PDA

Zobacz pełną wersję : Historia samca geniculaty



morda
25-03-2013, 12:54
Mam niedorosłego samca geniculaty. Cały problem w tym, że nie jest to zwykły samiec. Ale od początku:
08.11.2003roku przeszedł swoją 9 wylinkę. Wszystko by było ok gdyby nie to, że stracił zęby podczas linienia. Jakieś 80% zębów zostało w wylince. Nie mógł nieczego zjeść. Łapał świerszcze, lecz poźniej je wypuszczał żywe - nie mógł ich zabić. Martwą papką ze świerszczy też nie umiał się posilić. Charakter zmienił mu się na jeszcze gorszy. Jak ktoś ma geniculatę to wie jak ona się zachowuje gdy jest głodna. On był straszny - rzucał się na wszystko myśląc, że to pokarm.
W końcy wyczaiłem co może jeść. Kawałeczki mączników (pocięte) zjadał, nie wiem jakim cudem. Jadł je tak przez pewnien okres czasu. Niestety zamiast tyć to ciągle chudł. Na szczęście około 2 tyg. temu zaczął ciemnieć. Dziś wyliniał i ma zęby całe zregenerowane.

Jak wasz pająk (tfu tfu) straci zęby to to nie wyrok. Zawsze jest jakiś sposób - mnie się udało. Na ATS też był taki artykuł - tamten pająk też przeżył.

msk
25-03-2013, 13:04
http://www.anzwers.org/free/craigy/fangs.htm

KaMiL_15
25-03-2013, 13:05
No to miałes szczęscie,a jeszcze większe twój pajączek ... oby moje nigdy nie straciły zębów.

morda
25-03-2013, 13:11
Heh to juz 3 geniculata którą widzę bez zębów.
Wcześniej czytałem o kędzierzawym.

werni
25-03-2013, 13:23
Gratuluje Tobie i pajaczkowi samozaparcia i determinacji :)

Mefisto
25-03-2013, 13:30
Hmm, dość makabryczne, ale grunt, ze dobrze się skończyło. Gratuluję. :)

Czy z następną wylinką nie było problemów? Zdaje się, że dieta oparta na samych mącznikach jest dość uboga w chitynę.

morda
25-03-2013, 13:32
Makabrycznie wyglądał po wylince jak zęby stracił. Miał dość duży wicuek limfy ale mu się na szczęście zatamowało.

No jadł tylko pocięte mączniki. Niczego innego nie umiał.

pac
25-03-2013, 13:36
"wazne jak pajak konczy a nie jak zaczyna" :))) a Twoj skonczyl dobrze wiec prawdziwy z niego mezczyzna :)

Awikularia
25-03-2013, 14:21
Moje wszystkie pajaki sa w mlodosci karmione macznikami, i tylko nimi. Nie maja problemow z wylinkami, rosna, wyrastaja na piekne okazy... Cos sie wam myli ze szkodliwoscia macznikow... Pokitrasilo sie z jaszczurkami???

Robson
25-03-2013, 14:24
no to gratuluje :-)

Mefisto
25-03-2013, 14:49
Awi - nie chodzi o szkodliwość mączników. Pytałem jedynie, czy karmienie samymi mącznikami nie powoduje niedoboru chityny. Słyszałem jakiś czas temu, że mogą wystąpić z tego powodu problemy przy wylinkach.

Awikularia
26-03-2013, 03:51
Mefisto, nie mialam takiego przypadku, wszystkie linieja wzorcowo.

GALN
26-03-2013, 04:03
można śmiało karmić mączniakami ,larwami much i pająki będą czuły się dobrze i rosły bez problemu po co mu chityna w pokarmie(zresztą w mączniakach jej dostatek), jak by tak było jak piszesz Mefisto to pająki karmione tylko żabami padały by po jakimś czasie bo nie mogły by przejść wylinki.A są gatunki ptaszników w których djecie żaby zajmują 80%.Pająki ze zjedzonego pokarmu chitynę wytwarzają więc nie ma róznicy czy to mucha świerszcz czy mączniak.

Mefisto
26-03-2013, 09:00
Dzięki za wyjaśnienie. Jescze jedna wątpliwość rozwiana. ;)

snake_pyton
26-03-2013, 10:52
Też muszę Ci pogratulować, ja bym go dawno zamroził.
Ale i z doświadczenia wiem że nic nie poprawia tak kondycji pająka jak spisanie go na straty ;-)

Math
27-03-2013, 00:09
ja tez karmilem swoje male maczniakami ....i teraz mam dorodne trzy samiczki i samczyka.....rosna , linieja, jedza, pozeraja pensety, pendzelki.../geniculata/...byle te maczniaki byly swieze, nie byly brudne i smierdzane....a czasami takie bywaja..takie najlepiej odrazu wyrzucic...

42d3e78f26a4b20d412==