PDA

Zobacz pełną wersję : Pewnie już było, ale nie mogłem znaleźć.



mIRO
20-03-2013, 08:13
Mam pytanko o następującej treści: Jaki pająk bardzo często przesiaduje POZA kryjówką. Chodzi mi o naziemnie ale mówcie też o nadrzewnych, bo podziemne chyba nie wchodzą w grę :-)

Neo2
20-03-2013, 08:19
hehe kazdy siedzi tyle ile mu sie chce, kazdy ma indywidualne upodobania. :D Moja smithi zawsze siedzi poza kryjowką, Murinek zakopany wogóle go nie widze, Irminia w gniezdzie tez jej nie widze, nawet niewiem czy zyją jeszcze. :]

SMITI
20-03-2013, 08:20
często poza kryjówką....np. geniculata, smithi (przynajmniej mój), nadrzewne zawsze w gniazdku, co jeszcze....grammostola rosea, b. vagans, nasz rodzimy kędzior i inne brachypelmy....

mIRO
20-03-2013, 08:23
Wlasnie chodzi o to ze kedzior mi siedzi caly czas pod ziemia. Raz go po 5 wylince w tym tygodniu widziałem bo go robak stamtad wygonił. ( mączniak).

mIRO
20-03-2013, 08:26
Dobra i jescze jedno. Wiem, że branie na reke jest niedozwolone, ale chciałbym czasem obejżec mojego kedzira i nie wiem jak go wziasc. Bo raz mi wyszedl z pojemnika ( mIRO.pajak.prv.pl <---- zdjecie pojemnika ), gdy pojemnik stal na białym stole i zaczal mi uciekac miedzy zeszyty, i ksiazki ktore na owym stole lezaly. Robil to ze strachu czy dlatego, ze chcial sie ukryc bo kontrastowal z bialym stolem?? Bo w sumie wyposcilbym go czasem zeby sobie pochodzil, ale jak mi ucieknie to sobie nie podaruje, a skrczybyk szybki jset. Co radzicie??

morda
20-03-2013, 09:08
Wyjmij go jakimś patczkiem. Odkop mu kawałek nory.... sposobów jest masa. Branie na rękę nie jest nie dozwolone ale jest nie potrzebne.

rastafaq
20-03-2013, 09:46
a w terrarium nie moze chodzic ?? co to za przyjemnosc ze pochodzi postole albo dywanie tym bardziej, ze jest ryzyko ??

_Andrzej_
20-03-2013, 13:57
Moja emilia praktycznie cały czas siedzi poza kryjówką (L6). Właściwie to tylko podczas wylinki wtula się w małą jamkę od strony żarówki.
W tej chwili polubiła łowić "ryby" :))) - (to żart) siedzi przy pojemniczku z wodą i obserwuje jak kąpią się w nim skoczogonki. Wydaje mi się, że nie bez przyczyny wybrała to miejsce. Wszystkie mączniaczki ciągną do wody i najczęściej w tym miejscu je łapie. To chyba podobne zachowanie jak z budowaniem sieci - pająki przesuwają jej centralne miejsce tam gdzie najczęściej łapią się ofiary.

rastafaq
20-03-2013, 14:15
U mnie Blondi siedzi caly czas poza kryjówką i Ceratogurusa często widze, no chyba ze jest przed wylinka i sie schowa.

A co do łapania to walnij kapciem i potem za noge do góry, napewno nie ucieknie.

Grażynka
20-03-2013, 15:30
geniculata bardzo żadko korzysta z kryjówki przynajmniej moja

mongothealien
21-03-2013, 03:31
Stefan (kędziorek L8) ma w końcu odwłoka kryjówkę (nie wiem czy pająki maja coś potocznie zwanego dupą:-), którą mu przygotowałem.
Często siedzi w norca, którą sobie wykopał za kokosem, uwielbia również gałązki sztucznej roślinki. a jak mu na maxa odbije - siedzi na szybie ;-)
robi co chce i tak ma być !

bachus
21-03-2013, 06:38
u mnie irminia ciągle w gnieździe, vagans raczej rzadko w wykopanej norce a lividum spaceruje tylko w nocy.

madOx
21-03-2013, 06:54
U mnie najwiecej poza kryjowka siedzi Geniculata.

PMajdan
22-03-2013, 18:36
Grammostola?

morda
23-03-2013, 01:02
Acanthoscurria geniculata.

42d3e78f26a4b20d412==