PDA

Zobacz pełną wersję : Muza dla ptaszników ?? Przecież one nie słyszą !!!



chrzanu
24-03-2013, 05:25
To że ptaszniki nie słyszą to wie każdy. Ale gdy ja puszczam w pokoju inną muzykę niż hip hop ( jakąś spokojną, cichą, uspakajającą) to pajączki robią się aktywniejsze. Nie myślałem że to wina muzyki, więc przez ok. 3 dni nic nie puszczałem a pająki siedziały w kryjówkach jak zwykle i wychodziły tylko nocą. A więc czy drgania takiej muzyki spokojnej jak puszczam podobają im się ??...;] Czy może jest to zbieg okoliczności że wychodzą akurat wtedy jak puszczam im inną muze niż hh ??

msk
24-03-2013, 05:35
Mysle, ze pajaki maja wiele wspolnego ze mna.
Gdy leci debilna muzyka, chowaja sie po norach, byle dalej ;)

Poza tym, sam sobie odpowiedziales na pytanie.

GALN
24-03-2013, 05:44
Wydaje mi się że gdy puszczasz ostrą muzę basy kojażą im się z "trzensieniem ziemi" lub coś w tym stylu chowają się w bezpieczne miejsce ,jeśli basy są stonowane wibracje podłoża przypominają im przechodzącą potencjalną ofiarę zaczynają jej szukać , jeśli nic nie puszczasz to zachowują się jak na prawdziwe pajączki przystało czekają bez ruchu na śniadanio-obiado-kolację ;) Nakarm jednego z nich do syta aby przestał jeść na conajmniej 2 dni , 2 nie karm puścisz cichą muzę i ten najedzony nie będzie łaził tak myślę.

Banan
24-03-2013, 05:50
Moje tez nie lubia HH ale je przyzwyczajam ;p;p

angelo
24-03-2013, 06:00
nie wiem czy wiesz ale wiekszosc pajakow mimo ze ma tyle par oczy slabo widzi jedynymi dobrymi wzrokowcami sa skakuny ktore podczas polowania polegaja glownie na swoich ogromnych slepiach. probowales np zrobic gwaltowny ruch w kierunku pajaka? wogole na to nie reaguje! tak jak mucha np gdy probujesz ja zabic na scianie. pajaki odbieraja wszystkie drgania podloza i to jest wlasnie ich sposob polowania gdy wrzucisz im cos do akwarium rzucaja sie tam gdzies cos spadlo( tak jak ja n dolewam im wode to atakuja spadajace krople wody. pojaki odbieraja rozne drgania tak jak jezyk a co one slysza w tej muzyce tu musisz sobie sam zinterpretowac

Diabolo
24-03-2013, 06:09
nie zgodze sie z tym ze nie reaguje na gwaltowny ruch :] czesto bywa tak ze jak podejde do pudelka z pajakiem to ucieka :] odczuwaja najdrobniejsze drgania, nie tylko podloza, powietrza rowniez...

chrzanu
24-03-2013, 06:16
I tutaj Diabolo ma racje. Powiew powietrza reż odczuwają. A odczuwają je te włoski którymi sa pokryte i przekazują impuls do ukł. nerwowego i stąd ptasznik też wie gdzie znajduje się jego ofiara lub napastnik. A drgania podłoże tez mu do tego posługują.

angelo
24-03-2013, 06:23
no wiem ze powiew odczuwaja bo jak na nie dmuchniesz to zaraz uciekaja ale chodzi mi to ze jak skradasz sie do muchy na scianie to ona ucieka a pajak wogole tego nie widzi

Mefisto
24-03-2013, 06:45
Mucha ma w przeciwieństwie do ptasznika dobry wzrok. Lub przynajmniej na tyle lepszy, aby dostrzec zbliżającego się intruza.

angelo
24-03-2013, 06:48
mefisto wlasnie o tym piszemy ze mucha w przeciwienstie do pajaka cos widzi

tw182
24-03-2013, 06:53
pajaki nie są głupie, gdy słyszą dziadoska muzyke sie chowaja (hip hop) sproboj czegos ostrego np. gorgoroth, burzum!!!!!!!

rastafaq
24-03-2013, 07:41
tym bardziej sie schowaja :P

GALN - napisales, ze jak czuja lagodniejsza muzyke to wtedy "mysla" iz kreci sie ofiara, moze i masz racje. Mnie sie jednak wydaje, ze pajak nie szuka zdobyczy tylko czeka i dopiero gdy ma pewnosc ze ww jest w poblizu atakuje, ale to tylko takie domniemani bo ciezko jednoznacznie stwierdzic.

ardi
24-03-2013, 08:50
Ja w moim pokoju gdzie siedzi Doc (Smithi) puszczam zajebiście głośno Death Metal, bo często słucham i nie zauważyłem różnicy zachowania w ciszy, jak przy muzyce, czyli na 100% nie słyszą, co innego drgania, jednak Docent siedzi sobie w pudełku, któej jest na półce, a głośniki mam na 2 szafach, parapecie, stoliku więc nie mam mowy zeby poczuł drgania. Ostatnio nawet głową machał przy Machine Headzie i Decapitated (żart) :DDD

derilium_tremens
24-03-2013, 09:35
zgadzam się w 100% msk!!! :)

Tony_666
24-03-2013, 09:38
Tak ptaszniki nie mają słuchu,ale za to wyczuwają nawet najmniejsze drgania ... . Pozdrawiam

Foxtrott
24-03-2013, 11:24
włoski ptaszników(zwłaszcza te na nogach) połączone sa ze specjalnymi receptorami odbierającymi nawet najlżejsze ruchy powietrza. w ten sposób ptaszniki odbierają większość bodźców z najbliższego otoczenia

Jimbo
24-03-2013, 12:07
Moja Geniculata lubi Massive Attack, Smithi Przepada za Tiricky'm, ale szczególnie lubi płytę Maxinquaye, bo gdy na przykład puszczę "Angels with dirty faces" to od razu chowa się do norki. Theraphosa natomiast lubi Tool'a, szczególnie szaleje po terrarium przy utworze "schism", pierwsza i druga płyta jej jakoś nie podchodzi. Młode vagansy lubią za to Lao Che i tym podobną eksperymentalną muzykę. Rosea chyba jest prosta, gdyż uaktywnia się przy Norbim.

mich
24-03-2013, 12:12
ardi mylisz sie grubo, jak wiele przedmowcow napisalo ptaszniki odbieraja najmniejsze drgania powietrza, w tym drgania wywolane przez glosniki.

chrzanu
24-03-2013, 12:19
Stary dla mnie hh nie jest dziadoską muzyką. I co to q**a jest jakieś burzum ?? huh.

Atrax Robustus
24-03-2013, 14:34
Moje pajaki toleruja wszystko, co nie ma ostrych basow. Wszystko oczywiscie laczy sie z ich anatomia i fizjologia... wyczuwaniem drgan.
Robia sie bardzo zaniepokojone, gdy puszczam cos z HIF HOP'u.

Ten watek chyba raczej bardziej odzwierciedla nasze upodobania muzyczne :).

.... swoja droga nigdy nie trzymalbym pajaka przy emiterach duzych basow. Ale Immortal, Nokturnal i inne raczej specjalnych drgan nie powoduja, wiec jeszcze nie zauwazylem, aby moje pajaki wygladaly na zaniepokojone. Nie leci u mnie nigdy nic dudniacego i to samo polecam innym - a zwolennikom zasady "no bass, no fun", polecam trzymac pajaki w innym pomieszczeniu. I obie strony beda szczesliwe :)

msk
24-03-2013, 15:07
chrzanu wrote:
Stary dla mnie hh nie jest dziadoską muzyką.

...Byc moze dlatego, iz masz 15 lat...

I co to q**a jest jakieś burzum ?? huh.

...i piszesz wlasnie w ten sposob...

Masa
24-03-2013, 15:24
MSK zostaw malego:)) jak lubi hh to niech katuje swe ponki!
Moje wychodza z norek na dzwiek wehiluka czasu:))).Narx

PMajdan
25-03-2013, 06:38
Muzyka = fala = drgania = odbieranie przez pajaka. Wiec slysza. Oj, spalo sie na fizyce widze....

PMajdan
25-03-2013, 06:39
Im glosnmiej tym wieksza amplituda i tym pajak bardziej jest narazaony na taka "fale"

chrzanu
25-03-2013, 08:01
A co wiek ma do upodobań muzyki ??

chrzanu
25-03-2013, 08:08
I jak widze co raz dalej odbieamy do naszych upodobań a nie do tematu....

msk
25-03-2013, 08:16
chrzanu wrote:
A co wiek ma do upodoban muzyki ??

...dokladnie to samo, co wiek do zadawanych pytan...

Banan
26-03-2013, 14:08
wiem wiem wiem ale moje sa dziwne im sie pewnie hh kojarzy z jakas murzynska impreza ;p;p;p [rainforest parade?] :D:D:D

42d3e78f26a4b20d412==