PDA

Zobacz pełną wersję : czy ukąszenie = ucieczka????



BOOBO
21-03-2013, 12:23
Mam pytanko czy jak ptaszor ukąsi np moją ręke to będzie z niej uciekał(chodzi mi o taki przy[padek że nie będe ruszał ręką ).
Z góry dzięki za odp

roko
21-03-2013, 12:29
raczej ucieknie (chodź czasami może nie) a tak woogle to nie mozliwe zebys zatrzymał ręke odruch pawłowa:D
pozdrawiam!

rado120
21-03-2013, 12:56
pozostanie na rece i bedzie dalej ja gryzl az zaczniesz ja ruszac lub mocno krwawic, BOOBO skad ty bierzesz takie pytania?

majes
21-03-2013, 13:00
a sprpboj zrobic takie doswiadczenie ze kolega niech w nieoczekiwnaym momencie ukuje cie szpilka czy igla.czy wtedy tez nie bedziesz ruszac reka?
A myslisz ze jak nie ucieknie to dlatego ze bedzie chcial zostac i Cie przeprosic??

morda
21-03-2013, 13:04
I jakie masz prawdopodobieństwo, że ukąsi Cie pająk?
Jak go będziesz brał namiętnie codziennie na rekę to ukąszenie może nigdy nie nastąpić... za to jak będziesz go brał nieumiejętnie, nerwowo itp. to zapewne się dorobisz. Regalis, irminia, vagans, geniculata - to wszystko na rękach zachowuje się bardzo łagodnie jak się z tym dobrze obchodzisz.

A jak nie masz zamiaru "handlingować" to wystarczy długa pęseta i nawet Stromatopelmy mogą Ci nagwizdać...

Nazar
21-03-2013, 13:07
kolejne ciekawe pytanie:(( Ehhhhh szkoda słów

Baku
21-03-2013, 14:45
niekoniecznie ucieknie

zalerzy od gatunku i od sytuacjji , np jak takiej stratopelmie sprzątasz to morze ci wyskoczyć z gniazda , dziabnąć , wruciś spowrotem a jak szybko nie zabierzesz z tamtąd łaby to dziabnie 2 raz :P

a taka h lividum moze na ciebie skoczyć i dziabać ile wlezie to tu to tam : ]

Awikularia
22-03-2013, 00:50
Dokladnie, moja samica H. lividum jak dostanie akurat ataku furii, to ani mysli uciekac, dziabie raz za razem. I jest jej wszystko jedno, czy jest to penseta, patyczek czy np. woda ze spryskiwacza. Dziabie tak silnie, ze za kazdym razem robi dziury w swoim misternie tkanym dywaniku......

[RED-689]
22-03-2013, 02:09
W zasadzie zawsze uciekaja o ile nie zmieni sie im terenu (z ich tuneli na np. podloge :-) i o ile maja gdzie uciekac w swoich tunelach. Pomimo wszystkiego Cobalty to pajaki z bardziej wytrwale (i szybko :) atakujacych pajakow.

Atrax Robustus
22-03-2013, 02:35
To chyba logicznie, ze pajak kasa w chwili poczucia zagrozenia. Ale jedne gatunki po ukaszeniu uciekaja, a inne przystepuja do dalszego ataku, jak Awi napisala.

tomek 3miasto
23-03-2013, 09:11
morda a powiedz mi czy normalnie bierzesz irminke na rece ? bo ta moja malpa jest tak szybka ze mysle iz nie byl bym w stanie jej dorwac po ucieczce a i jeszcze po ostatniej wylince zaczela skakac ehehe he (L6)

morda
23-03-2013, 10:58
Miałem irminię od kolegi - mojej nie biore (non stop w pajęczynie). Miała może z 7-8cm z nogami. Podstawiłem rękę, popchnąłem i ona grzecznie weszła na rękę. Pochodziła nam chwile i wpuściliśmy ją z powrotem. Jest dość nadpobudliwa i agresywna jak się ją drażni w terrarium. Stawia się i atakuje kąsając po kilka razy patyczek :)

Robson
24-03-2013, 09:30
ja pamietam jak karmilem avicularie i chcialem jej wrzucic siwerszcza na pajeczyne, a ona wyskoczyla i dziabnela swierszcza, ale ja sie tak przestraszylem ze szybko wyjalem reke, a na pencecie byl swierszcz, a swierszcza trzymala avi, wiec caly ten komplecik spadl mi na noge :-)
ja sie wystraszylem i wstalem, avi wyladowala na podlodze, wlozylem ja spowrotem do terra, od tej pory sie boje jej nawet dotknac, wiem ze nie chcioala kasac mnie tylko zapolowala, ale normalnie sie jej boje :-P
i teraz juz wiem ze pajakow na reke nie nalzy brac ani nic, ja nie bralem ale mniej wiecej to to samo bylo :-P

DragoN16
24-03-2013, 10:50
pająk ugryzie i zostanie by przeprosić
:D:D:D

Baku
24-03-2013, 15:14
to wspułczuje , nie ma większej lipy niz bać sie swego pupila :P

Robson
25-03-2013, 14:36
no ja sie boje, wiem ze on mnie bardziej niz ja jego, ale jednak sie boje :-)

42d3e78f26a4b20d412==