PDA

Zobacz pełną wersję : Skoczogonki



PMajdan
25-03-2013, 06:37
Czy sa calkowicie niegrozne? Nawet podczas wylinki? A... jak one wygladaja? bo ja zauwazylem w miseczce na wode pelno takich plywajacych robaczkow malutkich(ledwodostzregalnych) czarnych. Pewnie tam wskoczyly i sie potopily. Mysle ze to wlsanie owe skoczkonogi opisywane przez A. w FAKU. Skad te robaczki sie wziely? bo przeciez sie nie zmaterializowaly z przestrzeni! Jakos nie wiem czemu ale mnie nie pokoja? Jak wytepic to cholerstwo?

Neo2
25-03-2013, 07:08
To raczej nie skoczogonki, bo one mają inny kolor. A skoczogonki biorą sie z torfu, sa w nim ich jajka zahibernowane.

Hari
25-03-2013, 09:52
Wpisz w wyszukiwarce "skoczogonki" kiedys dawalem zdjęcia i bylo tez wyjasnienie skąd sei biorą.

Foxtrott
25-03-2013, 11:00
http://www.echostar.pl/~rados105/fox/skoczogonki.gif
skoczogonki

PMajdan
25-03-2013, 12:57
O W MORDE! TO MAM JAKIES MALE GOWNO W TERRA!!! TO COS EJST DUZO MNIEJSZE NIZ TE NA FOTO FOXTROTA!!!!! W MORDE JERZA. A MOZE MI SIE TO RAZEM Z WODA NALALO???????? HMM>>> KURDEMOL NIE WIEM! Pozyjemy zobaczymy. Pieknie! NIedosc ze matura jutro to jeszcze jakies dupne roballe. Ech. :|

Mefisto
25-03-2013, 13:00
A skąd wiesz, jakie wielkie są te na zdjęciu?
Przecież ono jest w powiększeniu... :|

morda
25-03-2013, 13:10
Nie wzywaj imienia moderatora na daremno!
Ja mam skoczogonki u crawshayia. Zajęły się nie dokończonym mącznikiem. Tylko wtedy je widziałem bo pouciekały. Heh - przynajmniej mu sprzątają :)

Awikularia
25-03-2013, 14:25
Nie, no jakby skoczogonki byly tej wielkosci, co na zdjeciu, mlode i podrostki ptasznikow mialyby niezle urozmaicenie pokarmu :D:D:D.

PMajdan, bez przesady... Slyszales kiedys o powiekszeniach? W necie jest mnostwo fotek sloni, nie sa jednak normalnie tej wielkosci, co na prezentowanych zdjeciach; coz, wszystko zalezy od monitora ;D.

Robson
25-03-2013, 14:30
ja mam skoczongki u rosea, avi i smithi we wszystkich pajakach jakie posiadam, zobacz w profilu od kiedy zajmuje sie tkazdym z nich i jak do tejj pory je jeszcze mam :-)

Foxtrott
25-03-2013, 15:21
świetna argumentacja:)

msk
25-03-2013, 15:42
Awikularia wrote:
PMajdan, bez przesady... Slyszales kiedys o powiekszeniach? W necie jest mnostwo fotek sloni, nie sa jednak normalnie tej wielkosci, co na prezentowanych zdjeciach; coz, wszystko zalezy od monitora ;D.

POLEGLEM :))))))))))))))))))))))))))))))))))

Dark Raptor
26-03-2013, 00:05
Skoczogonków się nie obawiaj. Większość to saprofity więc wyczyszczą ci terra, niektóre są drapieżne ale nie atakują fauny terraryjnej. Stanowią dobrą przeciwwagę dla roztoczy i muszek, a jedyną ich wadą jest mało estetyczny (?) widok (dla niektórych terrarystów oczywiście).

Co do kolorów to skoczogonki mają ich pełną gamę. Te w terrariach są głównie białe, szare i srebrne. Do terra dostają się z pokarmem, podłożem i elementami wystroju.

Tępienie to standartowe wypalenie wszystkiego w piecu (180 st. C - 20 minut), działa w 100%, ale jak napisałem wcześniej nie musi to być konieczne.

Roztocza też mogą mieć różne kolory i są wśród nich czarne gatunki. Są okrągłe, nie skaczą, ale potrafią dość szybko biegać. Są przeważnie drapieżne, ale z tymi zwierzakami radziłbym uważać (w tej grupie jest sporo ektopasożytów).

PMajdan
26-03-2013, 07:17
HEHEH!!! KURDE NIE UCZCIE OJCA GRAFIKI O POWIEKSZENIACH! Ale te moje robalki sa (jesli mowic w odniesieniu do tej fotki) okolo...30 razy mniejsze... joł. Dobra czort z nimi. Co ma byc to bedzie. Widze ze nikt nie wie co to za czarne robactwo.

PMajdan
26-03-2013, 07:19
A zalanie wrzatkiem torfu? (oczywiscie nie w terrarium)

msk
26-03-2013, 08:24
Moze pomoc. Ino, ze wystudzonym.

Robson
27-03-2013, 13:13
no wiesz foxtrott ale to prawda :-) a argument no fakt, swietny :-)

42d3e78f26a4b20d412==