PDA

Zobacz pełną wersję : domowe pająki



Method Man
24-03-2013, 00:09
Cze wszystkim interesuje się pająkami ale niestety rodzice nie pozwalają mi mieć ptasznika ale słyszałem że hodowla domowych pająków jest równie interesująca co ptaszników noi chciałem żeby ktoś mi pomógł jak zorganizować takiemu małemu pajączkowi terrarium żeby żyło mu się jak najlepiej

za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje !!

Foxtrott
24-03-2013, 00:28
złap jakiegoś krzyżaka, np krzyżaka ogrodowego, albo tygrzyka paskowanego. fajne są też skakuny arlekiny, ale malutkie... spróbuj to znaleźć i złapać...

morda
24-03-2013, 00:33
Tygrzyk jest chroniony :P

Tak jak Foxtrott mówi złap jakiegoś krzyżaka czy skakuna. Krzyżaka możesz trzybać nawet luzem w pokoju. Nie opuści swojej sieci. Raz miałem takiego (tyle ze był jeszcze mały). Rozpiął się między kwiatkiem a sufitem.

Method Man
24-03-2013, 00:53
tyle że mi chodzi jak urządzić takiemu pajączkowi mieszkanko żeby żyło mu się jak najlepiej

morda
24-03-2013, 00:57
No to np. dla kątkinka wystarczy ta rolka z papieru toaletowego. Pająk tam zrobi gniazdo i będzie cacy.

Foxtrott
24-03-2013, 01:18
podpatrz jak wygląda miejsce gdzie złapiesz dany okaz

Atrax Robustus
24-03-2013, 03:15
W przypadku katnika to raczej nie pomoze, bo trudno mu bedzie zorganizowac cos na podobienstwo naturalnej kryjowki.

Ale tak: Zlap katnika, przygotuj sredniej wielkosci terrarium lub faunabox. Przedziel je na pol mala plaska deseczka, a w rog terrarium poloz pionowo srodek po rolce papieru toaletowego. POdloze jest zbedne. Pajak zaczepi pajeczyne o deseczke, a gniazdo zrobi w rolce.

rastafaq
24-03-2013, 03:26
Atrax, potrafisz czytac w myslach takiego katnika ?? czesto w opisach pajakow jest napisane "wloz korzen a pajak zrobi tam kryjowke" - pajak zrobi kryjowke gdzie bedzie chcial.

Skakuna to ciezko bedzie obserwowac z racji na jego "kolosalne" wymiary, a u krzyzaczka wrzuc jakies badyle, to mozliwe ze ladnie zrobi siec.

angelo
24-03-2013, 06:03
nie sluchaj foxtrota i nie proboj lapac tygrzyka paskowanego!!!!!1 to najbardziej chroniony pajak w polsce wiadomo ze policja do ciebie nie przyjdzie ani nie pojdziesz za to do wiezienia ale miej sumienie i pozwol tym pajakom zyc na wolnosci

Foxtrott
24-03-2013, 06:09
zgadzam się z tym!! z rozpędu go napisałem za co bardzo przepraszam.
tygrzykom odluść:)

angelo
24-03-2013, 06:25
ciesze sie ze sie ze mna zgadzasz ;)

Grażynka
24-03-2013, 07:21
tygrzyki sa fajowe u mojej babci jest duzo, na szczeście sa jeszcze takie miejsca gdzie mozna znaleźć te pajaczki

Atrax Robustus
24-03-2013, 14:36
Takich miejsc jest naprawde pelno na zachodzie i poludniu. Najwiecej mozna znalezc na lesnych polanach w okolicy Zagania, Zar i okolic. Duzo jest tez na poludniu (u mnie), szczegolnie na lakach.
W tych rejonach gatunek ten uznawany jest jako dosc popularny i czesto spotykany :]

42d3e78f26a4b20d412==