, 13:40
Więc radze uważać innym na przynoszenie jakiś korzeni ,gałązek z lasu. Najlepiej takie rzeczy to wyprażyć w piekarniku i jest napewno o wiele większe prawdopodobieństwo że nic ich nie zostało. Pozdrawiam

bolex
20-03-2013, 09:27
Wydaje mi się ,że to nie od korzeni,ani od ziemi czy włókna kokosowego, tylko od pokarmu.Zauważyłem,że najwięcej tego świństwa jest w mącznikach,a tego raczej nie wypraże:))!Kupiłem w sklepie zoo i po kilku tygodniach było tego pełno.

Awikularia
20-03-2013, 10:10
Nie w macznikach, nie w macznikach... Zyja sobie w podlozu, korzeniach, galeziach itp. Wylaza na resztki pokarmu. Roztocza w naszych terrariach to nie pasozytnicze tasiemce... Ja sie nie przejmuje roztoczami, ale nie mialam jeszcze w terrariach plagi...

bolex
20-03-2013, 12:29
Mączniki też hodowane są na jakimś podłożu(otręby,papier, resztki chleba,odchody, itp)..Gdy kupujesz te larwy, to sprzedawca sypie do woreczka miarkę ,ze wszystkim co się tam znajduje.Jak człowiek wie,że cały wystrój terrarium jest pewny,to szuka przyczyn dalej.....Dzisiaj kończe dezynfekować ostatnie terrarium,zwierzaki są troche zdezorientowane,ale wiedzą,że to dla ich dobra:)) DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC.

angelo
24-03-2013, 06:19
nie wiem czy wiecie ale glowny sposobem rozprzestrzeniania sie roztoczy jest FOREZJA czyli przyczepianie sie do innych zwierzat wiec spokojnie moga podrozowac na macznikach lub swierszcza lub innych zwierzetach nawet na pajakach wiec jak raz pojawia sie roztocze to nie ma szans zebys zwalczyl je do konca. roztocza nie sa az tak szkodliwe ale w wiekszych ilosciach moge wchodzic patasznikom w rozne zakamarki ich ciala i narobic niezlego ambarasu. gdy w moich terrach pojawi sie za duzo roztoczy to poprostu wysuszam ziemie nie podlewajac jej i wybierajac wszystkie stare zarcie po jakims czasie roztocza znikaja i moge znowu je podlewac i potem znowu sa roztocza i tak w kolko no ale jeszce nigdy nic im sie nie stalo wiec az tak bardzo sie tym nie przejmuje. jezeli nie masz ich za duzo to nie przejmuj sie nimi i poportu rob tak jak ci mowilem pajakom okresowa susza nie zaszkodzi a roztoczom wrecz przeciwnie

Mefisto
24-03-2013, 06:33
Przez ile czasu zazwyczaj przesusasz tą ziemię, aby nie zaszkodzić pajączkom?

angelo
24-03-2013, 06:43
jezeli juz wyschnie to tak zostawiam na kilka dni 4-5 i potem podlewam znowu i juz roztoczy nie ma. ale mowie jezeli na hodowli pojawily sie roztocza nie ma szans zeby je do konca wyplenic chyba ze wszystko zlikwidujecie razem z pajakami i moze wtedy chociaz i to nie jest pewne bo jaja roztoczy sa bardzo wytrzymale. pozdrawiam i zycze powodzenia w walce z niewidzialnym wrogiem

Grażynka
24-03-2013, 07:33
ja bym nie radził tego sposobu z wysuszaniem ziemi na 4-5 dni głupi pomyśł możesz przesuszyć zwierzaki

rastafaq
24-03-2013, 07:50
Przez 4-5 dni sie pajak nie przesuszy bo w powietrzu bedzie dalej wilgotno. Crawshaye sa podatne na roztocza

Tony_666
24-03-2013, 09:26
Qumpel miał tak samo kupił świerszcze w sklepie zoologicznym,wcześniej nie obejrzał świerszczy.A po świerszczach chodziły roztocza(pełno ich było!),które bez żadnego problemu było widać tylko wystarczyło wczesniej sprawdzić przed podaniem.I problem gotowy przez dłuższy czas... . Pozdrawiam

angelo
24-03-2013, 09:29
nie przesuszysz zwierzat :) chyba ze malenstwa ale im latwo zmienic miszkanko gorzej z duzymi moje pajaki nie maja az takie wilgoci i jeszcze zaden mi nie zdechl pozatym w kazdym terrarium mam miseczke z woda wiec o picie pajaczki sie nie martwia

Grażynka
24-03-2013, 12:43
no ja mojej geni nie spryskiwałem około 24 godzin (tylko ze siedziala caly dzien pod zarówką) i sie przesuszyła
na szczescie wszystkko jest juz spox

angelo
24-03-2013, 13:10
wez pod uwage ze roztocza tez lubia temperature ale sa mniej wytrzymale niz pajaki wiec jak obnizysz temperature i wilgotnosc pajak sobie z tym bez problemu poradzi ale gorzej bedzie z roztoczami :) ale wiadomo ze jaja przezyja. nie wiem czy pamietacie jak sie walczylo z wszawica? polegalo to na tym ze smarowalo sie glowe takim smierdzacym gownem i po 2 tygodniach powatrzalo sie operacje a wszystko po to ze trucizna nie dziala na gnidy. a okres rozrodu trwal 2 tygodnie. tylko trzeba wziasc tez pod uwage to ze nie wszystkie gdnidy byly zlozone w tym samym czasie. podobnie sprawa przedstawia sie z roztoczami jezeli jestes wytrwaly i bedziesz powtarzac to we wszystkich terrach odpowiednio czesto to masz szanse pozbyc sie tego gowna. no ale to jest naprawde trudne. trzeba gdzies znalesc ile trwa cykl zyciowy takich roztoczy ale dalej twierdze ze pozbycie sie ich na zawsze jest imposible

42d3e78f26a4b20d412==